Co można zobaczyć na Forum Romanum – Zwiedzanie starożytnego Forum w Rzymie

Posted on

Co można zobaczyć na Forum Romanum - Zwiedzanie starożytnego Forum w Rzymie

Najważniejsze atrakcje na Forum Romanum

Forum Romanum to jeden z najważniejszych zabytków Rzymu. Ale jest to zbieranina marmurowych fragmentów, łuki triumfalne, ruiny świątyni i rozmaitych innych starożytnych elementów architektonicznych z różnych okresów. Ten zaniedbany niektórych z najważniejszych atrakcji Forum, biegnie ze wschodu na zachód, począwszy od Koloseum. Zobacz tę mapę na Forum Romanum , aby zorientować się w układzie ruin.

Łuk Konstantyna – Ten masywny łuk triumfalny siedzi na Piazza del Colosseo tuż obok starożytnego amfiteatru. Łuk został poświęcony Konstantyna w 315 rne dla uczczenia jego zwycięstwa nad ko-cesarz Maksencjusz na Milvian Bridge w 312 rne

Via Sacra – Wiele budynków Forum, rozmieszczone są wzdłuż Via Sacra, starożytnego triumfalnego „świętej” drogi.

Świątynia Wenus i Romy – największej rzymskiej świątyni, poświęconej bogini Wenus i Rzymie, został zbudowany przez cesarza Hadriana w 135 rne To siedzi na wysokim wzgórzu w pobliżu wejścia do Forum i jest niedostępny dla turystów. Najlepsze widoki ruin świątyni są od wewnątrz Koloseum.

Łuk Tytusa – zbudowany w 82 rne dla uczczenia zwycięstwa nad Tytusa Jerozolimy w 70 rne, łuk zawiera wizerunki łupów rzymskiego podboju, w tym menorah i ołtarz. Łuk został również przywrócić 1821 Giuseppe Valadiera; Valadier zawarte napis zawierający szczegóły tej renowacji, a także ciemniejszą trawertyn marmur odróżnić starożytnych i współczesnych części łuku.

Bazylika Maxentius – Niegdyś gigantyczny bazylika jest głównie powłoki, z których tylko nawie północnej pozostaje. Cesarz Maksencjusz rozpoczął budowę bazyliki, ale to był Konstantyn, który widział zakończenie bazyliki. Tak więc, ten budynek jest również znany jako Bazyliki Konstantyna. Oto, gdzie gigant pomnik Konstantyna, obecnie w Muzea Kapitolińskie, początkowo stał. Ogromna zewnętrzny bazyliki stanowi część ściany biegnącej wzdłuż Via dei Fori Imperiali. Na niej są mapy pokazujące ekspansję Imperium Rzymskiego.

Świątynia Westy – Mały przybytek bogini Westy, zbudowany w 4 wieku naszej ery i częściowo przywrócone na początku 20 wieku. Wewnątrz świątyni był wiecznym płomieniem bogini ogniska domowego, Westy, i to raczej przez Vestal Virgins, którzy żyli obok.

House of the Vestal Virgins – Przestrzeń ta zawiera pozostałości domu kapłanki, która dąży do płomienia w świątyni Westy. Otaczający parę prostokątnych stawy są w przybliżeniu jeden kilkanaście rzeźb, wiele z nich bez głowy, które przedstawiają niektóre z wysokich kapłanek kultu Vestal.

Świątynia Kastora i Polluksa – Bliźniacze Synowie boga Jowisza były czczone od świątyni w tym miejscu od 5 wieku pne ruin, które pozostają data dzisiaj od 6 rne

Temple of Julius Caesar – Kilka ruiny pozostają tej świątyni, który został zbudowany przez Augusta upamiętniający miejsce, gdzie ciało swego wielkiego wuja poddano kremacji.

Bazylika Julia – Niektóre schody, kolumny, postumenty i pozostanie z wielkiej bazyliki Juliusza Cezara, który został zbudowany do dokumentów prawniczych dom.

Bazylika Aemiia – Ten budynek znajduje się tuż wewnątrz jednego z wejść na forum, na skrzyżowaniu Via dei Fori Imperiali i Largo Romolo e Remo. Bazylika została zbudowana w 179 roku pne i był używany do pożyczek pieniężnych i jako miejsce spotkań polityków i celników. Został zrównany przez Ostrogotów podczas Sack Rzymu w 410 rne

Kuria – Senatorowie Rzymu spotkał się w Kurii, jeden z pierwszych budynków wybudowanych w Forum. Oryginalny Kuria został zniszczony i odbudowany kilka razy, a ten stoi dziś jest replika jednego zbudowany przez Domicjana w 3 wne

Rostra – Marek Antoniusz popełnił mowę, która rozpoczęła się „Przyjaciele, Rzymianie, Rodaków” z tej starożytnych podium po zabójstwie Juliusza Cezara w 44 rpne

Łuk Septymiusza Sewera – Ten wspaniały łuk triumfalny na zachodnim krańcu Forum została zbudowana w 203 rne dla uczczenia cesarza Septymiusza Sewera za 10 lat u władzy.

Świątynia Saturna – ośmiu kolumnach przetrwać z tej dużej świątyni boga Saturna, który znajduje się niedaleko od strony Kapitolu Forum. Archeolodzy uważają, że sanktuarium boga istniał w tym miejscu od 5 wieku pne, ale te ikony ruiny pochodzą z 4 wieku naszej ery Zestaw trzech kolumnach, które unoszą się praktycznie obok świątyni Saturna są od Świątyni Wespazjana.

Kolumna Fokasa – Wzniesiony w 608 rne na cześć cesarza bizantyjskiego Fokasa, to pojedyncza kolumna jest jednym z ostatnich zabytków mają być umieszczone w