Skip to main content

Chiang Mai Seyahat Rehberi: Oryantasyon, Eating, Turistik, Gece Hayatı, ve Pazarlar

Chiang Mai Seyahat Rehberi: Oryantasyon, Eating, Turistik, Gece Hayatı, ve Pazarlar

hemen altında bir milyon insanın tüm metropolitan alan nüfusu iki katına – Chiang Mai Tayland’ın sevilen kuzey sermaye yaklaşık 2 milyon yabancı turist yılda çekiyor!

Hatta korkunç trafik ile, vibe ve Chiang Mai yaşamın hızı çok yavaş ve Bangkok bundan daha rahattır. dağ ayarı yeşil çevreyi göremiyorum bile hissedilebilir.

Chiang Mai yaygın bir kültür merkezidir kabul edilir; keşfetmek için zaman var daha daha güzel tapınaklar karşılaşırsınız. Pişirme, masaj ve dil okullarının bir çokluk mevcuttur. Tay ve yabancı – – sanatçılar, yazarlar ve yaratıcı türlerinin büyük nüfus Chiang Mai yerleşmiş şehir UNESCO Yaratıcı Kent durumu dikkate alınacak neden oldu. Bangkok Chiang Mai uçak alma hakkında okuyun.

Oryantasyon

şehir çok ötesinde sprawls ederken, Chiang Mai turist çoğu eylem ‘eski şehir’ etrafında veya şehir surları içinde ortalanır. Mükemmel bir meydanda Şekillendirme, bir hendek eski şehri çevreleyen; Meydanın doğu tarafında Tapae Kapısı merkez üssü ve turizm için odak noktası olarak kabul edilebilir.

Tapae Road, şehre büyük arter, Ping Nehri kapıdan doğu çalışır. Thanon Chang Khlan Tapae Road off dalları ve kapının dışında 20 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanan; Orada Chiang Mai’nin turistik henüz ünlü gece pazarı yanı sıra çok sayıda mağaza ve restoran bulabilirsiniz.

Uzakta hendek yollardan eski şehrin iç kısımları küçük bir kafa karıştırıcı arapsaçı olan sois hoş kafeler bazen ev ve out-of-the-way yerleri (sokaklar) ve kısayol sokaklar.

Chiang Mai civarında alınıyor.

Kırık kaldırımlar yayalar, sokak arabaları ve rastgele engellerle meşgul alabilirsiniz, ancak oldukça uygun Herkes, yürüyerek kolayca Chiang Mai sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Alternatif olarak, birçok dolaşan birinin içine atlayabilir songthaews (kamyon taksiler) ya da tuk-tuk kapmak.

Sen yaklaşık 20 dakikada gece pazarına Tapae Kapısı’ndan yürüyebilir. şehrin dışına Bazı tapınaklar ve siteler ulaşım gerektirecektir. trafikte sürüş rahatsız değilseniz, bir scooter kiralama etrafında almak için ucuz bir yoldur. Bisikletler misafirhanesi birçok kiralanabilir.

  • Chiang Mai etrafında alma hakkında daha fazla Bkz.
  • Eğer terk etmeye hazır olduğunuzda, Chiang Mai Bangkok alma hakkında bilgi.

Chiang Mai Konaklama

Aile tarafından işletilen pansiyonlar yüksek katlı oteller için sessiz sokaklarda gizlenmiş itibaren Chiang Mai konaklama bütçe ve kalitede büyük değişiklik göstermektedir. Genellikle Bangkok veya Tayland’da adalarında daha Chiang Mai etrafında kalmak daha birçok ucuz yerde bulabilirsiniz.

tam kapasiteye Chiang Mai getirmek hem Songkran su festivali ve Loi Krathong festivali; Önceden rezervasyon yoksa eski şehirde bir oda bulma neredeyse imkansız olabilir!

Chiang Mai Yeme

Pek çok aşçılık okulu yaratıcı insanların ve Lanna / Birmanya etkilere ile, Chiang Mai çevresinde büyük gıda bulacaksınız sürpriz değil.

Chiang Mai vejetaryen atılmış, organik meyve suyu mağazalar ve uluslararası gıda Birçok seçenek bir bolluk vardır.

Belki yerel gıda yaşamaya en ucuz ve en keyifli yolu birçok marketler ve arabaları sokak yiyecekleri yemektir. büyük bir pazar alanı ve şehir güneydoğu köşesinde Chiang Mai Kapısı’nda hendek boyunca dizilmiş birçok arabaları deneyin. Sadece Tapae Kapısı içinde ana yol – Ayrıca tüm Ay Muang boyunca sokak gıda bulabilirsiniz.

Chiang Mai Piyasalar

  • Gece Pazarı: gece pazarı şehir hendek dışında Thanon Chang Khlan her akşam düzenlenen, ancak, bir çok kalabalık kaldırımda yüksek fiyatlar ve saldırgan insanlar çok daha fazla beklemeyin. Çarşı 5 civarında başlar ve 11 de bitirir
  • Hafta sonu Piyasaları: Chiang Mai hafta sonu pazarları kalabalık, ama bir o kadar da yerli sosyalleşme ve küçük davranır ve atıştırmalıklar üzerinde otlayan ise amaçsızca yürümeye çıkıyor. Hediyelik eşyalar satın şey olmasa bile, yine de sokak sanatçıları, ucuz gıda ve canlı bir atmosfer bulacaksınız. Cumartesi pazar eski şehrin güney kenarında Thanon Wualai tarihinde yapılan ve Pazar pazarı Tapae kapıda başlar ve eski şehre çalışırken, duvarların dışında güney çalışır edilir. Daha az turist yanlışlıkla pazara yürürken Cumartesi Pazar biraz daha yerel odaklı olma eğilimindedir.
  • Warorot Pazar: Warorot Pazar Tapae Kapısı dışında 20 dakikalık yürüme mesafesinde, Thanon Chang Moi ve Tapae Road yakınındaki eski şehir dışında yer alır. Sen 7 am ve 5 saatleri arasında yerel malların üzerinde hiçbir turist ve çok daha düşük fiyatlar pratik bulacaksınız

Müzakere pazarlarda Kandırılmanızı değil ilgili olduğunu! Asya’da piyasalar ve nasıl fiyatları müzakere ins ve çıkışları okuyun.

Chiang Mai Turistik

Sadece ücretsiz Chiang Mai tapınaklar keşfetmek gün geçirmek mümkün olmakla birlikte, çok sayıda faaliyetleri şehir dışında konumlar için rezerve edilebilir; fiyat her zaman ücretsiz ulaşım dahildir.

hayvanat bahçesi ve çoklu tiyatro itibaren / akşam hepsini görmeden önce böyle Gibbon Deneyim zipline Jungle Bungy atlama olarak daha aşırı maceralar, muhtemelen zaman ve para tükenecek gösterir!

Trekking ve ziyaret hilltribe köyleri Chiang Mai yapmak popüler aktivitelerdir; dağlara çeşitli yürüyüşler kolay, tek gecelik gezileri daha uzun maceralarını arasında olabilir.

Chiang Mai Gece Hayatı

Chiang Mai tam bir ‘parti’ şehir değil. Bazı kulüpleri daha sonra Aç kalmak özel izin ya da bu şekilde elde ederken, 1 de kapatıldı çubukları şehir kararname devletleri Sen gece yarısından sonra minimarts gelen alkol satın alamazsınız değilim ve hendek etrafında oturma alanları yanı sıra Tapae Kapısı’nda büyük kare ağır para cezası ile ‘alkol bölgeleri’ olarak ilan edilmiştir.

Sen Tay kızlarla her oyun havuzunda birkaç emekli gurbetçilerin ile Chiang Mai dağılmış ‘gogo’ çubuklar ya da ‘girly’ barlar alışılmadık oranda bulacaksınız. Yalnız erkekler genellikle kızlar içki satın alma ile başlayan bir ilişki için yaklaşılabilir.

  • Beklemek ne hakkında daha fazla bilgi Chiang Mai gece hayatı .

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *