Discover Mont St. Michel ve Gelgit bataklıklar

Posted on

Discover Mont St. Michel ve Gelgit bataklıklar

Fransa’nın Normandiya kıyısındaki Saint-Malo Körfezi izole bir gelgit kayanın üzerinde dünyanın harikalarından birini, Mont St. Michel oturur. bir geçit ile ulaştı, alt kuleleri ve Ortaçağ deniz duvar Başmelek adanmış manastır ihtişamla şapkalı küçük bir köy, korumak. Mont An Abbey ilk Bir 9. yüzyıl metninde söz edilmiştir. Bu kutsal yeri her zaman dini tutkunlarının ve münzeviler için beraberlik olmuştu.

Ulaşım

Mont St. Michel almak için birkaç seçenek vardır:

 • Trenle:  Paris itibaren, yaklaşık 55 km güneyinde Mont St. Michel, Rennes TGV alabilir. KEOLIS Emeraude otobüs günde birkaç kez Mont-St-Michel 75 dakikalık transfer yapar. Rennes tren kadarıyla Pontorson Mont St. Michel 9km olarak götürür. Sen istasyonundan Saint Michel otobüs # 15 alabilir.
 • Araba ile:  Caen itibaren Le Mont Saint-Michel için A84 kullanın. A11 itibaren, Chartres-Lemans-Laval Fougeres çıkış ve Le Mont Saint-Michel yönünde gidin.
 • Havayolu: Rennes ve Dinard çok küçük bir birinden (Dinard Pleurtuit) ‘de havaalanı vardır.

Ne Bkz için

Bugün 11. yüzyıla Romanesk manastır görünür binaların en erken olduğunu. manastır merkezi yaklaşık 80 metre gelgit havzasının yüzeyden, zirvesi doğrudan oturur.

Çünkü anıtın tarihi önemi ve eşsiz ortamının birlikte mont ile tüm defne UNESCO dünya mirası olarak sınıflandırılır.

Eğer ziyaret ettiğinizde, senin kadar gördüğünüz ilk şeylerden biri artan Burgher en guardroom, şimdi Turizm Ofisi olduğunu başlar. Durun ve bir harita ve ihtiyacınız olabilecek herhangi bir başka bilgi alabilirsiniz. Eğer üst ve Abbey doğru Grand Rue yukarı giderken çok sayıda restoran vardır.

Müzeler

yukarı yolda 4 müze vardır:

 • Archeoscope: Sen yerin tarihi hakkında gösterisini görmek için buraya durdurmak isteyebilir.
 • : Tarihi Müzesi Eski eserler artı koy gösterir 19. yüzyıl periskop.
 • Denizcilik ve Ekoloji Müzesi: Mont St. Michel benzersiz ortamda neler olduğunu öğrenmek burada.
 • Tiphaine evi:  Bertrand Duguesclin eşi için 1365 yılında inşa etmişti 14. yüzyıldan kalma rezidans.

Eğer gizemler takipçisi iseniz, St. Michael Hattı, Başmelek adanmış Fransa ve İtalya’da önemli eserlere hizalamasını düşünebilirsiniz.

Nerede kalınır

Eğer turist ayrıldıktan sonra kasabada kalmak istiyorsanız, ona sadece ‘yakın’ otelinizin aslında Le Mont-Saint Michel yer almaktadır emin değil olun.

Yakın Gezilecek Yerleri

 • St-Malo Brittany bir liman kenti ve MacLow adlı bir Galli rahip adını duvarlı köy.
 • Col-de-Bretagne yakınlarındaki Mont-Dol, Britanya’da, sahil harika 360 derecelik manzarasına sahiptir.
 • Dinard , St Malo karşısında Brittany Emerald Coast boyunca başlıca tatil güzel Seacoast özellikleri ve birçok yaz sanat festivaline ev sahipliği yapmaktadır.
 • Dinan 11. yüzyılda Bayeux Goblen yer ve kendine özgü bir mimarisi vardır. Kale ve 14. yüzyıldan kalma oval evler bakın.