Discover Mont St. Michel a prílivové močiare

Posted on

Discover Mont St. Michel a prílivové močiare

Na izolované prílivové skale v zálive Saint-Malo na pobreží Normandie vo Francúzsku sedí jeden zo svetových divov, na Mont St. Michel. Dosiahnuté hrádzí, nižšie veže a stredoveké mora stena chráni malú dedinu, limitovaný úžasne opátstvom venovanú archanjela Michaela. Opátstvo na Mont bol prvýkrát spomenutý v texte z 9. storočia. Toto posvätné miesto bolo vždy remízou pre náboženské oddanými a pustovníci.

Ako sa tam dostať

Existuje niekoľko možností pre získanie Mont St. Michel:

 • Vlakom:  z Paríža, môžete si vziať TGV do Rennes, asi 55 km južne od Mont St. Michel. Keolis Emeraude zbernice činí prevod 75 minút na Mont-Saint-Michel niekoľkokrát denne. Vlak z Rennes sa dostanete tak ďaleko, ako Pontorson, 9 km od Mont St. Michel. Si môžete vziať autobusom # 15 Saint Michel od stanice.
 • Autom:  Z Caen používať A84 Le Mont Saint-Michel. Z A11, exit Chartres-Lemans-Laval v Fougeres a ísť v smere Le Mont Saint-Michel.
 • Letecky: Existuje letisko v Rennes a veľmi malú jeden v meste Dinard (Dinard Pleurtuit).

Čo si pozrieť

Dnes je z 11. storočia románsky kláštor je najstarší budov viditeľné. V stredu opátstva sedia priamo na vrchole, asi 80 metrov z povrchu prílivovej nádrže.

Kvôli historického významu pamätníka a jeho jedinečné prostredie, celý záliv spolu s mont je klasifikovaná ako svetového dedičstva UNESCO.

Pri návšteve, jedna z prvých vecí, ktoré vidíte, ako začnete vzostupne je Meštiansky strážnica, teraz Tourist Office. Zastaviť a získať mapy a všetky ďalšie informácie, ktoré môžete potrebovať. Existuje množstvo reštaurácií, zatiaľ čo vy idete do Grand Rue smerom k hornej a opátstva.

múzeí

K dispozícii sú 4 múzeí na ceste nahor:

 • Archeoscope: Možno budete chcieť zastaviť tu vidieť show o histórii tohto miesta.
 • Múzeum histórie: starých artefaktov plus 19. storočia periskop, ktorý ukazuje na záliv.
 • Námorné a ekológia múzeum: Tu je miesto, kde sa dozviete o tom, čo sa deje v unikátnom prostredí Mont St. Michel.
 • Tiphaine dom:  rezidencia zo 14. storočia, ktoré Bertrand Duguesclin bol postavený v roku 1365 pre svoju manželku.

Ak ste stúpenec tajomstvo, možno budete chcieť, aby zvážila St. Michael Line, zarovnanie hlavných pamiatok vo Francúzsku a Taliansku, ktoré sa venujú archanjela Michaela.

Kde zostať

Ak chcete zostať v meste potom, čo turisti opustiť, byť istí, že váš hotel je v skutočnosti nachádza v Le Mont-Saint-Michel a nie len, takmer ‘k nemu.

Blízke miesta k návšteve

 • St-Malo v Bretónsku je prístavné mesto a opevnené dediny pomenoval waleského mnícha zvanej Maclow.
 • Mont-Dol, neďaleko Col-de-Bretagne v Bretónsku má veľké výhľadom 360 ° na pobreží.
 • Dinard , naproti St. Malo, predné rezort pozdĺž Brittany Smaragdové pobrežie ponúka krásne morské pobrežie a je domovom mnohých umeleckých letné festivaly.
 • Dinan bol uvedený v 11. storočí Bayeux Tapestry a má svoju vlastnú jedinečnú architektúrou. Pozrite sa na zámok a jeho 14. storočia oválne domy.