Skip to main content

Dlaczego Paris Famous „Lovelocks” wyjęciu z City Bridges?

Dlaczego są słynne Paris

Przez wiele lat, pary z całego świata wylądował na Paryżu, aby zablokować w swojej miłości na Pont des Arts mostu – mocowania kłódek wpisanych inicjałami, serca i czuły wiadomości i rzucając klucze do Sekwany poniżej. Ale tak jak miłość często zanika, więc ma to ujmujący moda. Wiosną 2015 roku, ratusz prowadził kampanię mieć setki tysięcy „lovelocks” usunięty z powodu obaw o bezpieczeństwo i estetycznych.

„To koniec dla kłódek,” powiedział Bruno Julliard, Paryż zastępca burmistrza, która oficjalnie rozpoczęła usuwanie blokad miłości na Pont des Arts w oświadczeniu. „[Te kłódki] zabrać z pięknem struktury, pogorszy to i potencjalnie mogą prowadzić do wypadków.”

W tym czasie udał się do prasy, most przeprowadziła szacunkowej 45 ton o wartości kłódek i były rosnące obawy, że waga będzie powodować części mostu przyjść w gruzach na łodziach turystycznych turystyczny przechodzących pod spodem.

Zamknięcia mostowe i Reakcje na demontaż

Słynny most został zamknięty przez tydzień na początku czerwca, podczas gdy pracownicy miasta rozpoczął się proces usuwania całych odcinków barier bocznych. W kłódkę porcje mają być zastąpione płytami plexi, dzięki czemu turyści mogą znowu zobaczyć Sekwany gwałtowny poniżej. Ale w międzyczasie, miasto pokrywa bariery mostowe z prac z międzynarodowych artystów ulicznych Brusk, Jace, El Seed i Pantonio. Tematem tej sztuki? Miłość, oczywiście.

Dla stały strumień turystów, którzy odwiedzili witrynę w trakcie jej zamknięciu, nie było z pewnością sporo rozczarowań. Mike i Ciaran były zwiedzanie Paryża z Dubaju i początkowo planowano, aby zablokować w swojej miłości na moście.

„I rzeczywiście kupił zamek i miał nadzieję, że przyniesie to tutaj, ale potem zobaczyłem w wiadomościach, co się dzieje, więc zostawiłem go w hotelu”, mówi Mike. „To wstyd, co się dzieje – [wprowadzenie blokady na] to miła rzecz do zrobienia; to bardzo romantyczny – ale nie było to problem bezpieczeństwa „.

Natomiast pytania o efekcie śluz na bezpieczeństwo mostu był wcześniej obawy, lokalni urzędnicy naprawdę zauważył w ubiegłym roku, kiedy część bocznej bariery mostka zawalił pod ciężarem zamków.

Jednak bezpieczeństwo nie jest to jedyny powód blokady są usuwane. Wielu powie, że kłódki zrujnować estetyczny integralności ważny punkt orientacyjny w Paryżu. Grupa rzecznictwo No Love Locks został wzywając miasto zakazać praktyk sumie: jeden, który rozciąga się na inne mosty, takich jak Pont de l’Archevêché i Passerelle Simone de Beauvoir, a nawet obiektów, takich jak latarnie i metalowych pojemników na śmieci.

Zamki składać się z „wandalizmu, które uszkadza miastem i boli ludzi z Francji – kulturowo, ekonomicznie i emocjonalnie” stowarzyszenie mówi na swojej oficjalnej stronie internetowej .

Jak FAD Lovelocks Caught On (i jest to naprawdę odchodzi?)

Jak FAD Lovelocks Caught On (i jest to naprawdę odchodzi?)

W jaki sposób lovelocks szał pochodzić, tak? I jest to skazane na zniknie całkowicie?

Pont des Arts most został otwarty jako pierwszy żelazny most we Francji w 1804 roku, za panowania cesarza Napoleona I. Wszystko zaczęło przyciągać sentymentalne Pary – kłódki w ręku – około 2008, ale zjawisko rzeczywiście ma swoje korzenie we Włoszech. Wiele atrybutów zwyczaj w 2006 powieści Frederico Moccio, w którym pary zamocowania kłódki trzymające wiadomości miłości do Milvian mostu w Rzymie, przed wyrzuceniem klucza do rzeki.

Paris tradycja stała się tak popularna, że ​​kłódka amatorskich sprzedawców można znaleźć wzdłuż nabrzeży mostka, sprzedaż zamków i długopisy dla osób nieprzygotowanych do gestu sentymentalną.

Czy zamki są po prostu wyrzucane?

Krótko mówiąc, nie. Dla wszystkich tych, którzy już zamknięty w swojej miłości na Pont des Arts, nie wszystko jest stracone. ratusz Paryża obiecał zachować kłódek w jednostce pamięci i używać ich w późniejszym terminie w „nowej geście miłości.” Jednakże, istnieje obecnie brak planów pogłębiarka się bardziej niż 700.000 klawiszy w dolnej Sekwany ,

Ale wśród turystów odwiedzających most w tym tygodniu, wielu życzyć miasto mogło znaleźć inny sposób na radzenie sobie z ciężarem zamków zamiast się ich pozbyć.

„Byłoby miło zobaczyć je wzmacniają barierę lub umieścić je przez środek mostu, a nie pozbycie się ich całkowicie,” mówi Brent, który odwiedził Paryż po raz pierwszy ze swoim partnerem Penelope. Para planowała umieścić blokadę na moście, aż czytać o tym, co się dzieje.

Będą starali się zablokować w swojej miłości gdzie indziej w mieście?

„Nie, mówi Penelope. „To miejsce jest tak charakterystyczny”.

Niektórzy turyści czują się inaczej, jednak i są gotowi, aby spróbować ich zakłady na kontynuację fanaberia w innych miejscach w mieście. Na przykład, pary rozpoczął umieszczanie zamki do jednej sekcji Pont de l’Archevêché, położony w pobliżu katedry Notre-Dame na wyspie Ile de la Cité, w ciągu ostatnich kilku lat. I na pobliskim Pont Neuf, smatterings zamków zostały niedawno pojawiać. To może być trudniejsze do odwieść pary z zachowaniem rytuału dzieje niż początkowo oczekiwano.

Kolejny strzał z Pont des Arts i jej Lovelocks

Jedno jest pewne, o zjawisku lovelocks: są wysoce polaryzacyjny. Niektórzy myślą, że są urocze i dodać kolor do niemal surowo wdzięku powietrza miejskiego; inni uważają, że są tanie i kiczowatych tokeny że umniejsza piękna i estetycznej harmonii kapitału.

Miłość i śmieci: Czy oni naprawdę Go Together?

Dla niektórych par w Paryżu chcących skakać za modą lovelocks przed praktyka poddaje się obecnie wszystkie zakazu, powierzchnie, takie jak pojemniki na śmieci i latarnie są odpowiednie miejsca do przymocowania ich symbole miłości. Hmm, nie jesteśmy pewni, to stowarzyszenie wróży dobrze …

You may also like