Čo je k videniu na Forum Romanum – Návšteva Ancient Forum v Ríme

Posted on

Čo je k videniu na Forum Romanum - Návšteva Ancient Forum v Ríme

Najlepšie Zaujímavosti na Forum Romanum

Forum Romanum je jedným z najdôležitejších atrakcií v Ríme. Ale je to spleť mramorových fragmentov, triumfálny oblúky, ruiny chrámu a rozličných iných starovekých architektonických prvkov z rôznych časových období. Tento dobehu niektorých z najdôležitejších atrakcií fóra beží z východu na západ, začínať u Kolosea. Pozri tento mapa Fora Romana , aby získali predstavu o rozložení ruín.

Konštantínov oblúk – Tento masívny triumfálny oblúk sa nachádza na námestí Piazza del Colosseo vpravo mimo antického amfiteátra. Oblúk bol venovaný Constantine v 315 nl pripomínať jeho víťazstvo nad co-cisár Maxentius u Milvian mosta v 312 nášho letopočtu

Via Sacra – Mnoho budov fóra sú stanovené pozdĺž Via Sacra, starobylé triumfálny “posvätného” ceste.

Chrám Venuše a Ríma – najväčšieho rímskeho chrámu, ktorý má na starosti bohyne Venuše a Ríma, bol postavený za vlády cisára Hadriána v 135 nl To sedí na vysokom kopci v blízkosti vchodu do fóra a neprístupnom pre turistov. Najlepší výhľad na ruiny chrámu sú zvnútra Kolosea.

Arch of Titus – postavený v roku 82 nl pripomínať Titus víťazstvo nad Jeruzaleme v roku 70 nl, arch obsahuje vyobrazenie korisťou rímskej dobytie, vrátane menor a oltárom. Oblúk bol tiež obnovený v 1821 Giuseppe Valadier; Valadier obsahovala nápis popisovať túto obnovu, rovnako ako tmavšie travertínovými rozlišovať medzi starých aj moderných častí oblúka.

Maxentiova bazilika – Kedysi gigantická bazilika je väčšinou shell, z ktorých iba severnej ulička zostáva. Cisár Maxentius začal stavbu baziliky, ale bolo to Constantine, ktorý videl dokončenie baziliky. Tak, táto stavba je tiež známy ako baziliku Konštantína. Tu je miesto, kde obrie socha Constantine, teraz v Capitoline múzea, pôvodne stál. Obrovská Exteriér baziliky tvorí časť steny prebiehajúce pozdĺž Via dei Fori Imperiali. Na nej sú mapy ukazujúce expanziu rímskej ríše.

Chrám Vesta – malá svätyne bohyne Vesta, postavená v 4. storočí nášho letopočtu a čiastočne obnovený na začiatku 20. storočia. Vo vnútri svätyne bol večný plameň bohyne krbu, Vesta, a to bolo skôr zo strany Vestal panny, ktorí žili vedľa.

Dom Vestal panien – Tento priestor obsahuje pozostatky domu kňažiek, ktorý inklinoval plameňa v chráme Vesta. Okolité pár obdĺžnikových rybníkov sú približne jeden tucet sochy, mnoho z nich bez hlavy, ktoré zachytávajú niektoré z vysokých kňažiek Vestal kultu.

Chrámu Castor a Pollux – dvojčaťa synovia boha Jupitera boli uctievaní z chrámu na tomto mieste od 5. storočia pred naším letopočtom Zrúcanina, ktoré zostávajú dnes dátum od 6. inzerátu

Temple of Julius Caesar – Niekoľko zrúcaniny tohto chrámu, ktorý bol postavený Augustus pripomínať miesto, kde bolo telo jeho prastrýko je spopolnení.

Basilica Julia – Niektoré schody, stĺpy a podstavce zostávajú od Julius Caesar je veľký bazilika, ktorý bol postavený na dom právnych dokumentov.

Bazilika Aemiia – Táto stavba je umiestnená tesne vnútri jedného z vchodov Forum, na križovatke Via dei Fori Imperiali a Largo Romolo e Remo. Bazilika bola postavená v roku 179 pred naším letopočtom a bol používaný pre požičiavanie peňazí a ako miesto pre stretávanie politikov a colníkmi. To bolo zrovnané Ostrogoths počas Sack Ríma v 410 nl

Curia – Rímske senátori zišli v kúrii, jednej z najstarších budov postavených vo Fóre. Pôvodný Curia bola zničená a niekoľkokrát prestavovaný, a ten stál dnes je replika jedného postavený Domitian v 3. storočí nášho letopočtu

ROSTRA – Mark Antony robil reč, ktorá začala “Priatelia, Rimania, krajania” z tohto prastarého stupienku po Julius Cézarovej zavraždení v roku 44 pred naším letopočtom

Arch of Septimius Severus – Tento pozoruhodný triumfálny oblúk na západnom konci tohto fóra bol postavený v roku 203 nášho letopočtu na počesť cisára Septimia Severa je 10 rokov pri moci.

Temple of Saturn – osem stĺpcov prežijú od tohto veľkého chrámu na boha Saturna, ktoré sa nachádza v blízkosti Capitoline Hill stranu fóra. Archeológovia sa domnievajú, že svätyne boha existovali na tomto mieste už od 5. storočia pred naším letopočtom, ale tieto ikonické trosky sa datujú od 4. storočia nášho letopočtu Sada troch stĺpcov, ktoré prakticky plávať vedľa Temple of Saturn sú z chrámu Vespasiano.

Stĺp Phocas – Postavený v 608 nášho letopočtu na počesť byzantského cisára Phocas, tento jediný stĺpec je jedným z posledných pamiatok, ktoré majú byť umiestnené v