Czy mogę kupić karty Oyster dla moich dzieci?

Posted on

Czy mogę kupić karty Oyster dla moich dzieci?
Jeśli odwiedzasz Londyn z dziećmi między 11 a 15 rokiem życia, podróżowanie po mieście może być znacznie prostsze kupując Visitor Oyster Cards. Karty można kupić dorosłych z kilku krajów, zanim nawet wychodzić z domu, a po przyjeździe do Londynu, można zadać Transport for London członka (TfL) Pracownicy zastosować zniżkę Młoda gościem karty dziecka. Można kupić regularnych (non-Visitor) karty Oyster na Heathrow i używać dowolnego typu karty Oyster aby dostać się do centrum Londynu z lotnisk Heathrow i Gatwick (choć nie Luton i Stanstead).

Czym jest karta Oyster?

Karty Oyster jest bilet z tworzywa sztucznego w kształcie, wielkości i funkcji karty inteligentnej. Podobnie jak karty inteligentne, można umieścić pieniądze na karcie i podczas podróży, opłaty, które normalnie można zapłacić gotówką są odejmowane. Po dokonaniu zakupu, kartę Oyster obejmuje wszystkie masowe formy transportu w Londynie, metra (Tube), Transport for London (TfL) Rail i większość linii kolei państwowych w Londynie, London Overground, London Buses i Docklands Light Rail (DLR). Można je nabyć na podstawie dziennego lub tygodniowego; może on być stosowany o każdej porze dnia i obejmuje atrakcje we wszystkich Londynie, strefy 1-9.

Karta kosztuje Visitor Oyster 5 funtów, aby uaktywnić, a następnie wybrać ile kredyt chcesz dodać do niej w £ 5 ustawieniami do £ 50. Jeśli zabraknie pieniędzy, można uzupełnić go i użyć go ponownie: na koniec swojej podróży, można odzyskać niewykorzystany kredyt. W wielu przypadkach, przy użyciu karty do zakupu biletu jest znacznie tańszy niż gotówka. Ponadto, dzienna stawka ma „cap” kwotę, a po tym, jak spotkał tę czapkę lub dokonaniu trzecią podróż w jeden dzień, podróżować bezpłatnie przez pozostałą część dnia. Karta Visitor Oyster również pochodzi z kilku ofert specjalnych i rabatów w restauracjach, sklepach i lokali rozrywkowych.

Dzieci i Ostrygi

Nie trzeba karty Oyster dla małych dzieci. W Londynie, dzieci do lat 11 za darmo na podróż autobusów i tramwajów, a na Tube, DLR, London Overground, Tfl Rail i niektóre Narodowy Rail, do czterech dzieci w wieku poniżej 11 podróży za darmo, jeśli są one z taryfy płatnych dorosłej. Zakupu oddzielnej karty Oyster dla dziecka w wieku 11-15 może być wygodne, ponieważ zniżka Młoda Visitor to połowa stawki dorosłych pay-as-you-go rabatu.

Gdy jesteś gotowy do opuszczenia Londynu, można uzyskać niewydanych plecy kredytowej, zachowa je na kolejną wyprawę, albo dać kartę do znajomego, aby wykorzystać.

Kartki papieru Travel

Jeśli nie chcesz, aby przejść do karty inteligentnej trasę, można wybrać dla Travelcard, papierowy bilet można kupić z automatu do sprzedaży biletów na stacji londyńskiego metra. Travelcard jest bilet ryczałtowy, który obejmuje wszystkich swoich podróży na jeden dzień lub jeden tydzień lub dłużej. Oznacza to, że płacisz ryczałtowo za to dni / tydzień, itd

Papier Travelcard obejmuje podróż przez rurkę, autobusem i koleją naziemną pociągi (pociągi lokalne); podróż jest dyskontowane, ale nie istnieją żadne specjalne oferty, a pieniądze nie są zwracane. Są one najlepiej wykorzystywane do dużej grupy podróży. Bilety te wykorzystane w bariery na stacjach metra i wyskoczyć ponownie.