Skip to main content

Chiang Mai Wat Chedi Luang: The Complete Guide

Avasta ajalugu ja beauy Wat Chedi Luang Chiang Mai

Chiang Mai Wat Chedi Luang: The Complete Guide

Wat Chedi Luang on üks Chiang Mai Kõige silmapaistvam vaatamisväärsuste samuti üks tähtsamaid templeid linna. “Luang” tähendab suurt Põhja Tai murre ja nimi on apt laialivalguv kohas, kus tempel istub. Kas te külastate Chiang Mai paar päeva või pikema viibimise, see on väärt oma reisi aeg külastada templit. Loe edasi kõike, mida vaja teada saada Wat Chedi Luang ja mida oodata, kui sa oled seal.

ajalugu

Wat Chedi Luang ehitati vahel 14. ja 15. sajandil ja ajal oleks olnud kõige muljetavaldav tempel Chiang Mai. Jääb üks kõrgeim templid linna, kuid korraga harjale Chedi (pagood) tõusis üle 80 meetri (ka üle 260 jalga) õhku.

Suur maavärin (või suurtükitule-on vastuoluliste kontode) oluliselt kahjustanud Chedi ja nüüd mõõdab umbes 60 meetri (197 jala) kõrge. Wat Chedi Luang on ka kuulus kord eluaseme Emerald Buddha, üks tähtsamaid religioosseid säilmed Tais. See viidi Wat Phra Kaew (tempel Dawn) Bangkokis 1475., kuid on nüüd Jade replica majutatud tempel, mis anti linna kingitusena Tai kuningas 1995, et tähistada 600. aastapäeva Chedi.

Taastamise projekti UNESCO ja Jaapani valitsuse 1990 töötas taastamise suunas templi mõned oma endises hiilguses, kuid peamine eesmärk oli stabiliseerida saidi vältida edasisi kahjustusi. Tippu Chedi kunagi rekonstrueeritud sest puudus selge ettekujutus, mida see algselt tundus enne hävitamist.

Mida näha

Kuna krunt Wat Chedi Luang on üsna suur, seal on palju näha visiidil. Kõige olulisem omadus on siin muidugi tohutu Chedi et domineerib piirkonnas ning see on muljetavaldav ja foto-väärt kohas. Baasi Chedi on viis elevandi skulptuurid lõuna pool ja kõik neli külge Chedi on suured trepid, et külgnevad naga (maod) annab struktuuri müütiline tunne. Ülaosas trepid on väikesed nišid sisaldavad kivi Buddha pilte, kuigi nišši ida poole Chedi on kus replica Emerald Buddha pandi.

On templi krunt leiate ka kaks viharns (pühamuid või palve saali), on suurem kus asuvad ilus seisab Buddha kuju tuntud Phra Chao Attarot. Lisaks peamised viharn ja Chedi, templi põhjustel sisaldavad väiksema hoone, kus leiad lamava Buddha ja teise hoone, mis sisaldab linna samba (Sao Inthakin), arvatakse kohalikega kaitsta linna.

Wat Phan Tao, teine ​​tempel, asub ka sel põhjusel, Wat Chedi Luang. Kuigi palju väiksem kui tema tohutu naaber, kaunilt nikerdatud teak tempel on väärt pilk kui sa juba plaanis kontrollida Wat Chedi Luang. Rahulik kulla Buddha peamine palve saal ja väike aed ümber tagasi on esile.

Kuidas Külasta

See on suhteliselt lihtne külastada Wat Chedi Luang kuna see asub sees seinad vana linn ja lähedal teiste suuremate templid, nagu ka paljud külalistemajad ja kohvikutes. Tempel on avatud iga päev 8:00-17:00 ja kuigi see oli varem vabalt siseneda, sissepääsupilet on nüüd 40 THB täiskasvanutele ja 20 lastele (tasuta kohalikud).

Tempel võib leida Prapokklao Road, mis kulgeb põhjast lõunasse piki kesklinnas vanalinna vahel Chiang Mai Gate ja Changpuak Gate. Peasissekäigu vastas Prapokklao tee, vaid Lõuna Ratchadamnoeni tee. Kui olete vana linn, templi peaks olema kerge märgata, sest Chedi on üks kõrgeim struktuuride Chiang Mai. Iga songthaew (punane veoautod, mis toimivad jagatud taksod) võib teid templi sees vana linn umbes 30 THB inimese kohta.

Nagu teistegi tempel linna, pidage meeles, et kleit lugupidavalt, mis tähendab, õlad ja põlved peaksid olema kaetud.

Esiletõstetud

Muljetavaldav Chedi on esile iseenesest, nagu on majesteetlik seisab Buddha peamine palve saalis. Aga lihtsalt jalgsi läbi templi krunt muudab meeldivat pärastlõunal, kui koos mitme uurimise Chiang Mai võluva vanalinna ja paljude muude templid.

Külalised peaksid kaaluma ka osale igapäevases munk vestlused, mis toimuvad kell Wat Chedi Luang. Vahemikus 9 am ja 06:00 iga päev näed mungad ootab põhja pool templist põhjustel, kes on valmis rääkima. Vestlused on tavaliselt algaja või nooremad mungad ja vestlused on win-win: Monks saada praktiseerida oma inglise, ja sa saad rohkem teada Tai kultuuri ja budismi.

You may also like