Čo treba vedieť o francúzskych colných predpisov

Posted on

 Čo treba vedieť o francúzskych colných predpisov
Nové cestujúci do Francúzska sa často pýtajú, ako sa dozvedieť o colných požiadavkách na zemi, vrátane podrobností o tom, čo je im dovolené, aby v a sumami, povolenými. Je tiež dôležité mať na pamäti colných predpisov pre po návrate do svojej domovskej krajiny.

Duty-free tovar: Čo môžem so sebou dovnútra a von z Francúzska

USA a Kanady občania môžu uviesť tovaru do alebo z Francúzska a zvyšok Európskej únie, až na určitú hodnotu, než by museli platiť clo, spotrebné dane alebo DPH (daň z pridanej hodnoty). Držať na pamäti nasledovné:

Americké a kanadských občanov vo veku 15 a viac rokov a cestovať letecky alebo po mori, môže priniesť predmety v celkovej výške 430 eur (cca. $ 498) do Francúzska dane a dane-zdarma. cestujúci plavby Pozemné môže priniesť duty-free tovar v hodnote 300 euro (cca. $ 347) vo svojom osobnom batožine.

Osoby staršie 17 môžu tiež nakupovať a dovážať niektoré bez cla predmety z Francúzska až do určitého limitu. To zahŕňa tabak a alkoholické nápoje, motorové palivo, a lieky. Parfumy, káva a čaj môžu byť teraz importované do EÚ bez obmedzenia množstva, tak dlho, kým hodnota neprekročí finančné limity uvedené vyššie. Limity pre iné položky sú:

 • Cigarety: 200 ks
 • Cigarky: 100 jednotiek (max. 3 gramy)
 • Cigary: 50 ks
 • Tichá vína: 4 litre
 • Pivo: 16 litrov
 • Destiláty cez objemu 22 stupňov: 1 liter
 • Zbierkové vína, 22 objem stupňov alebo menej: 2 litre
 • Lieky: Liečivé drogy pre osobnú potrebu môžu byť dovezené v množstve dostatočnom pre 3měsíční liečby bez lekárskeho predpisu (alebo dlhšie ako 3 mesiace, na lekársky predpis), za predpokladu, že sú vykonávané vo svojej batožine.
 • Motorové palivo: Ak zadáte Francúzsku, pohonné hmoty v bežnej nádrži svojho osobného motorového vozidla a náhradné palivo je možné s maximálnou kapacitou 10 litrov je oslobodený od daní a ciel.

Upozorňujeme, že prídavky na cigarety a alkohol nie sú vyrobené pre cestujúcich mladších ako 17 rokov; títo cestujúci nie je dovolené vnášať akékoľvek množstvo týchto výrobkov do Francúzska.

Clá a oslobodenie od dane, sú prísne individuálne. Nemôžete kombinovať.

Položky v hodnote viac ako maximálna oslobodenej sumy bude podliehať ciel a daní.

Môžete si priniesť osobné veci, ako sú gitary či bicyklov do Francúzska a nesmie byť účtované žiadne dane ani poplatky, ak tieto položky sú jednoznačne pre osobnú potrebu. Nesmiete predávať alebo likvidovať tieto zatiaľ čo vo Francúzsku. Všetky osobné veci colného vyhlásenia po nadobudnutí Francúzsku musia byť prepravované s tebou.

Peniaze a mena

Ak prichádzate z krajín mimo EÚ a nesú množstvo peňazí, ktorá sa rovná alebo je vyššia ako 10.000 € (alebo jej zodpovedajúca hodnota v iných menách), je nutné vyhlásiť, že sa to zvyky pri príchode v či odletu z Francúzska. Predovšetkým musia byť nasledovné vyhlásil: hotovosť (bankovky).

ilegálne položky

Je prísne zakázané dovážať, vyvážať alebo majú určité tovary, vrátane omamných a psychotropných látok (okrem prípadov, kedy sprevádza určité dokumentáciou ), bojových psov (pokiaľ nie je sprevádzané potrebnou dokumentáciou ), falšovaného tovaru, niektorých rastlín a rastlinných produktov, ktoré sú považované za škodlivé pre európske závody. (Ďalšie informácie nájdete na internetovej stránke Európskej únie ).

Prináša svojim miláčikom do Francúzska

Návštevníci sa môžu tiež priniesť domáce zvieratá (až na päť na rodinu). Každá mačka alebo pes musí byť najmenej tri mesiace alebo na cestách s jeho matkou. Zviera musí mať identifikačné mikročip alebo tetovanie a musí byť sprevádzaná platnou proti besnote očkovacím osvedčení a veterinár zdravotné osvedčenie nie staršie ako 10 dní pred príchodom vo Francúzsku. bude potrebné tiež test ukazuje na prítomnosť protilátky proti besnote.

Majte však na pamäti, je nutné skontrolovať predpisy pre podanie svoje zvieratá späť domov. V Spojených štátoch, napríklad, môžete mať povinnosť karantény zvieratá z iných krajín po celé týždne.

Colné predpisy, keď necháte Francúzsko

Pri návrate na svojej domovskej krajine, bude colné predpisy aj tam. Uistite sa, poraďte sa so svojím vládou predtým, než idete. Pre USA, upozorní na colných predpisov pre tých, ktorí sa vrátia do krajiny, patria:

 • Väčšina ľudí môže importovať až 800 dolárov v hodnote z položiek duty-free, ak tieto položky vás sprevádzajú. Tieto položky musia byť pre svoju osobnú potrebu, vaša cesta musí trvať najmenej 48 hodín a nemožno použili výnimku počas posledných 30 dní.
 • Vám môže priniesť až 200 cigariet a až 100 cigár keď si môže priniesť len kubánske cigary do USA, ak ste ich kúpili na Kube.
 • Jeden liter alkoholu je povolená, ak ste aspoň 21, je to pre osobnú potrebu, alebo darček, a to nie je zakázané vo vašom stave.

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na webových stránkach US colnej a pohraničnej hliadka .

Ďalšie informácie a tipy pre colné

Pre viac informácií o francúzskych colných predpisov a ako kontaktovať orgány s otázky, obráťte sa na Francúzske veľvyslanectvo colnej publikácia a internetové stránky francúzskeho colného .

Aj keď ste na cestách v Európe, uložte všetky svoje príjmy. Nielen, že je to užitočné pre rokovania s colníkmi, keď sa vrátite domov, ale môžete mať nárok na vrátenie daní strávených vo Francúzsku po návrate.

Môžete vyplniť svoju americkú colné formulára on-line , než sa vrátiť do ušetriť čas.