Dos a nerobiť na Bali v Indonézii

Posted on

Dos a nerobiť na Bali v Indonézii

Turisti v Bali často nazývajú ostrov “raj”, ale priznajme si to: rajská záhrada nikdy nebezpečné spodné prúdy, bojovný makakov a vzdorujúcich kolobežky. Ak si nedáte pozor, môžete nechať Bali dovolenku so zranením alebo chorobou, miesto dobré spomienky.

To je to, čo tieto tipy sú navrhnuté tak, aby sa zabránilo: nasledovať DOS a nerobiť uvedených v nižšie uvedených článkoch, aby sa ubezpečil, dostanete maximum z k raji pre vašu cestu.

Bali kultúra je jednou z hlavných zaujímavostí ostrova, ale turisti môžu nevedomky uraziť miestnu balijskej tým, že poruší princípy tejto kultúry, bez vôbec v úmysle.

Chystáte-li sa mieša s miestnymi obyvateľmi, a ak plánujete navštíviť niektorú z Bali chrámov, to sa určite nestane-sledovať DOS a čo nerobiť v tomto článku, aby sa ubezpečil, budete podporovať hladké medziľudských vzťahov Všade tam, kde pôjdete na Bali.

Najlepšie Bali Etiketa Tip: Šaty mierne pred vstupom do chrámu v Bali. Temple hostia sa očakáva, že nosia košele, ktoré pokrývajú ramená a časť hornej časti paže. Pása a nôh by mali byť zahrnuté do chrámu šatkou (známe ako selendang ) a sarongu (miestne známe ako Kain Kamben ) v tomto poradí.

Cez (alebo možno práve preto) s hmotnosťou turistov, ktorí navštívia Bali vo všetkých ročných obdobiach, v bezpečí na Bali je menej ľahké, ako by malo byť. Balijskej cesty sú chaotické, chňapnout krádeži a hotel lámanie-a-zadávanie sa môžu vyskytnúť, a spodný prúd plážach môže zmiesť vás preč v jedinom okamihu.

Chystáme sa povedať, aké sú vaše cestovná kancelária vám nepoviem: typy rizík, budete pravdepodobne čeliť v Bali, a rad DOS a nie to sledovať, takže sa môžete vyhnúť stáva Bali turistické štatistika ,

Najlepšie Bali Safety Tip: Nefajčiar vo verejných priestoroch. Miestne nariadenie “bez dymu” nadobudla účinnosť v celej Bali v roku 2011; fajčenie je teraz zakázané vo väčšine verejných miestach, vrátane reštaurácií, hotelov, chrámov a turistických atrakcií.

Cestovatelia sa snaží dostať svoje peniaze k zmene na Bali riskujú, že budú obral nepoctivými zmenárnikov. Našťastie existuje celá rada zariadení, kde si môžete zmeniť svoje peniaze bez obáv.

Skúste zmeniť svoju menu na jednom z viacerých renomovaných bánk Bali, alebo ešte lepšie, skúste použiť ich bankomatov vyberať hotovosť priamo z vašej kreditnej karty alebo bankového účtu.

Hotel prednej lavice často dovolí zmenáreň, ale s nižšími výmenných kurzov v porovnaní s bankami a zmenárnikov.

Najlepšie Bali Peniaze Tip: Dôvera iba zmenární, ktoré boli rozpoznané Bank Indonesia; tieto zariadenia propagovať svoj status Pedagang valuta Asing Berizin alebo PVA Berizin (indonézskej pre “autorizovaného Money Changer”) so zeleným PVA Berizin štítu, kde možno vidieť zákazníkov.

Bali ponúka rad prepravných možností pre cestujúcich, s rýchlosťou, pohodlie a rozsah vzhľadom k cene, ktorú ste ochotní za ňu zaplatiť. Medzi možnosti patrí bicykle, skútre, automobily a dodávky (self-pohonom alebo s vodičom) a verejnej dopravy.

Nie všetci poskytovatelia dopravných sú úprimní, aj keď-DOS a nerobiť v našich dopravných článkov by malo dať dobrú predstavu o tom, ako získať čo najviac zo svojho dopravu bez pocitu podvedený skúsenosti.

Najlepšie Bali Doprava Tip: najčestnejšie taxi na Bali sú modré taxi označené “Bali taxi” (známy ako modré Taxis Bird); všetci ostatní je zasiahnutý alebo chýbať.

Sú tak úprimný, ostatní prevádzkovatelia taxi nenávidieť svoje vnútornosti a dohovoriť s niektorými hotely vylúčiť Bluebird taxi z ich územia. ak môžete chytiť Bluebird taxi Bali.

Surfovanie na Bali je jedným z najobľúbenejších zábav na ostrove, pomáhal pozdĺž hlavne nádherných pláží na juhu a severe. Napriek turistického ruchu v týchto pláží, Bali ešte nie je úplne bezpečný pre beachgoers; úpal, zradné spodné prúdy, a malinký-tiny riziko cunami vrhajú tieň na pláži skúsenosti z Bali.

Najlepšie Bali Beach Safety Tip: Pozrite sa na červené vlajky. Časť pláže Bali tiahnuci sa od Kuta do Canggu je známe, že majú rip prílivy a spodné prúdy. Keď sa miestne orgány zvýšiť tieto červené vlajky na pláži, nepokúšajte sa tam kúpať, ak chcete ukončiť Bali dovolenku tým, že pozametal do mora.

Turisti v Bali prevádzkovať celý rad zdravotných rizík. Cestovatelia by mohol chytiť “Bali Belly” alebo cestovateľov hnačka, od riskantné jedál. Alebo by sa pozerali na makak zle a trpí opice útoku. Alebo by mohli zabudnúť na ochranu proti slnečnému žiareniu a trpí úpal.

Správne bezpečnostné opatrenia vám môžu pomôcť vyhnúť sa týmto problémom úplne. Postupujte podľa DOS a čo nerobiť v tomto článku zostať zdravý počas Bali dovolenku. Alebo si prečítať tento zoznam Bali nemocníc a kliník v prípade, že je potrebné vykonať neplánovanú návštevu.

Najlepšie Bali Health Tip:  Pite veľa vody, aby sa zabránilo dostať úpal … proste nechápem vašu vodu z kohútika. Bali voda z vodovodu je často obviňovaný pre mnohých zlé prípade “Bali brucha,” tak sa mu vyhnúť úplne. Držte sa konzervované nápoje alebo balenú vodu.

Bali drogovej zákony sú veľmi prísne a mali nie je radno zahrávať. Indonézskeho zákona č 35/2009 stanovuje tvrdé sankcie za užívateľa drog chytených skupiny 1 drog, ako je marihuana, heroín a kokaín: môžete dostať doživotie za držanie alebo trest smrti, ak ste bol odsúdený za obchodovanie s drogami. (Schapelle Corby, tu na obrázku, bolo šťastie, že si 20 rokov vo väzení.)

Najlepšie Bali Drugs Tip: Časti Kuta sú stále hojný na obchodníkov s drogami, alebo narkotiká dôstojníkov predstierajú, že sú obchodníci. Turisti prechádzky často dostanú šepkanie správy oslovenie pre drogy. Ak sa vám jeden z týchto zašepkala predaja ihrisko, odísť . Tie by mohli skončiť ako nešťastný obetí drogovej žihadlo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *