Co warto zobaczyć w londyńskim Trafalgar Square

Posted on

 Co warto zobaczyć w londyńskim Trafalgar Square
Trafalgar Square, popularnym miejscem turystycznym, jest plac publiczny w City of Westminster, w centrum Londynu. Trafalgar Square został zaprojektowany przez architekta Johna Nasha w 1820 i zbudowany w 1830.

Turyści zbierają się tam, autobusy koło centralny pomnik i działaczy politycznych zbierają się wykazać. Każdy grudnia Norwegia przekazuje wspaniałą choinkę podziękować Brytanii za udział w wyzwoleniu z nazistami i jest wzniesiony na placu.

Najbliższe stacje metra do Trafalgar Square są Charing Cross i Leicester Square.

Sam Trafalgar Square znajduje się wiele ciekawych zabytków w tym Kolumna Nelsona, Galeria Narodowa i St. Martin-in-the-Fields.

W odległości spaceru od Trafalgar Square, można łatwo zrobić zakupy w Covent Garden, zjeść posiłek w Chinatown, zobacz popularne programy w błyszczące West End, schodzić Whitehall do Parliament Square, aby zobaczyć Houses of Parliament i Big Ben, i schodzić Mall do Pałacu Buckingham.

Dojazd do placu jest proste. Najbliższe stacje metra do Trafalgar Square są Charing Cross i Leicester Square.

Kolumna Nelsona

Kolumna Nelsona została zbudowana na Trafalgar Square w 1843 roku upamiętnia pomnik admirała Horatio Nelsona, który zmarł pokonaniu Napoleona w bitwie pod Trafalgarem w 1805 roku Środki kolumna nieco ponad 169 stóp wysokości od podstawy do górnej części kapelusza Nelsona.

Podstawa posągu ma cztery panele relief z brązu odlewanych z przechwyconych francuskich armat. Oni przedstawiają Battle of Cape Saint Vincent, Battle of the Nile, walka z Kopenhagi i śmierci admirała Nelsona na Trafalgar.

Cztery lwy z brązu u podstawy kolumny zostały zaprojektowane przez Edwin Landseer i dodano w 1868. Jesteś mogą wspinać się na podstawy rzeźby możliwości fotograficznych, ale nie może siedzieć na lwy.

St Martin-in-the-Fields

Zbudowany przez James Gibb, szkockiego architekta,  St. Martin-in-the-Fields , znajduje się w północno-wschodnim rogu Trafalgar Square. Nastąpił kościół na tym miejscu od 13 wieku; Obecny budynek został ukończony w 1726. Jego wspaniały portyk koryncki został często kopiowane w USA, gdzie stał się wzorem dla stylu kolonialnym budynku kościoła.

St Martin-in-the-Fields to oficjalny kościół parafialny do Pałacu Buckingham. Wewnątrz znajduje się królewski pole po lewej stronie ołtarza i jeden dla Admiralicji po prawej stronie.

Kościół mieści się schronisko dla bezdomnych, a także London Brass Rubbing Centre, gdzie można wybrać się zaprojektować i wykonać zdjęcie, aby zabrać do domu. Niespodziewanie, dowiesz się, i bardzo dobra kawiarnia samoobsługa w krypcie, która oferuje jazz w środowe wieczory.

Galeria Narodowa

National Gallery zajmuje całą północną stronę Trafalgar Square. To prezentuje dzieła znanych artystów jak Botticelli, Tycjan, Rafael, Michał Anioł, Caravaggio, Rembrandt, Cézanne, Hogarth i Gainsborough.

Neoklasycystyczny Narodowa Galeria powstała w 1824 roku, kiedy rząd brytyjski zgodził się na zakup i wyświetlanie 38 obrazów należących do rosyjskiego biznesmena John Julius Angerstein. Galeria mieści się obecnie kolekcję ponad 2300 obrazów z okresu od połowy 13 wieku do 1900 roku.

Londyńskiej National Gallery jest ósmym najbardziej odwiedzanym muzeum sztuki na świecie. Van Gogha  Pole pszenicy z cyprysami i Canaletta  kamieniarza w stoczni są ważne prace do zobaczenia.

kanada Dom

Kanada Dom znajduje się na zachodnim brzegu Trafalgar Square. To służył jako biura Wysokiego Komisarza Kanady w Wielkiej Brytanii od 1925 roku budynku, otwarty w 1827 roku, zbudowany z kamienia z Bath w Anglii w stylu greckim Revival. Kanada House został zaprojektowany przez Roberta Smirke który był również architektem Muzeum Brytyjskiego.

Kanada Dom zachował wiele ze swojego pierwotnego neoklasycznego wnętrza. Większość budynku nie jest otwarta dla ogółu społeczeństwa, ale wycieczki oferowane są w wyznaczonych godzinach. Kanada Gallery, obudowa kanadyjskiej sztuki i rzemiosła, w budynku jest otwarta dla publiczności.

Czwarty Cokół

Czwarty cokół  (podstawa posąg) w północno-zachodnim rogu Trafalgar Square został zaprojektowany przez Sir Charles Barry i zbudowany w 1841 roku, aby wyświetlić konny posąg. Ze względu na brak środków finansowych, aby stworzyć odpowiednią figurę, pozostał pusty do 1999 r.

Czwarty Cokół Uruchomienie Group, niezależny komitet informowany przez opinię publiczną, wybiera trwającą serię tymczasowych dzieł zleconych z czołowych artystów krajowych i międzynarodowych. Instalacja sztuka zmienia się co dwa lata.

Admiralicji Arch

Admiralicji Arch oznacza wejście do centrum handlowego od Trafalgar Square. Ten zadrzewionej droga prowadzi do Pałacu Buckingham wzdłuż boku St. James Park. Ten królewski wejściowy został zbudowany w 1910 roku na cześć królowej Wiktorii. Centralna brama jest otwarta tylko dla królewskich procesji.

W budynku mieszczą się biura rządowe do 2011 roku, ale w 2012 roku rząd sprzedał dzierżawy 125 lat dla budynku z zamiarem przebudowy w luksusowy hotel, restauracja, oraz apartamentach.

Whitehall i Big Ben od Trafalgar Square

Widok Big Ben i Whitehall od Trafalgar Square w Londynie na zachodzie słońca

W południowej części placu drogi, Whitehall, łączy Trafalgar Square do Parliament Square. Od 16 wieku, prawie wszystkie z kluczowych ministerstw zostały umieszczone na tej ulicy.

Ponieważ znajdziesz ministerstwa rządowe, takie jak Ministerstwo Obrony Narodowej, Straży konia i Urzędów gabinetu wzdłuż tej drogi, nazwa Whitehall jest używany dla brytyjskich służb rządowych i jako nazwa dla obszaru geograficznego.

Zobaczysz i usłyszysz Big Ben z tego kierunku. Big Ben to nazwa dla zegara i wieży na północnym krańcu Pałacu Westminster. Wieża została przemianowana Elizabeth Tower w 2012 roku, aby uczcić Diamentowy Jubileusz królowej Elżbiety II.

Republika Południowej Afryki Dom

Republika Południowej Afryki Dom znajduje się na wschodniej stronie placu Trafalgar i jest zamknięta dla publiczności. Został on wzniesiony w 1935 roku w stylu klasycystycznym z kulturą i dane rzemiosło stylu tym zworniki przedstawiających zwierzęta afrykańskie i symbole afrykańskich. W budynku znajduje się African Wysokiego Komisarza Południowej i RPA konsulatu.

Non-stop czuwanie odbyło się poza South Africa House w 1980 roku i na początku 1990 do końca apartheidu.

National Portrait Gallery

National Portrait Gallery została założona w roku 1856. Mieści portrety wybitnych Brytyjczyków z czasów panowania Tudorów do dnia dzisiejszego. Była to pierwsza galeria portretów na świecie, kiedy to został otwarty.

Gromadzenie, największy na świecie, zawiera obrazy, rysunki i fotografie. Współczesna kolekcja zawiera harmonogram zdjęć królowej Elżbiety II.

W galerii jest obracanie eksponatów, a nawet zawarte wystawę poświęconą wpływ Michaela Jacksona na świat mody. Galeria jest otwarta codziennie z późnego otwarcia w piątkowe wieczory.