Skip to main content

Chiang Mai Night Bazaar: Kompletný sprievodca

Chiang Mai Night Bazaar: Kompletný sprievodca
Či už ste na pozore suveníry alebo nie, prechádzka slávneho Chiang Mai v noci bazáru je vždy užitočné skúsenosti pre živú atmosférou, potraviny, a samozrejme, že šanca nájsť dohodu. Nočné bazár Chiang Mai je jedným z najznámejších v Thajsku na to dobrý dôvod, rovnako ako jeden z najstarších večerných trhov v krajine. Masívne rozrastanie predajcov pokračuje po dobu niekoľkých blokov a robí pre vzrušujúce večer, či už kupujete alebo len prehliadanie rad remesiel, šperky, oblečenie, umenie a ďalšie.

Takmer jeden-míľový úsek zahŕňa aj vedľajšie uličkami plnými stánkov, ako aj možnosť ochutnať niektoré z Chiang Mai je slávny jedlo ulice.

Rozvrhnutie a umiestnenie

Prvé vecí, prvý; Chiang Mai v noci bazár nie je ten druh miesta, ktoré môžu vzniknúť na dobu niekoľkých minút. To je podstatná nočný trh, ktorý trvá niekoľko hodín na pokrytie úplne. Bazár sa nachádza na východnej strane starého opevneného mesta Chiang Mai, sa sústredil spolu Chiang Klan Road medzi Thapae a Sridonchai ciest a šíri na menších uličiek a postranných uličiek.

Mohlo by vás prekvapí, ale v priebehu dňa, Chang Klan Road je pravidelný ulice lemované s rôznymi obchodmi, hotely a reštaurácie. Ale za súmraku, máte hlavný trh, ktorý je takmer míľu na dĺžku. Spustiť dole jednu stranu ulice, a akonáhle sa dostanete na koniec trhu, prejsť, a aby si cestu späť po druhej strane. Ale ako ste blúdiť, nezabudnite nahliadnuť dole malé bočné uličky, aby zistili, čo je v ponuke, pretože nikdy neviete, čo môžete nájsť. Menšie dodávatelia často zriadiť obchod v malých laneways takže to stojí za to udržať oči otvorené.

kedy navštíviť

Bez ohľadu na to, ako dlho ste v Chiang Mai pre by ste mali byť schopní vtesnať návštevu nočného bazáru, pretože to je otvorená každý deň v roku, bez ohľadu na počasie, od súmraku až okolo polnoci. Ak chcete zobraziť na trh v plnom prúde, príchod po 6 hodín Ak sa stalo, že sa v oblasti okolo neskorých popoludňajších hodinách, budete pravdepodobne na mieste dlhšie ako niekoľko pracovníkov pohybujúcich sa kovových stánkov a obloženie hore a dole po oboch stranách hlavnej cesty , V čase, keď slnko zapadá, bude väčšina pouličných predavačov sa nahráva svoj tovar do svojich stánkov.

Ak chcete mať nejaký voľný priestor, ako budete prechádzať, ísť skoro. Ak ste v pohode s davom, ísť kedykoľvek.

Čo si kúpiť

Vaše možnosti sú zdanlivo nekonečný, pokiaľ ide o to, čo kúpiť v bazáre. Toto nie je miesto pre zlé high-end tovar, ale to neznamená, že nebudete mať z čoho vyberať, pokiaľ ide o to, čo je k dispozícii. A pretože mnoho stánkov skončiť predávajú podobné výrobky, necítia potrebu, aby zapadol do prvá vec, ktorú uvidíte. Môžete byť schopní sa dostať, že T-shirt alebo vyšívané vankúš krytie lacnejšie niekde v ďalšom bloku. Mnoho tovaru, ktoré ponúka patrí vyššie uvedené tričká, domáci tovar, šaty, umenie, slon nohavice, šperky, topánky, tašky, Muay Thai trenírky, hračky, starožitnosti, knock-off slnečné okuliare a ďalšie.

Pokiaľ ide o kam zamerať svoje prehliadanie a vyjednávaciu úsilie, niektoré z najlepších vecí, ktoré dávať pozor na zahŕňajú thajským hodvábom, rezby z dreva (bonus, ak vidíte niekoho v akcii rezba na stánku), bambus ryžových polí, ručne vyrezávané mydla a sviečky, tradičné thajské oblečenie rovnako ako ultra-pohodlné rybárskymi nohavicami, korenie (takže si môžete variť nejaké thajské dobroty doma) a strieborné šperky.

Kde a čo jesť

Nebudete hladovať pri návšteve autobazáru. Voľby do občerstvenie na jedlo ulice, zastavte sa na drink, alebo si jedlo v sit-down reštaurácia pretekajú, takže bez ohľadu na to, čo ste v nálade pre, budete pravdepodobne nájsť. Dávajte pozor na bary a reštaurácie nastaviť späť od stánkov, ktorých je veľa. Ešte na vedomie, že tieto miesta kvôli tendenciu sa dostať prevádzke od 7 hod roku vzhľadom k svojej vynikajúcej polohe v noci na trhu, takže ak chcete miesto, doraziť čoskoro stávke z dobrého miesta.

Ak plánujete byť na trhu už dlhšiu dobu existuje veľa možností pre občerstvenie, vrátane mango lepkavé ryže (veľký pick-me-up), ovocné smoothies, jarné závitky, roti (verzia banán je musí- skúsiť), zmrzlinu a rôzne jednoduché rezance kuchyne a grilované mäsa.

Nachádza sa v blízkosti spodného konca nočného bazáru Chiang Mai na Chang Klan Road, budete tiež nájsť Anusarn trh, ktorý je doma na nepreberné množstvo stánkov s občerstvením z čoho vyberať, kde nájdete potraviny za prijateľné ceny.

Chyby je potrebné sa vyvarovať

Existuje niekoľko vecí, treba mať na pamäti pri návšteve Chiang Mai Night Bazaar, aby čo najviac z vašich skúseností. Vzhľadom k úplnému objemu návštevníkov, v závislosti na tom, kedy prídete, budete pravdepodobne bude zdieľať priestor s veľkými zhluky pomaly sa pohybujúce na ľudí trpezlivosť je nevyhnutné, ak chcete, aby sa zabránilo sklamanie. Za cieľ, aby sa dospelo, rovnako ako sa veci valcovanie (asi 6 hodín), než sa ulice upchať, takže si môžete prezrieť v rýchlejšom tempe.

Pri prezeraní, nezabudnite zjednávať keď vidíte niečo, čo chcete kúpiť. Nielen, že je to dalo očakávať, ale je to tiež súčasťou zábavy. Ceny sa budú zdať lacné severoamerickými štandardy, ale tieto ceny sú často označované najmenej 20 percent. Len nezabudnite, že je slušný. K dispozícii je v rozčuľovať, ak predávajúci nesplní svoju požadovanú cenu nemá zmysel. Existuje veľa stánkov na výber, môžete ľahko jednoducho ísť ďalej.

Je to tiež oveľa jednoduchšie mať thajský baht po ruke, ak máte v pláne robiť žiadne nákupy, pretože väčšina predajcov pravdepodobne nebude môcť dať zmeniť v miestnej mene.

You may also like