Skip to main content

Chiang Mai Wat Phra That Doi Suthep: The Complete Guide

Chiang Mai Wat Phra That Doi Suthep: The Complete Guide

Chiang Mai to miasto wypełnione świątyń. Jak zbadać starówkę nie może chodzić więcej niż kilka stóp, nie widząc jeden i wszystkie są warte czasu jako podróżnik. Ale jednym z najświętszych świątyń w północnej Tajlandii, ten, który wieńczy szczyt Doi Suthep na zachodnich obrzeżach Chiang Mai, to z pewnością coś, co nie powinno być pominięte. Planujesz wyjazd w góry, aby zobaczyć świątynię jest dość łatwe przedsięwzięcie z Chiang Mai i istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Bez względu na to, którą opcję wybrać, widoki z świątyni i piękno okolic zrobić dla wartościowego dzień podróży z miasta.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej Wat Phra That Doi Suthep, dotarcie tam i czego się spodziewać po przyjeździe.

Historia

Sam Suthep to dzielnica miasta Chiang Mai zachodniej i jeden, który wziął swoją nazwę od sąsiedniej góry (doi oznacza góra w północnej Tajlandii) i świątyni na szczycie-Wat Phra That Doi Suthep, znajduje się na zboczu góry. Góra, plus sąsiednia Doi Pui, tworzą Doi Suthep-Pui National Park. Jeśli chodzi o imponującej świątyni, budowa na Wat Doi Suthep rozpoczęła się w 1386 roku i zgodnie z popularnej legendy, świątynia została zbudowana trzymać kawałek kości z ramienia Buddy.

Jeden z tych kości została zamontowana na świętej białego słonia (ważnym symbolem w Tajlandii), który następnie wspiął Doi Suthep i zatrzymał się w pobliżu szczytu. Po trumpeting trzykrotnie słoń ustanowione i delikatnie zmarł w dżungli. W miejscu, gdzie leżał jest teraz miejscem, gdzie świątyni Doi Suthep został założony.

Jak dostać się do Wat Phra That Doi Suthep

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się w górę Doi Suthep zobaczyć Wat Phra That Doi Suthep, w tym wynajem samochodu, motocykla lub skutera jeśli jesteś doświadczony zawodnik, turystyka, coraz jazdę w czerwonym songthaew (czerwone ciężarówki, które działają jako wspólne taksówki całym Chiang Mai), wynajem songthaew na czas trwania podróży, lub wykonując przewodnikiem.

Jazdy: Jeśli zdecydujesz się pojechać samemu (albo za pośrednictwem samochodu lub motocykla), będziesz biorąc 1004 (zwany także Huay Kaew Road) jest w kierunku Chiang Mai Zoo i przechodzącej Maya Mall na trasie. Trasa jest prosty jeden, ale sama droga ma jakieś krzywe, więc każdy z minimalnym motocykl lub skuter doświadczenia powinny rozważyć alternatywny transport. Ale jeśli masz międzynarodowe prawo jazdy i czuć wygodną jazdę, to jest dobrym rozwiązaniem DIY w góry. Jechać aż wreszcie droga rozszerza i widać tłumów i flagi na drzewach.

Biorąc songthaew: Jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby dostać się do Wat Phra That Doi Suthep jest za pośrednictwem wielu czerwonych songthaews które pływają po ulicach Chiang Mai. Jeśli chcesz wziąć jednego do świątyni, pozostawiają od Huay Kaew Road, niedaleko zoo, kosztuje 40 bahtów za osobę w jedną stronę. Zwykle kierowcy czekać na ośmiu do 10 pasażerów przed wyjazdem.

Można również songthaews czarterowe z każdego miejsca w mieście, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli podróżują z grupą. To powinno kosztować 300 THB w jedną stronę (jak wielu ludzi, jak można zmieścić) lub 500 THB jeśli chcesz kierowca czekać na górze i przyprowadzę was z powrotem na dół po wizycie w świątyni.

Wędrówka : Każdy, w nastroju do niektórych ćwiczeń może zdecydować się na wycieczkę do świątyni, poprzez Suthep Road, obok Chiang Mai University, aby znaleźć początek wędrówki. Kiedy widzisz zieleń, można zauważyć kilka billboardów i znak czytania „Nature Hike”. Skręć w prawo na tej wąskiej drodze, idź prosto około 100 metrów, a następnie skręcić w pierwszą (i jedyną) w lewo. Postępuj zgodnie z drogi do głowy śladu.

Gdy dojdziesz do podstawy świątyni, masz dwie opcje do wstawania do niego. Można chodzić po 306 kroków, jeśli czujesz się energiczny, czy można wziąć kolejką linowo-terenowa w stylu, który biegnie od 6.00 – 6.00 pm. Opłata wynosi 20 THB dla Tajów i 50 THB dla obcokrajowców.

Układ

Gdy jesteś w góry (przez co metoda wybrałeś), zobaczysz dużą gromadę stoisk z pamiątkami i straganów sprzedających żywność i napoje przed udać się do świątyni. Przekąskę jeśli jesteś głodny, a potem nadszedł czas, aby wspiąć się na schody, 306-stopniowy (lub pojechać kolejką). Klatka schodowa jest otoczona pięknymi klejnotami nag (ozdobną węże) i jak idziesz, majestatyczne schody jest doskonałym miejscem do robienia zdjęć.

Z tarasu na szczycie schodów, gdzie znajdziesz posąg białego słonia, że ​​(jak głosi legenda) prowadzone relikwię Buddy do jego miejsca spoczynku na terenie świątyni. Jest to również, gdzie można znaleźć wiele innych świątyń i zabytków do zwiedzania. Świątynia jest podzielona na zewnętrzne i wewnętrzne tarasy i schody prowadzą do wewnętrznej tarasie, gdzie jest chodnik wokół złotego Chedi (sanktuarium) zapisanie relikwię. Teren jest bujny i spokojny i istnieje wiele dobrych miejsc do ops lub po prostu zwykłą cichej kontemplacji.

Czego oczekiwać

Planuję spędzić co najmniej kilka godzin zwiedzania świątyni i okolic, a jeśli masz więcej czasu, nie ma opcji, aby wędrować różne szlaki i pływać w wodospadów w parku narodowym, który jest domem dla świątyni. Wejście do świątyni kosztuje 30 THB za osobę i jak planujesz swoją podróż, należy pamiętać, że strój musi być szanowany, co oznacza, skromny i ramiona i kolana powinny być przykryte. Jeśli zapomnisz, okłady są dostępne w razie potrzeby. Trzeba także usunąć swoje buty przy wejściu do świątyni.

Coś innego, aby pamiętać, że Wat Phra That Doi Suthep można uzyskać bardzo zajęty, więc jeśli możesz, spróbuj do czasu wizyty tak wcześnie jak to możliwe w ciągu dnia. W przeciwnym razie, na wycieczkę do świątyni sprawia, że ​​jest orzeźwiający i ciekawe kulturowo dni (lub pół-dniowa wycieczka) od Chiang Mai.

Najważniejsze

Nie jest tajemnicą, że Chiang Mai znajduje się wiele świątyń, które można spotkać kilka na wizytę w północnej Tajlandii miasta. Ale nawet jeśli masz już swoje wypełnienie świątyń (lub uważasz, że widziałem je wszystkie), planowanie podróży, aby zobaczyć Wat Doi Suthep jest warte czasu, nawet jeśli tylko dla widoków foto-godni.

Oprócz tych wyżej wymienionych poglądów, złoty, sama świątynia lśniące jest atrakcją, ale nie spiesz wizytę. Jest coś pięknego zobaczyć na każdym kroku.

Wat Phra That Doi Suthep mieści się również centrum medytacji, gdzie zarówno mieszkańcy i goście mogą uczyć się i praktykować medytację.

You may also like