Čínsky Nový rok v Singapure: Islandwide Celebration

Posted on

Čínsky Nový rok v Singapure: Islandwide Celebration

Celých sedem týždňov, väčšina etnická čínska komunita v Singapure hodia ich najväčší párty roka, bar none. Čínsky Nový rok predstavuje čas pre rodinné pospolitosti, modlitby za prosperitu a vytiahol všetky zastávky pre stravovanie, nákupy a párty, sa zameral hlavne okolo Chinatown etnickej enklávy.

Ako návštevník, ponorenie do Singapuru čínsky Nový rok predstavuje jednu z najviac autentických miestnych skúseností, kedy budete mať radosť, aby si na ostrove. Priniesť zvyšok klanu, aj pre tento rodiny s deťmi kultúrny zážitok.

Čínsky Nový rok v Singapure Chinatown

Čínsky Nový rok v Singapure začína v etnickej enklávy čínskej štvrti, najmä pozdĺž Eu Tong Sen Street a New Bridge Road. Tieto Chinatown čínsky novoročné slávnosti transformovať tradičnej čínskej enkláve v ostrovnom štátu do spleť lucerny, pouličných stánkov a divadelného umenia, s slávnosti sa rozprestiera až k Marina Bay.

Môžete sa tešiť na niekoľko kľúčových udalostí sezóny: a Street Light-up, slávnostné Street Bazaar, Nočné etapa relácie a Singapore River Hong Bao.

Čínsky Nový rok Street Light-Up v čínskej štvrti. Kľúčové ulice v čínskej štvrti – Eu Tong Sen Street, New Bridge Road a South Bridge Road – bude svietiť s tradičnými čínskymi lampášmi a farebné pouličné osvetlenie, zatiaľ čo pouličné umelci a akrobati (nehovoriac o nevyhnutnej leva tanečníkov) oživiť pruhy.

Singapore University of Technology and Design (SUTD) zúčastňuje každoročne v dizajne a konštrukcii čínsky Nový rok Light-Up. Pre “Rok prasaťa” v roku 2019, SUTD predstavuje prasiatko motívom svetla-up, umocnenú svietidiel a kapry svietiacich uliciach čínskej štvrti.

Otvárací ceremoniál sa koná dňa 19. januára, vypúšťať svetlo-up, ktorá zostane na svojom mieste až do 6. marca.

Čínsky Nový rok odpočítavanie. Ring v čínsky Nový rok v Singapure je čínska štvrť, ako spojiť sa s miestnymi a miestne celebrity podobne s petardy a ohňostroje odchádza po celý večer.

Pre 2019, čínskej štvrti čínskej Silvester Countdown Party sa koná vo večerných hodinách dňa 4. februára, spolu Eu Tong Sen Street a New Bridge Road, od 9:30 hod do 12:30 hod.

Nočné Stage show. Miestne a zahraničné kultúrne predstavenia divadelníkov vziať štádium, vystavovať tradičnej čínskej výkony, ako sú bojové umenia, tanca leva a čínskej opery. Príďte na Ayer námestí Kreta, vedľa Buddha Tooth Relic Temple, vidieť činy rozvíjajúce sa každý večer.

Pre 2019, The Stage show prebiehala od 18. januára do 4. februára, začína v 8 hodín a končí v 10:30 hodín.

Singapore Chinatown slávnosti pre čínsky Nový rok sa na čele Ayer-Kim poradného výboru Kreta Seng občanov (KA-KS CCC). Viac informácií na svojich oficiálnych stránkach: chinatownfestivals.sg .

Bazár Nakupovanie a jedlo počas čínskeho Nového roka

Singapur je Chinatown bude hostiť viac ako štyristo stánky tradičné potraviny, kvety, čínske remeslá a obvyklé novoročné výzdoba. Majú ísť na grilované sladkosti, voskovaný kačicu a sušienky podávané čerstvé na ulici, alebo vyzdvihnúť nejaké tradičný čínsky Nový rok dekorácie pamätať deň odo.

Lunárny Nový rok bazár stánky linka Pagoda Street, Smith Street, ságo Street, Temple Street a Trengganu Street v čínskej štvrti, od 6 hodín do 10:30 hodín, rozšírená na 1am na čínsky Nový rok. Pre 2019 osláv, trhovisko prebiehal od 18. januára do 4. februára.

Bazár je len čerešnička na torte nákupné pohár v čínskej etnickej enklávy ostrova. Viac informácií o nakupovaní v čínskej štvrti, Singapur .

Singapore River Hong Bao Carnival

V Singapure rieky, The Float @ Marina Bay hostí každoročné Singapore River Hong Bao karneval . (Ak chcete zistiť, čo iného Marina Bay je dobré pre, prečítajte si náš zoznam Top 10 vecí, ktoré sa v Marina Bay, Singapur ).

Ďalej len “Hong Bao” odvodzuje svoj názov od tradičných červených pakety peňazí vydaných starších Číňanov slobodným mladším príbuzným počas čínskeho Nového roka.

Nočné kultúrne vystúpenia a tradičnej čínskej umelecké dielo môže byť rád vonku a obrie lucerny zhotovené po populárnych pamiatok Singapure hroziť väčší ako život.

Už vaše meno napísané v čínskej kaligrafie. Získať čínsky zverokruh čítanie vaše dátum narodenia. Preskúmať potravín ulici pri rieke Hongbao je (viac na singapurskej kuchyni tu: Desať riadu by ste mali vyskúšať v Singapure ).

Alebo len sledovať nočné Main Stage Ukazuje odohráva na Float, predstavovať miestnej umelcov a zahraničné talenty. Ak chcete dostať do swingu čínskej kultúry počas trvania festivalu, Hong Bao je miestom k životu. Vstup je zadarmo. Navštívte River Hong Bao – oficiálne miesto .

Singapur je Chingay Parade

“Chingay” vo svojom Hokkien ekvivalentu, prekladá k “kostým a maškaráda”. Normálne usadení Singaporeans trvať Chingay k jeho väčšej farebnosť a hudobné extrému každoročne počas Chingay Parade, dva nočné street party a sprievod, ktorý označí vrchol čínskeho Nového roka oslavy.

Sprievod je teraz hrdo medzinárodný, rastúce z jej čisto čínskej tradičnej korene, aby prijali viac ako 150 miestnych organizácií a tisíce účinkujúcich, s medzinárodnými vykonávajúcich skupín z Číny, Dánska, Indonézia, Srí Lanky a Taiwanu.

Sprievod Trasa Chingay koná pred Formula One Pit budovy na pozadí Singapore Flyer a Marina Bay. Účastníci sprievodu pôjde na plavákoch, alebo chodiť v sprievode, ktorý ponúka spleť farieb a hluk, ktorý niekoľko ďalších Singapur festivaly môže rovnať.

Pre 2019, bude Chingay konať v Pit Building od 15. februára do 16; samostatný Chingay oslava sa bude konať v čínskej štvrti 17. februára vstupenky Chingay možno zakúpiť od šištice (sistic.com.sg). Vstupenky sú k dispozícii aj na Singapore návštevníckeho centra na Orchard Road a Singapur Bazény Outlets. Viac informácií nájdete na webových stránkach Chingay: chingay.org.sg .

Pre pohľad na to, čo možno očakávať ako divák, pozrite sa na náš článok o Chingay Parade v Singapure .

Ako sa tam dostať, a ubytovacie zariadenia v čínskej štvrti

Doprava: V Chinatown sústredenej slávnosti možno veľmi ľahko dosiahnuteľná MRT – jednoducho vystúpiť na Chinatown stanice MRT (NE4 / DT19).

Sa dostať do Chingay a rieky Hong Bao, môžete ísť do Marina Bay tým, že ide na MRT a vystupovanie pri stanici metra Esplanade (CC3), Promenade MRT Station (CC4 / DT15), Raffles Place MRT Station (NS26 / EW14), alebo City Hall MRT Station (NS25 / EW13).

Pre viac informácií o vhodnom dochádzajúci systému Singapure, prečítajte si náš článok o jazdeckom centre Singapuru MRT a autobusy s EZ-Link karta .

Ubytovanie: K ubytovaniu čo najbližšie k čínsky Nový rok slávností môžete konzultovať svoje zoznamy cenovo dostupné hotely v meste Chinatown, Singapur ; alebo vyskúšať ubytovanie bližšie Chingay s naším zoznamom Riverside Singapore Hotels .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *