Skip to main content

Chiang Mai Night Bazaar: Complete Guide

Chiang Mai Night Bazaar: Complete Guide
Eğer hediyelik eşya ya da değil için uyanık olun, Chiang Mai’nin ünlü gece pazarının içinden bir yürüyüş her zaman canlı bir atmosfer, gıda için değerli bir deneyimdir ve tabii ki, şans ucuz ürünler bulmak. Chiang Mai gece çarşı en ünlü biridir Tayland-ile iyi bir neden, hem de ülkenin en eski akşam pazarlarından biri. satıcılarının masif yayılma birkaç bloklar için gider ve satın alırken veya sadece el sanatları, takı, giyim, sanat ve daha dizisini gezen olun, heyecan verici bir akşam için yapar.

yaklaşık bir mil uzunluğunda de tezgahlarda yanı sıra, Chiang Mai’nin ünlü sokak gıda örnek bazı şans dolu yan sokaklar içermektedir.

Düzen ve Yeri

İlk şeyler; Chiang Mai gece pazarı birkaç dakika içine pop yerde bir tür değil. Bu tamamen kapsayacak şekilde birkaç saat sürer önemli bir gece pazarı. çarşı Thapae ve Sridonchai Yolları Arasında Chiang Klan Road üzerinde ortalanmış ve daha küçük sokaklar ve yan sokaklara yayılan, Chiang Mai eski surlar doğu tarafında bulunabilir.

Bu sizi şaşırtabilir, ama gün boyunca, Chang Klan Yol çeşitli mağazalar, oteller ve restoranlar ile kaplı düzenli cadde. Ama alacakaranlıkta tarafından, neredeyse uzunluğunda bir mil olan bir ana pazarı var. caddenin bir tarafında aşağı başlatın ve pazarda sonuna ulaştığında, geçmeye ve arka diğer tarafında yol yapmak. Eğer dolaşmak gibi, sen bulabilir asla bilemezsiniz çünkü teklif ne olduğunu görmek için küçük yan sokaklarda gözetleme emin olun. o soyulmuş gözlerini tutmak değer yani Küçük sağlayıcılar genellikle küçük laneways mağaza kurmak.

Ne zaman ziyaret etmek

Ne olursa olsun Chiang Mai ne kadar var bunu etrafında gece yarısına kadar akşam karanlığından, Hava bakılmaksızın yılın her günü açık olduğundan gece çarşı ziyareti sıkmak gerekir için. Eğer ikindi çevresindeki alanda olmak olur 6 pm sonra gelmesi, tüm hızıyla piyasayı görmek için, birkaç işçi metal tezgahlarda hareketli ve onları sıraya göre ve ana yolun her iki tarafında aşağı daha nokta olasıdır . Güneş setleri zaman, sokak satıcıları çoğunluğu tezgahları içine kendi mallarını yüklerken edilecektir.

Eğer göz atarken biraz nefes sahip olmak istiyorsanız, erken gidin. Eğer kalabalık serin, dilediğiniz zaman gitmek.

Ne Alınır

o çarşının satın ne gelince Seçenekleriniz görünüşte sonsuzdur. Bu üst seviye malları puanı yer değil, ama bu mümkün olandan açısından tercih yapmakta zorlanacaksınız olmayacak demek değil. tezgahları birçok benzer ürün satan sona beri, göreceğiniz ilk şey yakalamak için gerek duymazlar. O tişört veya işlemeli yastık sonraki blokta bir yerde daha ucuz kapsayacak almak mümkün olabilir. sunulan birçok mal yukarıda belirtilen tişörtler, Zücaciye, elbiseler, sanat, fil pantolon, takı, ayakkabı, çanta, muay Tay şort, oyuncaklar, antikalar, knock-off güneş gözlüğü ve daha fazlasını içerir.

, Bambu pirinç kutuları, el oyma sabunlar (bir tezgahta oyma eylem kişiler varsa ikramiye) Tay ipekleriyle, ahşap oymalar dahil bir göz tutmak için tarama ve pazarlık çabaları, iyi şeylerden bazılarını odaklanmak nereye açısından ve mumlar, ultra rahat balıkçı pantolon gibi geleneksel Tay giyim, baharat ve gümüş takı (böylece bazı Tay evde güzellikler kadar pişirebilirsiniz).

Nerede ve Ne Yenir

çarşı ziyaret ederken Aç gitmeyecek. sokak gıda üzerinde çerez Seçenekler, bir şeyler içmek için durdurmak veya bol bir oturma restoranda bir yemek var, bu nedenle olursa olsun havasında anlatan resimleri, bunu bulmak olasıdır. Var olan birçok tezgahları için erkene barlar ve restoranlar için dikkat edin. nedeniyle şu mekana Bir koltuk istiyorsanız, iyi bir noktaya hissesini erken gelmesi, böylece nedeniyle asal gece pazarı konumuna itibaren 7 de meşgul olsun eğilimi olduğunu unutmayın.

Eğer mango yapışkan pirinç (büyük pick-me-up), meyve smoothies, bahar rulo, roti dahil atıştırmalıklar için seçenekler, bir sürü zaman uzunluğu için pazarda olmak planlıyorsanız (muz versiyonu zorunluluktur-olan , dondurma ve çeşitli basit makarna yemekleri ve ızgara etler deneyin).

Ayrıca size uygun fiyatlarla için gıdalar bulabileceği seçim yiyecek standları bir bolluk ev sahipliği Anusarn Market, bulacaksınız Chang Klan Road Chiang Mai Night Bazaar alt sonuna yakın bulunan.

Hatalardan kaçınmak için

deneyiminizden en iyi şekilde Chiang Mai gece pazarına ziyaret ederken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Nedeniyle ziyaretçilerin hacmin büyük olması, size geldiğinde bağlı olarak, büyük olasılıkla hayal kırıklığı kaçınmak istiyorsanız insan sabır yavaş hareket eden büyük kümeler ile alanı paylaşmak esastır olacak. Eğer daha hızlı göz böylece sokaklar tıkanmış olsun önce şeyler (6 civarında) haddeleme olsun tıpkı gelmesi hedefleyin.

Eğer göz yaparken satın almak istediğiniz bir şey görürseniz pazarlık unutmayın. Sadece o beklenen, ama aynı zamanda eğlenceli bir parçası. Fiyatlar Kuzey Amerika standartlarına göre ucuz gibi görünür, ancak bu artış genellikle en az yüzde 20 kadar işaretlenmiştir. Sadece kibar olmaya hatırlıyorum. bir satıcı istediğiniz fiyatı karşılamak etmezse sinirlenmeye hiçbir anlamı yoktur. Kolayca sadece hareket edebilir seçim için bu kadar çok tezgahları vardır.

Bu satıcılarının çoğu büyük ihtimalle yerel para birimi cinsinden değiştirmek vermek mümkün olmayacaktır çünkü herhangi bir alışveriş yapmak planlıyorsanız taraftan Tay baht olması da çok daha kolaydır.

You may also like