Chinatown, Singapur Alışveriş Merkezleri – Singpore en Orijinal Alışveriş Hedef

Posted on

Chinatown, Singapur Alışveriş Merkezleri - Singpore en Orijinal Alışveriş Hedef
Singapur’un Chinatown olan orijinal turistler için temizlenmiş Singapur,. Gitti sokak satıcıları ve yenilenmiş shophouses ve onların yerine duran merkezleri pırıl pırıl ile geçmişin küçük suç vardır.

Chinatown İngiliz sömürge döneminde Singapur’un ekonomisi sürdü Çinli göçmenlere ev sahipliği yapmıştır. Eskiden, Chinatown tüccarlar bez, altın, tıp ve geleneksel Çin yemekleri sattı.

dar caddeler ve sokaklar, iki katlı shophouses ve kırmızı fenerler ve havai afiş – – eski görünümünü hala pırıl pırıl parlaklık için buffed, Chinatown hakim. Alışveriş yapanlar antikalar, Çin kültür oyuncaklarla dolu, giysi ve (en iyisi) üzerinde gerçekten uygun işportacı gıda Singapur dolar harcamak için bugün Chinatown geliyor. (Singapur 100 $ dolar size şaşırtıcı derecede uzun bir yol alır.)

shophouses hala da olsa farklı bir tür, girişimci tarafından işgal edilmiştir: bütçeli oteller ve pansiyonlar, reklam ajansları, mücevher mağazaları ve tişört üreticileri geleneksel el sanatları mağazaları ve Çin tıbbı salonları yanında otur.

Chinatown alan Yeni Köprü Yolu, Güney Köprüsü Yolu, Yukarı Pickering Street ve Cantonment Yolu ile çevrelenmiştir. Chinatown en kolay Raffles Place (EW14 / NS26), Outram Park (EW16) veya Chinatown (NE4) istasyonları aracılığıyla, MRT yoluyla ulaşılır. (EZ-Link Kart ile Singapur’un MRT ve Otobüsler sürme hakkında okuyun.)

Bu sınırlar içinde aşağıdaki ilginç alışveriş durakları bulacaksınız.

Chinatown Street Market

Çin Mahallesi’nin sokak pazarı, Trengganu ve Smith Sokaklar (etrafında Google Maps üzerinde konumu ), gezginler sağ MRT İstasyonu çıkışlarında karşısında bulunan varlık, gördüğünüz ilk alışveriş manzara.

Smith Street, Trengganu Street, Temple Street, Sago Lane ve Pagoda Street dar sokaklar adanın afyon bölge olarak kullanılan merkezli Singapur’un en iyi sokak alışveriş deneyimi sunuyoruz.

Street Market ilk Chinatown eski okul sokak satıcıları yeniden (ve temizlemek) için bir girişim, eksi sokak çöp ve hileler olarak 2004 yılında tanıtıldı. Yaklaşık 140 tezgahları gri-pazar elektronik, geleneksel el sanatları, moda rip ve tartışmalı provenance antika büyük fırsatlar sunan çizgi sokaklarda.

Büyük işportacı gıda “olarak alternatif bilinen Smith Street, üzerine tatmak mümkündür Chinatown Food Street ”. Bu havada alanı boyunca satıcıları laksa gelen Hainanese tavuk pilav için Char kway teow için kızartma ördek, Singapur’un en meşhur yiyecekleri kadar hizmet vermektedir.

Tezgahlarda 10 am tarafından satış ve 10 de gün için yakın başlar. öğle sıcağı sırasında ziyaret kaçının ve sokak lambaları olarak alacakaranlıkta yerine gelip aydınlatma büyülü görme içine Street Market açmak oyala.

Halk Parkı Merkezi

Halk Parkı Kompleksi (1 Park Road, resmi sitesi , Google Maps üzerinde konumu ) geleneksel Çin malları ve ucuz çağdaş öğeler satan mağazaların ilginç bir karışımını sunar – saatler, elektronik, mücevher ve tekstil dini simgeler, Çince otlar ve geleneksel Çince ile birlikte dürtükleme Gıda.

Birçok halk için, Halk Parkı, eski fotoğraf ve Chinatown hatıra satan mağazalar aracılığıyla eski Singapur nostalji bir havuzdur. Seyahat acentaları ve masaj salonları da Halk Parkı Kompleksi ev diyoruz.

O tezgahları sahtekâr hizmet için bir üne sahiptir olsa kompleksinde cep telefonu ve cep telefonu ile ilgili mağaza adil bir sayı onun tarafından giderek vardır şüpheli ayrım “En şikayet-yaklaşık alışveriş merkezi” nin.

Çin Kare Merkez

Eski güzel günlerde için hasret Singapurluların Çin Kare Merkez (18 Çapraz St. üzerinde yakınsama resmi sitede , Google Maps üzerinde konumu olan en popüler turistik nostalji için bir iştah üzerine çizmek).

Pazar günleri (6 pm 09:00) tarihinde, Çin Kare Orta pazari aşan kitsch ve retro güzellikler Hawking, ana atrium mağaza açtı – çizgi roman, döner telefonlar ve dedesi saatler gibi geriye aletleri; antikalar; ve oyuncaklar – tüm merkezi iki katlı kaplıyor.

Chinatown Point

Chinatown Point (133 New Bridge Road, resmi sitesi , Google Maps üzerinde konumu ). New Bridge Road üzerinde yükselen bu yapıyı özledim ve perakende alanı olan beş katlı içinde 220-artı dükkan olmayacaktır.

Özellikle ilgi çekici mağaza içinde dört seviyeli Podyum B, bunlar topluca mağazaları dizisidir Singapur El Sanatları Merkezi de dahil olmak üzere el sanatları geniş bir yelpazede satış (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) porselen, bronz eserler, ahşap oymalar, resimler, antika mobilya, Çin müzik aletleri ve geleneksel nakış.

Bina içinde Diğer pazarlık saatler, kozmetik, ayakkabı ve kozmetik bulunmaktadır. kozmetik konuşan Chinatown Point de uygun fiyatlı güzellik salonları bir dizi ev sahipliği yapmaktadır.

Ann Siang Tepesi

Bu Chinatown kalan son tepedir; Diğer iki tepeler, 1890’larda deniz geri almak için kullanılan kendi kitle tesviye edilmişti. Son zamanlarda, Ann Siang Tepesi butik alışveriş markalarının bir ev olarak hayata ikinci kira bulmuştur – Ann Siang Road ve Kulüp Street, özellikle de ilginç ama yüksek kaliteli giysi ve aksesuar satan sevimli girişimci dükkanları ile sıralanır.

Ann Siang Tepesi boyunca on yıllardır süren shophouses şimdi kaydetti tuhafiye gelen mahalle güçlü bir retro vibe bankacılık perakende markalarını, taşımak Aston Blake için Kyra tarafından sevenler ‘ın Peranakan esinlenen seramikler. Hava karardıktan sonra kadar kal, geceleri hayata bar arasında flit.

Yue Hwa

Yue Hwa (70 Eu Tong Sen Aziz, resmi sitesi , Google Maps üzerinde konumu ) Nan Tin Otel, Singapur’da ilk lüks otel olarak kullanılan yüz yaşındaki yapısına yerleştirilmiş bir Çin temalı mağaza olduğunu asansör var.

ödüllü yenileme ekran duvarlar, vitray ve tarihini Aşağılayıcı olmadan binanın estetik değerini gelişmiş diğer mimari elemanlar eklendi. Geleneksel Çin tıbbı, ipek, porselen, mobilya ve çaylar ve çay yapma aksesuar inanılmaz bir ürün yelpazesine satan – Altı katlı artık geleneksel Çin alışveriş hitap etmektedir.

Yue Hwa de mal Pazar tezgahları bulacaksınız olanlar pricier olma eğilimindedir – ama kalite kesinlikle daha yüksektir. Onların mevsimlik öğeler – özellikle Çin Yeni Yılı esnasında – benzersiz ve son derece know halk tarafından istenen bulunmaktadır.