Decembra v Ríme – poveternostné a Event Guide

Posted on

Decembra v Ríme - poveternostné a Event Guide
Ak cestujete do talianskeho hlavného mesta v priebehu prázdnin, existuje veľa festivalov a udalostí, ktoré sa dejú každý december. Avšak, aj keď v zime môže byť veľmi daždivé v Ríme, tiež to môže byť docela chladno v noci, takže by ste sa mali pripraviť na cestu od balenie veľa vrstiev a teplé oblečenie. Týmto spôsobom si môžete vychutnať veľa sezónnych slávností, ktoré sa konajú po celý mesiac po celom meste.

počasie

Denné teploty v decembri zostať okolo polovice 50. rokov Fahrenheita, s mnohými dňoch mesiaca dostávali celkom dosť slnka. Avšak, nočné teploty v Ríme môžu klesnúť až okolo teplotám pod bodom mrazu. Celkovo sa priemerná vysoko v decembri 54 stupňov, zatiaľ čo priemerné nízke dna pri okolo 41 stupňov Celzia.

Zima je druhý najdaždivejšie obdobie za jeseň, av decembri, Rím môžete v priemere deväť dní zrážok a celkovej akumulácie asi štyri palce zrážok počas celého mesiaca. Decembra môže tiež znamenať, že budete mať stále zažiť trochu pekné jesenné počasie, ale počasie sa posunie medzi zamračených obdobie sprevádzaných vetrom, dažďom a miernejších teplôt vytváraných južnej vetry a chladné a slnečné dni priniesol vietor zo severu, známy ako Tramontana.

Mráz a sneh, tak vzácny jav v meste, ale môže dôjsť k ho v krajine hneď za mestom. Avšak, ťarcha snehu už niekoľkokrát stalo v decembri v celej histórii mesta, takže by ste mali byť pripravení na každého počasia, ak ste na návšteve v tomto mesiaci.

čo zbaliť

Pokiaľ ide o prípravu na do Ríma pre vašu cestu, budete musieť priniesť veľa vrstiev teplého oblečenia, aby odvrátiť nočnej mráz v čase ich pobytu pohodlne počas mierne teplejších dňoch. Uistite sa, že zabaliť ťažký kabát, veľa svetrov, dlhodobé a krátkym rukávom košele a nohavice pre vašu cestu k adekvátne pripraviť na prípadné výkyvy teploty by ste mohli zažiť. Môžete tiež chcieť, aby balenie pláštenku, dáždnik a nepremokavé topánky od December môže byť docela mokré.

Diania

Prázdniny v Ríme v decembri, zatiaľ čo väčšinou rímsky katolík a kresťan, tiež patrí židovské a svetské udalosti. Počas mesiaca, nájdete množstvo rôznych rekreačných trhov, náboženských slávností, a dokonca aj niekoľkých strán.

 • Chanuka:  Počas Chanuka, rímsky početná židovská komunita zhromažďuje v Piazza Barberini, kde sviečky na veľkom Menorah svieti každý večer o ôsmej večer dovolenku. Táto oblasť v blízkosti Campo dei Fiori je tiež slávnostné počas tejto doby. Chanuka klesne počas iného týždňa každý rok, niekedy aj sa deje na konci novembra, takže sa uistite, skontrolovať dáta pred vykonaním plány na dovolenku.
 • Vianočné trhy v Ríme:  Od začiatku decembra do 6. januára, nájdu návštevníci slávnostné trhy v Piazza Navona naplnených ľuďmi stánky ručné darčeky, narodenie remeslá, detské hračky, a sezónne pochúťky.
 • Nativity Display:  100 presepe, ukážka betlehemov z celého sveta, sa nachádza v Sala del Bramante v blízkosti námestia Piazza del Popolo cez 6. januára betlehemov displeja sú tiež nastaviť vo väčšine rímskych kostolov, ak sa chystáte na účasť na omši alebo service.
 • Nepoškvrnené počatie:  Na tento svätý deň 8. decembra, katolícke veriaci oslavujú deň Panny Márie počatia Ježiša. Tradične pápež oslavuje tento deň tým, že vedie karavanu z Vatikánu na Piazza di Spagna, kde položí veniec pri Colonna dell’Immacolata pred Trinita dei Monti Church.
 • Svätá Lucia je alebo Santa Lucia Day:  Kým sviatok Santa Lucia (13. decembra) je viac široko oslavovaný na Sicílii, v Ríme, je potrebné poznamenať, s veľkým sprievodom od Castel Sant Angelo na námestí svätého Petra.
 • Štedrý deň:  Spolu s tým, že čas tráviť s rodinou, Štedrý deň (24. decembra) je tiež v noci, kedy sú betlehemy displeje tradične dokončený pridaním Ježiško alebo sú odhalená v celom svojom rozsahu, ako je životné veľkosti narodení v Saint Square Petra.
 • Vianočné deň:  Môžete očakávať, že všetko, čo má byť uzatvorený na Štedrý deň (25. decembra), ako Romans osláviť jeden z najvýznamnejších náboženských sviatkov v roku. Samozrejme, že existuje mnoho spôsobov, ako osláviť Vianoce v Ríme, z účasti na polnočnej omši v Bazilike svätého Petra k návšteve vianočných betlehemov v okolí mesta.
 • Deň svätého Štefana:  Tento štátny sviatok je sledovaný na deň po Vianociach (26. decembra) a je obvykle rozšírenie Štedrý deň, kedy sa rodiny vychádzať von pre zobrazenie betlehemy v kostoloch a navštíviť vianočné trhy. Sviatok Santo Stefano tiež rozhodol v tento deň sa oslavuje v kostoloch, ktoré uctievajú svätého Štefana, ako je kostol Santo Stefano Rotondo neďaleko Kolosea.
 • Silvester (Festa di San Silvestro): Rovnako ako je to na celom svete, Silvester v Taliansku (k 31. decembru), ktorý sa zhoduje s sviatku sv Sylvester (San Silvestro), je oslavovaný s veľkou slávou v Ríme. Piazza del Popolo je držiteľom najväčšieho rímskeho verejný slávnosť s hudbou, tancom, ohňostroje, a samozrejme obrovské davy.

Cestovné tipy

 • Než si rezervujete letenku, je dôležité si uvedomiť, že 8. decembra, 25., a 26. sú štátne sviatky v Taliansku, takže by ste mali očakávať, že väčšina podnikov, múzeá a ďalšie vládne zariadenia, ktoré majú byť uzavreté.
 • Vzhľadom k tomu, obvykle môžete zažiť jesenné počasie po celý mesiac, ale je to tiež začiatok off-sezóny pre cestovný ruch v Ríme v decembri môže byť ideálne mesiac pre návštevu mesta. Nebudete musieť bojovať takmer toľko davy, ale budú môcť využiť mnohých vonkajších atrakcií tohto starobylého mesta.
 • Hotely a cestovné náklady by mali byť znížené v tomto ročnom období, a to najmä ak ste na cestách začiatkom mesiaca. Avšak, pretože Vianoce sú jedným z najdôležitejších sviatkov v krajine, ceny zvyčajne špica počas tej doby až do Nového roka.