Chiang Rai, Tayland Beyaz Tapınağı

Posted on

Chiang Rai, Tayland Beyaz Tapınağı
Resmi olarak Wat Rong Khun, Chiang Rai Beyaz Tapınağı 1997 yılından bu yana Chiang Mai kuzey epik sanat bire-bir-tür örnek turist çekmede olmuştur olarak bilinen eksantrik yerel sanatçı, Ajarn Chalermchai Kositpipat tarafından yaratıldı. O tasarlanmış ve kendi fonlarıyla Beyaz Tapınağı inşa edilmiştir.

bembeyaz tapınak kuvvetle temalar ve Theravada Budizm simgeselliğinden tasvir olsa da, sanatçı kendisini fazla ciddiye almaz. Sn Kositpipat çizgi roman kahramanları, bilim kurgu filmler ve diğer modern temalar referanslarla crammed eserinin ziyaretçileri davranır.

Evet, Wat Rong Khun çok bir turist çekim merkezidir. Tayland’da başka bir yerde bulunan antik tapınak karşılaştırmak etmeyin. Bunun yerine, memleketine daha fazla ziyaretçi çekmek için yerel bir sanatçı tarafından inşa sanat ve mimari çarpıcı bir örneği olarak Beyaz Tapınağı düşünüyorum.

Hakkında Beyaz Tapınağı (Wat Rong Khun)

Sanatçı o altını hissetti çünkü renk beyaz Wat Rong Khun seçildi – Tayland’da diğer tapınaklar için seçilen zamanki renk – “kötü işlerle için şehvet insanlara uygun oldu.” Tuvalet binası aslında bir renkte altın.

Rönesans Döngüsü Köprüsü Cennetin Kapısı yol açar; İki şiddetli veliler yolu korur. yukarı böyle hırs, şehvet, alkol, sigara ve diğer baştan olarak dünyevi arzularını temsil ulaşan lanet ruhların gölde uzanmış eller. Böyle eller tutan ne olabilir gibi küçük detaylar için yakından bakın. İnsanlar cennete girmek için, günaha atlayarak köprüden geçmek zorunda.

Güvenlik nedeniyle – hayatını çalışmaları – Beyaz Tapınağı aslında o yapıyı tamamen yıkmak için gittiğini iddia 2014 Kositpipat içinde bir depremle hasar gördü. Dikkat edilirse sonra tapınak ziyaretçiler için güvenli tekrar görüldü. Restorasyon yıllarca devam etti ve Çan Rai en ünlü cazibe popülerlik büyüdü.

Olarak bilinen ana bina, ubosot , onu görmeye gelen kalabalıklar alacak kadar geniş değildir. Ama bu her zamanki tapınak ubosot değildir: Resimleri içeriden Michael Jackson ve Neo Harry Potter ve Hello Kitty arasında değişen karakterleri tasvir Matris filmleri!

On yıllardır, Kositpipat o paranın projesinde bir faktör istemediğini iddia etti. Anti-açgözlülük mesajı gerekçesiyle etrafında eserlerinde görülebilir. Hatta kuruluşlar bağış verebilecek para miktarı üzerindeki kısıtlamaları ayarlamak! yabancı ziyaretçiler için (az US $ 2) 50 baht bir giriş ücreti nihayet bakım maliyetlerini karşılamak için 2016 yılında eklenmiştir.

Chiang Rai Beyaz Tapınağı Tarifleri

Birincisi, Chiang Rai Chiang Mai kendinizi olsun.

Beyaz Tapınak Highway 1 ve Otoyol 1208 kesiştiği şehrin güneyindeki (13 etrafında kilometre) altı mil biraz üzerinde olduğunu.

Beyaz Tapınağı almak için en tembel seçenek Beyaz Tapınağı, Siyah Evi ve diğer mekanlara içermektedir (çoğu misafirhanesi ve otel mevcuttur) bir gezi turu katılmaktır. Aksi takdirde, bir scooter kiralayıp kendinizi sürebilirsin; Eğer sağda zekice parlayan Beyaz Tapınağı kaçırmayın – sadece otoyol üzerinde almak ve güney kafa. Chiang Mai Chiang Rai arasındaki Highway 1 Trafik hızlı ve yoğun olabilir. sol tarafa kalın ve dikkatli sür!

Beyaz Temple ulaşmak için başka kolay bir seçenek şehirdeki otobüs durağına güneye halk otobüsleri almaktır. Eğer Wat Rong Khun adlı durmaya istediğiniz sürücüyü söyle. geri almak için, bir kuzeye otobüse aşağı tuk-tuk veya bayrak işe etmeniz gerekir.

Chiang Rai Wat Rong Khun Ziyaret

  • Saat: Beyaz Temple sabah 8 ile 5 pm ve hafta sonları 05:30 pm kadar açıktır.
  • Giriş: yabancı ziyaretçiler için 50 baht; Tay vatandaşlarına ücretsiz.
  • Elbise Kodu: ilginç dekor Batman, Kung Fu Panda ve Hollywood’dan başka karakterler içeriyor olsa da, Beyaz Tapınağı hala dini bir site olarak kabul edilir. Omuzlar ve dizler kaplanmış olmalıdır; sarongs kiralık mevcuttur. Dini veya saldırgan temaları ile Gömlek giyilmemelidir.

Temple Grounds

Beyaz Tapınağı güzel yapıların bir bileşik ayarlanır – tuvalet barındıran bile altın bina girift dekore edilmiş! Kesinlikle genellikle diğer konumlar bulunur bulunmaz bir kirli bodur tuvaletler kullanarak endişelenmenize gerek olmayacaktır.

İyi diğer birçok pagoda ve sanatsal yapıları ile birlikte tapınak alanında yer almaktadır kalmak istemeyerek. Beyaz Tapınağı arkasında kolay kaçırılması bina Kositpipat tarafından dini sanatı evler. Emanetler Salonu yanı ilginçtir. Evet, düşük giriş maliyetleri tutmak için çeşitli hediyelik eşya dükkanları, satış sanat ve hatıra vardır.

İki gardiyanlar tarafından cennete izin verilmedi gizli temalar ve lanet arasında karakterler için uyanık olun. Sen kötü bir tutum, bir Wolverine yandan, uzaylılar, barış işaretleri, tüfek ve diğer gizli buluntular dolu bir el göreceksiniz.

Sanatçı Hakkında

Chiang Rai Beyaz Tapınağı ünlü sanatçının başyapıtı, Chalermchai Kositpipat , Siyah Evi arkasında aynı parlak zihin ve Chiang Rai merkezinde renkli saat kulesi. O ABD $ 1,2 milyon dolarlık bir kişisel maliyetle 60 takipçilerinin yardımıyla Beyaz Tapınağı inşa edilmiştir. Kositpipat işine inanılmaz adanmış ve bir kez projeyi finanse edilmesine yardımcı olmayı yılda 200’den fazla resim üretilmektedir. Bir röportajda, kendisinin meditasyon ile 2 am her gün başlar belirtti.

Chiang Rai ünlü saat kulesi, üç yıllık bir süre içinde tamamlandı ve Kositpipat çalışmalarının tüm olduğu gibi, Chiang Rai olan sevgimden masrafları kendisine ait böylece yapıldı. Işık gösterileri 7 de, 8 pm ve gece 9 pm altındadır.

Kositpipat en eksantrik çalışma güçlü mesajlarla ilginç, kitsch parçalara dini sanat güzel parçaları arasında değişmektedir. Bir Bush ve Usame Bin Ladin birlikte uzayda bir nükleer füze sürme göstermektedir. Hatta geç Kral Bhumibol Adulyadej Kositpipat müşterilerinden biriydi!

Beyaz Temple sonra

Siyah Evi Baan Barajı olarak bilinen: Beyaz Tapınağı ziyaret etmek mantıklı takip onun muadili görmek için kuzey Highway 1 üzerinde 12.5 mil (20 kilometre) artırmaktır.

Beyaz Tapınağı cennet temsil ederken, Siyah Ev – cehennem temsil – genellikle yanlış “Kara Tapınağı” olarak anılacaktır. Kara Ev bulmak daha zordur. Highway 1 kuzeye Sürücü ve sol tarafında küçük kaybettiren arayın. işaretlerini takip veya Baan Barajı’nın isteyin.

Beyaz Temple bir ziyaret de milli parkta çarpıcı, 70 metre yüksekliğinde Khun Kon şelale bir zam ile kombine edilebilir. 1211 ne zaman yol biter üzerine daha sonra başka sol Beyaz Tapınağı, çıkarken 1208 üzerine bir sola dön. düşme işaretlerini takip. Dev altın aslanla için hızlı fotoğraf Singha Park’ta şehre geri yolda kapalı durdurun.