Dlaczego warto odwiedzić Bordeaux na francuskim wybrzeżu Atlantyku

Posted on

Dlaczego warto odwiedzić Bordeaux na francuskim wybrzeżu Atlantyku

Top Atrakcje w Bordeaux

Bordeaux jest wspaniałym świętem francuskiej historii i architektury. Od której przyznano statusu Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2007 roku za jego klasycznej i neoklasycznej architekturze zmieszany z rozwoju obszarów miejskich, Bordelais zostały zajęte odnowienie i przywrócenie go. Oni udało się bardzo dobrze; w tym roku, 2015, Bordeaux zdobyła nagrodę European Destination Najlepszy wyprzedzając Lizbony i Aten.

Bordeaux jest stolica regionu Akwitanii i jednym z najważniejszych portów w Europie, eksport, między innymi, te wspaniałe bogate win Bordeaux i duchy wdzięcznym świata.

Dziś to żywe, tętniące życiem miasto z niektórych z najbardziej łaskawy architektury we Francji; dobre muzea; Najważniejsze wydarzenia i więcej niż jego sprawiedliwego podziału kawiarni, restauracji i barów. To sprawia, że ​​to idealne miejsce na krótki pobyt lub wykorzystać go jako bazę wypadową do odkrywania jego słynną otaczającą kraju wina.

Krótka historia

Bordeaux rozpoczął życie jako rzymskiego miasta, a następnie w 7 -go wieku twierdzono dla nowego księstwa Akwitanii przez dobry król Dagobert. Poprzez małżeństwo Eleonory z Akwitanii i Henry Plantagenet, książę Normandii i hrabiego Andegawenii w 1152, Bordeaux stał się stolicą ogromnego obszaru Francji, rywalizując króla Francji pod względem wielkości i wagi. Wszystko może pójść dobrze, ale w 1154 roku Henryk wstąpił na tron Anglii jako króla Henryka II i stał się prawdziwym zagrożeniem dla Francji. Trzy wieki po przerywanym wojny, zakończonej wojny stuletniej, podczas których miast z rąk do rąk, często więcej niż jeden raz, a ogromna liczba ludzi zginęła.

W 1340 roku angielski król Edward III, po raz kolejny osiągając tron ​​Francji i wysłał swojego syna Czarnego Księcia do Bordeaux do ustalenia jego wojskową siedzibę. Z Bordeaux, wyszedł do terroryzowania i podbić wiele okolicznych wsi i mieszkańców, najskuteczniej w języku angielskim i równie katastrofalnie dla Francuzów. Wojna ciągnęła się aż Francuzi ostatecznie zwyciężył w 1453 roku; Brytyjczycy zostali pokonani i wojny tzw stuletnia dobiegła końca.

17- th century zobaczyliśmy ogromną ożywienie fortuny w Bordeaux; natomiast 18 th century widział upiększanie miasta jako wielkich bulwarach, otoczony przez równie wielkich neoklasycznych budynków, zastąpiły średniowieczne czwarte higgledy-piggeldy. Ważnym miastem, Bordeaux teraz stał się najważniejszym portem handlowym we Francji.

W całej historii, Bordeaux przyciąga gości z pielgrzymami przejazdem w drodze do Santiago de Compostela w Hiszpanii (patrz francuskie szlaki pielgrzymów) do dzisiejszych turystów.

Biuro Turystyczne : 12 Cours du 30 Juillet

Spacer przez Bordeaux Golden Triangle

Jak można się spodziewać od nazwy, Golden Triangle jest chwalebne obszar. Założona przez trzech bulwarów, Cours Clemenceau, Cours de L’Intendance i Allées de Tourny, to jest to miejsce, gdzie ciepłe kolorze 18 th kamienne domy wieczny zacienione drzewami wypełnić wielkie ulice.

Ale to nie jest kawałek muzeum; to jest w samym sercu Starego Bordeaux i dzisiaj miejsce dla sklepów top-end, barów i restauracji. Cours de L’Intendance jest przy głównej ulicy handlowej z nazwami międzynarodowymi rywalizują o zwyczaju. Nr 57 jest dom, w którym artysta żył i umarł Goya (1828), obecnie hiszpański ośrodek kultury nauczania języka hiszpańskiego

Na południowo-wschodnim narożniku, Teatr Wielki stoi na skraju Place de la Comédie. Wspaniały neoklasycystyczny budynek, wzniesiony w latach 1773 i 1780 na terenie o Gallo-Roman świątyni, jest równie imponująca wewnątrz kolumny, kopuły, a klatka schodowa, która była inspiracją dla Garniera Opery Paryskiej. Warto koncercie (szczególnie podczas Festiwalu Muzycznego w czerwcu). W przeciwnym razie, wycieczkę trwającą 45 minut w środę i sobotnie popołudnia. W sezonie (lipiec i sierpień) wycieczki są codziennie.

Być zaślepionym w Esplanade des Quinconces

Krótki spacer na wschód od Złotego Trójkąta za Allées de Tourny doprowadza cię do tego ogromnego graveled pustym placu otoczonym wysokimi rozłożyste drzewa. To wyróżnia posągów lokalnych bohaterów, autorzy Michel de Montaigne (1533/92) i Charles Montesquieu (1689/55), a niezwykły Monument aux Girondins. Over-the-top fontanny tryskającej i posągi triumfalnych rydwanów i alegorycznych figur zwieńczone postacią   Liberty łamaniu Jej Łańcuchy  zostały wystawione między 1894 i 1902 roku na cześć Girondins, pierwotnie głośnych zwolenników rewolucji francuskiej, ale na gilotynie w 1792 roku na rozkazy Robespierre’a w bizantyjskiej polityce Zgromadzenia rewolucyjne.

Place des Quinconces

Spacer wzdłuż Historic Nadbrzeże Bordeaux


Brzegi rzeki Garonne były 15 lat temu, nieużytki pustych magazynach i opuszczonych nabrzeży. Dziś jest to wspaniały obszar, powołany do życia dzięki otwartej przestrzeni i ogrodów. Magazyny wzdłuż starych nabrzeży są pełne sklepów, restauracji, barów, kawiarni i tworzących ją jedną z najbardziej tętniących życiem dzielnic w Bordeaux.

Po samym sercu miasta, dzielnicy jest znana jako Saint-Pierre. Chodzić na moście Pont-de-Pierre dla pięknym widokiem z powrotem na stary quais że zamiatać wzdłuż brzegów rzeki.

Palais de la Bourse, a lustro wody

Place de la Bourse otwiera się na rzekę, z Palais de la Bourse, giełdę 18 wieku, otaczając tę wspaniałą kwadrat że trąci umiejętne handlu przeszłości. Symetryczne kamienne budynki tworzą idealne tło dla lśniące Miroir d’eau , lustro z płytkiej wodzie wystarczy przejść przez który odzwierciedla chwalebną pałac. Jest oświetlony w nocy, kiedy to nabiera magicznego, niemal surrealistyczny jakości. Jest w dzielnicy Saint Pierre w Bordeaux.

Wieża katedry i Palais Rohan


Te trzy budynki tworzą wspaniałą skupisko miejsc do odwiedzenia.

Tour Pey-Berland , wybudowany w latach 1440 i 1446, wyróżnia się od katedry. Jest to imponujące miejsce i widok z góry na miasto i jego zabytków położył przed Warto wspiąć się na 231 kroków do góry wąskie spiralne schody.

Obok niego stoi Katedra St-Andre , rozległy budynek wybudowany w latach 11. i 15. wieku. Rzeźby zdobią Porte Royale, wejście po prawej stronie północnej drzwiach, przedstawiających dwunastu apostołów i Sądu Ostatecznego. Spróbuj złapać darmowy koncert narządów w lipcu i sierpniu, we wtorki o 6 po południu.

Tuż za katedrą, pałac byłego biskupa jest bardzo wielka sprawa. Palais Rohan został zbudowany w 18 XX wieku przez arcybiskupa, Ferdinand Maximilian de Meriadek, Prince of Rohan, i był pierwszym w nowej neo-klasycznym stylu architektonicznym we Francji. Teraz ratusz, to warto odwiedzić dla jego wielkiego państwa schody, pomieszczenia pokryte 18th-wiecznym boazerią i sali bankietowej. To daje wyobrażenie o znaczeniu zarówno kościoła i miasta Bordeaux we Francji.

Musee des Beaux Arts i Musee des Arts Decoratifs

Takie wielkie miasto powinno, i nie mają wielkich Sztuk Pięknych i Rzemiosła Artystycznego muzeów. Skupione na ulicach wokół katedry, Muzeum Sztuk Pięknych ma dość imponującą kolekcję sztuki europejskiej z takimi Tycjana, Rubensa i Brueghel, a także dobrych uczynków 20thcentury. Muzeum stawia również na dobrych wystaw czasowych. Dekoracyjny Arts Museum pokazuje wam życie w przeszłości, z porcelany i niepowtarzalne meble, rzeźby, szkła i bardziej określonymi w pomieszczeniach rezydencji 18th-wieku.

Musée des Beaux Arts : 20 Cours d’Albret

Musée des Arts Decoratifs : 39 rue Bouffard

Musée d’Aquitaine

Jeśli chcesz zobaczyć, co życie było jak w tym wspaniałym zachodnim regionie Francji, odwiedzić Muzeum Akwitanii , która zabierze Cię z prehistorycznego człowieka do dzisiaj poprzez szeroki i fascynującej mieszanki obiektów. Jest grafika z 20,000 BC; Skarb z Tayac w Garonne; rekonstrukcja sklepie początku 20-wiecznej spożywczy; Grób Montaigne i złote artefakty z 2 wieku pne. Sekcja Gallo-Roman pokazuje codzienne życie stolicy prowincji w szkło, rzeźby, mozaiki, szkła oraz marmurową ołtarz. W muzeum przechodzi średniowieczu i na złotej ery Bordeaux; jego ambitny urbanistyki i jego 18th-century sztuki i budynki. Jest to rodzaj bardzo dobrze zorganizowane i rozplanowany muzeum, które zaprasza do wędrówki przez przeszłości biorąc znacznie dłużej niż przewidywania.

20 tory Pasteur

Musee d’Art Contemporain, CAPC

Wszystkie duże miasta we Francji mają dobre zbiory sztuki współczesnej, a Bordeaux nie jest wyjątkiem. Mieści się w dawnym magazynie z 1894 roku Muzeum Sztuki Współczesnej przedstawia niektóre zbiorach Centre d’Arts Plastiques Contemporains de Bordeaux , a także działa na stałe pożyczki od Centrum Pompidou w Paryżu. Magazyn został oryginalnie przebudowany tworząc ogromne wnętrze, które może pomieścić bardzo duże prace i instalacje, które rzadko znaleźć odpowiednią przestrzeń galerii. To jest dobre na sztuki z 1960 i 1970: wypatrywać Keith Haring, Sol Lewitt i Richarda Longa i posiada doskonałe wystawy czasowe.

7, rue Ferrere

St-Michel i Ste-Croix Nabrzeżu Rejonowy

Przespacerować się wzdłuż obok Quais rzeki Garonne obok wspaniałej Pont de Pierre mostu przez obszar niegdyś zamieszkałej przez rzemieślników Bordeaux: liny decydentów, szewców, garncarzy, kowali, and Barrel decydentów, do gotyckiego kościoła St Michel. Iglica wolnostojące dominuje obszar, to najwyższy w mieście (i na 114 metrów, drugi najwyższy iglicy po Strasburgu we Francji), z pięknym widokiem z góry. Jeśli jesteś tu w niedzielę rano można grzebać w pchlim targu na placu na okazje.

Nieco dalej na południe przyjdziesz do kościoła romańskiego opactwa benedyktynów w Ste. Croix. Zbudowany w 12 i 13-wieku i odnowiony w 19 wieku do swoich pomysłów romańskiej, to warto będzie w środę o 6 po południu, aby słuchać wolnej motywie narządów.

Bazylika St-Michel : Place canteloupe et Meynard

Ste-Croix Abbey Church : Place Pierre Renaudel

Wycieczki do Bordeaux Wine Country


Nie należy pominąć okolicę gdzie słynne wina Bordeaux są produkowane. Ale zacząć w samej Bordeaux, w Musée du Vin et du Négoce (4 rue Borie). Znajduje się w domu kupca irlandzkiego, Francis Burke, i zbudowany w 1720 roku, obejmuje wino i transakcje związane z produkcją. Na koniec otrzymasz dodatkowy bonus degustacji win 2.

Uzbrojony więcej wiedzy na temat win w Bordeaux, wziąć wycieczki się do wielkich nazwisk Entre-Deux-Mers, Saint-Emilion, Margaux, Sauternes, Medoc, i innych znanych nazwisk. Można też zrobić to sam lub przyjąć jedną z wycieczek organizowanych przez Biuro Turystyki .