Čo a kde sa najesť v Kuching, Malajzia

Posted on

Čo a kde sa najesť v Kuching, Malajzia

Kuching je zvyčajne vstupný bod pre cestujúcich, ktorí chcú preskúmať malajskej štátu Sarawak na Borneu. Chválil, ako jeden z najčistejších miest v Ázii, Kuching má tú správnu čiastku cestovného ruchu. Jedlo v Kuching je vynikajúci, zatiaľ čo ceny sú zatiaľ byť nafúknutý turistických más.

Borneu izolácie a jedinečné kmeňové histórii priniesli veľa chutné pokrmy, ktoré je ťažké nájsť inde. Čisté vodné toky, dažďové lesy plné života a priemerom 247 daždivých dní v roku na mysli, že čerstvé, zdravé jedlo je vždy po ruke!

Jedlo v Kuching nemali nechať ujsť

Kuching často prepožičiava svoj vlastný jedinečný zvrat tradičnej Malay, Číňan, a dokonca aj indonézskej jedlo.

Sarawak Laksa: Miestny Sarawak Laksa je krémová, pikantná, miestne variácie Malajzia všadeprítomné polievku, rezance misy. Jumbo krevety, čerstvé vápno a koriander prepožičiavajú jedinečnú chuť do pôdy, ktorá je silnejšia, než je nájsť vo väčšine rezance misy – ťažká, ale vynikajúce. Rezance sú zvyčajne vyrobené z tenkej rezance.

Tomato kueh Teow: Známky okolo Kuching propagovať túto miestnej rezance pokrm v nespočetných rôznych hláskovanie. Široká kueh Teow rezance sú orestované s bravčovým mäsom a zeleninou v špeciálnom paradajková polievka pôvodom z Kuching. “Tomato Mee” je verzia paradajka kueh Teow podávaná s tenkými, smažené rezance pomerne širokých rezancov.

Midin: Ak sa pokúsite iba jeden jedinečný, miestne jedlo v meste Kuching, aby bolo midin . Vyhlásil “Mee Deena”, midin je zelený džungle papraď, ktorá rastie v Sarawak. Na rozdiel od iných zelených, ktoré sa dostanú mäkký pri varení, midin pozostatky chrumkavý dávať to príjemné textúry. Tenké, kučeravý výhonky sú lahodné a zdravá alternatíva k rezance a ryžu. Midin je často orestované s cesnakom, zázvorom, alebo prípadne krevety pasty a chilli.

Kolo Mee: Skladá sa z varené vaječné rezance, koleso mee je obľúbené jedlo rezance z mnohých miestnych obyvateľov. Bujón je obvykle vyrobená z octu, bravčového alebo arašidový olej, a je ochutený cesnakom alebo šalotka. Mletého bravčového alebo hovädzieho mäsa sa často pridáva, aj keď je možné požiadať o pokrm bez neho. Char Siew je tenko nakrájané-BBQ pridanej v pásoch na vrchole rezance bravčové.

Spolu s miestnymi potravinami, vynikajúce malajzijské rezancových pokrmov a Malaysian indické jedlo možno nájsť všade!

Ak sa vám stalo, že je v meste Kuching počas pôstneho mesiaca, byť na pozore pred týmito ramadánu potravín.

Kuching Reštaurácie

Kuching je plná zaujímavých miest k jedlu, aby sa zmestili všetky rozpočty. Od luxusných, pod holým nebom bistrách na nábreží do sparných potravín súdov, ktorá ponúka vynikajúce lacné rezance, budete chcieť vyskúšať ich všetky.

Top Spot Seafood Center: Set na vrchole Taman Keret “kopec záhrady” u Hiltone, to čisté, priestranné food court je obľúbený u miestnych rodín, ktoré chcú chutné plody mora. Na prvý pohľad Top Spot sa môže zdať zastrašujúce – ak je to lezie, pláva, alebo život v mori, jedna z reštaurácií bude mať na displeji! Vyberte si z ohromujúci rôznych morských plodov, s cieľom hmôt, a to bude varené na objednávku.

Open Air Market: v rozpore s jeho mene, tento veľký trh je v skutočnosti pokrytá. Nachádza sa v blízkosti na autobusových staniciach, mešity a India Street, Open Air Market je vlastne uprostred veľkého kruhového objazdu – pohľad na červené veži vyčnievajúce z budovy plechovou strechou. Miestne obľúbené, ako je koleso mee , paradajka kueh Teow a ďalších rezancových špecialít môžu byť odobraté vzorky v rámci $ 2.

Life Cafe: Pohodlne sa nachádza na Carpenter Street v čínskej štvrti, tento nový, štýlový kaviareň servíruje jedinečné a tradičné favoritmi na nečakaných cien zohľadňujúcich životné prostredie. Bezplatné Wi-Fi, vegetariánske jedlá, a veľký výber čajov, aby to kaviarne to skvelá voľba v čínskej štvrti.

Kuching torty vrstvy

Jedna z prvých vecí, ktoré ľudia všimnúť pri chôdzi pozdĺž hlavnej bazár v čínskej štvrti sú tabuľky farebných koláče sa predávajú v plastových boxoch. Známy miestne ako Kek lapis , koláče vrstvy sú jedlé umenia a prísť v obrovskú škálu chutí, vrátane kávy, sladké-and-sour, syrov a najrôznejších bizarných chuťou by ste normálne asociovaných s dezertom.

Ak je celú tortu – zvyčajne predáva za asi $ 3,50 – zdá skľučujúca, skúste nákup len kúsok za 50 centov, či už v nedeľu trhu alebo z pekárne; predajcovia predávajú koláče z tabuliek nebude rezať.

Káva a čaj v meste Kuching

Známy miestne ako kopi aj výborne , ľudia v Sarawak milujú svoju kávu a čaj. Trochu mätúce-systém, ako sa dostať to, čo chcete v kaviarňach vyvinula. Ak nechcete určiť, ako vziať si kávu alebo čaj, je predvolený načítať nápoj s mliekom a cukrom!

Kopi: Ak ste práve opýtať na kávu možno očakávať, že cukor a sladké kondenzované mlieko.

Kopi-C : svete “vidieť”, táto káva pochádza s nesladené, kondenzované mlieko.

Kopi-O: svete “oh”, to odstráni mlieko od kávy, ale možno nie cukru.

Kopi-O kosong: Jednoducho čierna káva, ktorá sa podáva teplá a silná.

BHAs Malajský slovo pre cukor je “Gula”; Slovo pre mlieko je “susu”.