Skip to main content

Chiang Mai, Tayland Yi Peng Lantern Festivali

Gece Sky içine İyi Dilekler serbest bırakma

Chiang Mai, Tayland Yi Peng Lantern Festivali
Bu sadece yaklaşık herkes o gitmesine izin gereken bir şey olduğunu söylemek yanlış. Birçoğumuz onu içten dışa ruhumuzu aşındırıyor, psişik büyük zarar getirebilir nerede, içeride içine kapanık tutun.

Eskiden Lanna Kuzey Tayland Krallığı ne de eons, Budistler Üzeri hem insanlar için bir yol Rab Buda ve tüm korkular, içlerinde yatıyordu olumsuz duygu ve acılarını serbest bırakmak için şerefinizi geldi.
Bir kağıt fener ya da yüzen salda yanan bir mum ya bir Krathong denilen ederek, Tayland halkı 12 içine düşen dolunayda ruhsal onları ağırlığında olan tüm gitmesine izin inci Tay takvimin ay.

Güneydoğu Asya’da her Budist ülke bazı kapasite bu mutlu tatil kutlama yaparken bu kutsal günün en görsel muhteşem riayet onun köken, Chiang Mai kentinde gerçekleşir.

o Tayland’da (bazen siz de Chiang Mai bu adı duyar) geri kalanı boyunca Loy Krathong olarak anılır olsa da, ülkenin kuzeyindeki bu Yi Peng olarak adlandırılır ve bu kitle sürümü ile işaretlenir eğlenceye katılmak isteyen ailelerin, onların arkadaşları ve birçok seyahat ile fener.

Yi Peng arkasında geçmişi

Yi Peng / Loy Krathong Kral Rama IV ısrarıyla, Tayland Hinduizm, Budistlerin din Brahmanik kaynaklardan elde türetildiği gelenekler, onurlandıran bir yolu olarak bu inanç ışıkları ve fenerler kullanımını yandaşlaştırılmıştır Lord Buda, hem de insanlar bir önceki yıla göre kendi içlerinde tutarak olmuştu acıyı serbest bırakmak için bir yol.

Milletin orta ve güney bölgelerinde olanlar sadece son 150 yıl içinde bu uygulamayı benimsemiş olsa da, krallığında kalanların Lanna (Kuzey Tayland)   zaten 13 beri benzer bir amaç için pirinç kağıdı fenerler kaldırma olmuştu inci yüzyılda, Chiang Mai mükemmel bir adrestir bu dünyaca ünlü Tay kutlama yaşamaya.

Günümüz modern çağda Yi Peng

Bugün, Yi Peng katil fotoğraflar için fırsat bu festivalin kurs boyunca çoktur gibi bir fotoğrafçının rüyası gerçek oldu. Chiang Mai çevreleyen hendek civarında, özenle ejderha, nilüferler şeklinde fenerler inşa ve diğer tasarımlar tapınak gerekçesiyle ve eski kent erişime izin Her kapıdaki bulunabilir.

Havai Fişek Yi Peng doruk olarak yoğunluğu artan gökyüzünü yaklaşımları yanar ve arayla shutterbugs için en büyük olay Mae Jo Üniversitesi gerçekleşir fenerler kitlesel sürümüdür. fener Binlerce hava trafik kontrolörleri bazen bu olay sırasında Chiang Mai çevresindeki hava sahası erişimi kısıtlaması kendi ölçeğinde bir olay bu kadar yoğun olduğu bir kerede gökyüzü doldurun.

Bu etkinliğin katılan

Chiang Mai Yi Peng 12 içinde dolunayda düşer inci genellikle olay Ekim sonu ve Kasım ayları arasında gerçekleşir demektir Tay takvim, ayı. tarih genellikle sadece bir ay kadar önce, yani esnek seyahat planları yayınlandı olsa genellikle dolunay etrafında katılmak için bu planlama için gereklidir.

Kağıt hendek etrafında ve tapınaklar heykeller ve diğer bu tatil ile ilgili olayların büyük gün giden haftasında gerçekleşecek inceleyen Fener bültenleri, böylece birkaç seyri içinde fit herşeyi sahip dert etmeyin günler.

Yi Peng aşan alkollü içki imbibing değil şenliklerde katılıyor zaman bu kadar bunu unutmayın, birçok Thais için yansıma bayramıdır. dışarıda değil satanlar fenerler, onlar izin verilmez gibi – Mae Jo Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte çok kendi fener serbest içindeki olayın satıcılardan biri satın almak için.

fener yakmak için titreyen meşaleler birini kullanın ve serbest bırakmadan önce ısıyı oluşturmak için izin verin. Bu sıcak gazlar da üriner bir sorunla göğe akıp gidiyormuş izin fener içinde birikmesine izin verecektir.

Eğer fener serbest nerede ağaçlar ve elektrik hatlarında kadar karışık getting gibi kötü bir alışkanlığı var gibi özellikle dikkat edin.

Mae Jo Üniversitesi kitle salınımını katılmak isteyenler Chinatown Warorot piyasadan yeşil songthaew kapmak gerekir. Bu toplu taşıma aracına üniversite alanına şehir dışında size 16 kilometre alacak ve birçok girişimci sürücüleri size çok daha yüksek bir fiyat teklif çalışacağız gerçi sadece, sana 20 baht maliyet gerekir.

You may also like