Deň oslobodenia dni Taliansko – apríl 25 Udalosti a svetová vojna Sites v Taliansku

Posted on

25. apríl Udalosti a svetová vojna Sites v Taliansku
Deň oslobodenia, alebo Festa della Liberazione, 25. apríla je štátnym sviatkom poznamenaná obrady, historické zopakovanie a osláv pripomínajúcich na konci druhej svetovej vojny v Taliansku. Mnoho miest držia trhy, koncerty, festivaly potravín, alebo špeciálne akcie. Rovnako ako osláv D-Day v USA a inde, je to tiež deň, kedy Taliansko ctí jeho padlých a veteráni, nazvaný  combattenti, alebo bojovníci. Väčšina miest a menších miest stále zvoniť zvony pripomínať deň oslobodenia pre Taliansko a vence sú umiestnené na vojnových pamätníkov.

Na rozdiel od niektorých iných veľkých talianskych prázdnin, väčšina hlavných miest a múzeí sú otvorené na Deň oslobodenia, aj keď podniky a niektoré obchody budú pravdepodobne uzavretý. Môžete tiež naraziť na špeciálnych výstav alebo inými mimoriadnymi otvorov miest alebo pamiatok nie je bežne prístupných verejnosti.

Vzhľadom k tomu, 1.mája sviatok Labor Day klesne menej ako o týždeň neskôr, Taliani často vziať Ponte , alebo most, mať dlhšiu dovolenku od 25. apríla do 1. mája Preto je táto doba môže byť veľmi navštevovaný v špičkových turistických destinácií. Ak plánujete navštíviť nejaké múzeí či top lokalít, je to dobrý nápad skontrolovať, aby sa uistili, že sú otvorené a kúpiť si lístky v predstihu.

Hosťujúci druhej svetovej vojny miest v Taliansku

25.dubna Je to dobrý deň pre návštevu niektorej z mnohých miest, historických pamiatok, bojiskách, múzeách v súvislosti s druhou svetovou vojnou. Jeden z najznámejších World Waria miest v Taliansku je Montecassino Abbey, miesto hlavné bitky u konca vojny. Hoci takmer úplne zničené bombardovaním, opátstvo bolo rýchlo prestavaný a je stále pracuje kláštor. Sedí vysoko na kopci uprostred medzi Rímom a Neapolom, Montecassino Abbey je dobre stojí za návštevu vidieť krásne baziliky s jeho ohromujúci mozaiky a fresky, múzeum s historickými pamiatok z druhej svetovej vojny, a krásnym výhľadom.

Tisíce Američanov zomrelo v Európe počas druhej svetovej vojny I a II a Talianska má dve veľké amerických cintoríny, ktoré môžu byť na. Sicília, Rím americký cintorín v Nettuno je južne od Ríma (pozri južné Lazio mapa) a môže byť dosiahnuté vlakom. Florence americký cintorín , južne od Florencie, sa ľahko dostanete autobusom z Florencie.

Pre viacerých miestach talianskej druhej svetovej vojny, ktoré môžete navštíviť, vidieť Anne Leslie Saunders ‘výbornú knihu, cestovný sprievodca po druhej svetovej vojne miest v Taliansku .

25. apríla festivaly v Benátkach:

Venice oslavuje jeden zo svojich najvýznamnejších festivalov v Festa di San Marco, ctiť svätého Marka, mesto je patróna. Festa di San Marco je oslavovaný s regaty gondolierov, sprievod do baziliky svätého Marka a festival v Piazza San Marco , alebo námestí svätého Marka. Očakávajú veľké davy v Benátkach 25. apríla, a ak ste na návšteve mesta v priebehu tohto obdobia, je nutné si rezervovať Benátky hotel s predstihom.

Venice tiež oslavuje tradičné Festa del Bocolo alebo rozkvitnuté ruže, je deň, kedy ľudia prezentujú ženy vo svojom živote (priateľky, manželky alebo matky) s červeným púčik alebo bocolo .