Skip to main content

Dostať sa z Chiang Mai do Bangkok – Voľba Lety, vlaky, a nočné autobusy do Bangkoku

Dostať sa z Chiang Mai do Bangkok - Voľba Lety, vlaky, a nočné autobusy do Bangkoku
Budete mať v podstate štyri možnosti dostať z Chiang Mai do Bangkok: turistickými autobusy, deluxe / VIP autobus, vlak, a lietanie.

Chystáte sa do Bangkoku letom je jasnou voľbou, ak doba je prioritou; lacné ponuky nízkonákladových leteckých spoločností možno nájsť. Ale ako autor cestopisov Paul Theroux veľmi jasne, cestovanie vlakom je zvláštny zážitok. Tým, že letí budete ujsť vidieť nejaký “skutočný” život v Thajsku, ktoré si môžete vychutnať len tým, že odráža sebou na pozemné cesty.

Rezervácia vstupeniek do Bangkoku

Rovnako ako ostatné turistických zastávok v Thajsku, je cestovné kancelárie sa každých pár krokov v Chiang Mai. Plus, budú hotely a penzióny radi rezervovať vstupenky na vás. Provízia pridanej zriedka zvýšiť ceny leteniek viac ako US $ 1-2.

Ceny nie sú stanovené v celom meste Chiang Mai. Spýtajte sa na niekoľkých miestach pre predstavu o tom, aká by mala byť zodpovedajúca. Ako mnoho rozpočet cestujúci vedieť, na základe skúseností, veľké hotely a cestovné kancelárie s kanceláriami v popredných miestach (napr okolie Tapae Gate) venovať väčšiu nájom a preto bude účtovať viac ako mama-a-pop podniky na backroads.

Cestovné kancelárie ponúkajú minivan a autobusovú dopravu turistickou od Chiang Mai do celého Thajska – a to aj pokiaľ ide o Luang Prabang, Laos, ak ste ochotní trestať sám seba takhle. Autobusová doprava zvyčajne zahŕňa hotelový pickup v cene, však, budete musieť dostať sami na stanici na cestovanie vlakom.

rezervácia vstupeniek v Thajsku nie sú zaznamenávané elektronicky. Ak stratíte svoju fyzickú letenku, neočakávajte dotlač alebo vráti!

Tip: Takmer každý autobus v Thajsku tvrdí, že je “VIP” – nemusí platiť navyše za upgrade na VIP, budete s najväčšou pravdepodobnosťou skončí na rovnakej zbernici ako každý iný. V najhoršom prípade, mohli by ste skončiť s 12 hodín opitého autobusovej karaoke pozdĺž cesty.

Cestuje počas frekventovaných časoch

Pri rezervácii, budú cestovné kancelárie zavolať autobusová spoločnosť alebo nádražie na overenie dostupnosti. Vlaky, obzvlášť viac žiaduce triedy, často predávajú sa deň alebo dva vopred počas Thajska rušnú sezónu .

Si v dostatočnom predstihu počas a bezprostredne po veľkých festivaloch v Thajsku . Udalosti, ako Songkran a Loi Krathong spôsobiť Chiang Mai napučiavať s cestujúcimi. Budete ešte musieť vziať fázy Mesiaca do úvahy – áno, vážne – ak cestujete do Surat Thani a ostrovy v zálive Thajska.

Lety z Chiang Mai do Bangkok

Ak šetrí čas sa zdá byť lepšou voľbou než poskakovanie okolo pomaly po súši, lietanie je priaznivá možnosť dostať z Chiang Mai do Bangkoku. Priame lety vyžadujú len asi hodinu vo vzduchu, na rozdiel od stráviť noc v autobuse alebo vo vlaku.

Veľké množstvo denných letov medzi Chiang Mai a Bangkoku udržať cestovné nižší, než sa očakávalo, často dokonca až do dňa. Informujte sa u miestnych nosným Nok Air pre veľkú službu, alebo prejdite online rukavicu doplnok poplatkoch rezervovať s AirAsia. Letenky zakúpené v predstihu môže byť tak nízke, ako US $ 30!

Chiang Mai International Airport (kód letiska: CNX) je otvorená od 5 hodín ráno do polnoci s mnohými rokmi denne späť do Bangkoku. Chiang Mai International Airport sa nachádza iba štyri míľ juhozápadne Tapae Gate v Chiang Mai. Aj cesta na letisko trvá asi 25 minút v závislosti na prevádzke.

Väčšina letov z Chiang Mai do Bangkok dorazí do “starých” Don Mueang letisko (DMK) skôr než novšie, väčšie letisko Suvarnabhumi (BKK) – plán zodpovedajúcim spôsobom.

Tip: Kreditná karta zrušená na cestách? Žiaden problém. Môžete platiť za lety s hotovosťou v 7-Elevens celom Thajsku.

Vlaky z Chiang Mai do Bangkok

Nočné vlaky sú relatívne pohodlné, ak nie oveľa zaujímavejšie, alternatíva k lietaniu. Pamiatky a scenérie pozdĺž cesty ponúkajú nahliadnuť za oponu cestovného ruchu. Jedálenský vozeň predáva potraviny, nápoje, občerstvenie, a ak budete mať šťastie, palív spoločenskú atmosféru.

lístka prvej triedy na mysli zdieľať dve osoby lôžko a umývadlo s úplným cudzincom, ak ste na cestách sám. Mnoho rozpočet cestujúci rozhodnú pre lôžkových vlakov druhoradými ktoré sa skladajú z radov poschodovej postele závesy súkromie. Prvých lôžka sú o niečo lacnejšie ako nižšia, však, oni sú trochu ako spiace na stropné priestoru v rovine. Vysokí ľudia nebudú môcť natiahnuť.

Hoci je rytmická click-klak vlaku hojdacia cez vidieckych ryžové polia vyzerá ako recept na dobrý spánok, druhá trieda nie je bez problémov. Časté zastávky a zmeny automobilov robiť veľa hluku. Ošetrovatelia, ktorí zarábajú províziu budú snažiť predať teplé pivo a predražené jedlo. Niektoré vozidlá majú výborný-poháňal klimatizácie – byť pripravený v teplé oblečenie.

Vlaková stanica Chiang Mai sa nachádza východne od mesta na Charoen Mueang Road – predĺženie Tha Pae Road len cez rieku. Môžete si vytvoriť svoj vlastný cestu za lacné tuk-tuk na stanici k nákupu vstupenky alebo zaplatiť malú províziu prostredníctvom cestovnej kancelárie, ktorí budú prepravovať niekto zbierať lístky pre vás.

Tip: Vlaky rýchlo zaplní; mali by ste sa pokúsiť rezervovať niekoľko dní dopredu, kedykoľvek je to možné, alebo nemusí dostať svoje prvé výber triedy.

Turistické Autobusy do Bangkoku

Väčšina backpackers skončiť na najlacnejšie autobusy, súhrnne označované ako “turistické autobusy.” Tieto dvojposchodové autobusy sa dostanete do Bangkoku lacno, aj keď komfort a noha priestor obvykle nie sú hlavnými prioritami.

Nájdete lístky na autobus cenou od 350 bahtov na 500 bahtov v závislosti na agentúru; autobusy sú prakticky rovnaké – tak porozhliadnuť pred samotnou rezerváciou! Turistické autobusy zvyčajne odchádzajú okolo 6:30 hod a prídete v Bangkoku v 7 hodín ráno. Vodiči majú tendenciu byť len zastaviť raz alebo dvakrát po celú noc. Pre zvyšok času, budete musieť vystačiť s malým palubným WC, často veci nočných môr.

Cena za lístok na autobus zvyčajne zahŕňa vyzdvihnutie na ubytovanie. Ak nie je uvedené inak, autobus končí na Khao San Road v Bangkoku.

Dôležité informácie Tip: Krádež nočných autobusoch bola pokračujúca podvod v Thajsku za desať rokov, vrátane autobusov z Chiang Mai do Bangkok. Autobus asistent lezie do batožinového priestoru, zatiaľ čo cestujúci spí a prešetruje uskladnená tašky a predmety, ako sú nože, svetlá, nabíjačky telefónov, a dokonca aj ochranu proti slnečnému žiareniu (to je drahý v Thajsku)! Nikdy nenechávajte peniaze alebo elektroniku v zloženej tašky; nebudete objaviť malý predmet chýba, kým dni neskôr, keď je autobus dávno preč.

Deluxe a VIP Autobusy do Bangkoku

Hoci takmer každý motorizovaný box so štyrmi pneumatikami v Thajsku tvrdí, že je “VIP”, vládne “deluxe” autobusy ponúkajú o niečo lepšiu alternatívu k batohom “turistických” autobusy.

Väčšina deluxe autobusy odchádzajú z autobusovej stanice Arcade (alebo novší stanicu vedľa neho) v Chiang Mai. Tieto autobusy majú zvyčajne menej turistov z nich, pretože cestovné kancelárie sú viac zdráhajú tieto vstupenky predávať a tlačiť turistické autobusy viac.

Bohužiaľ, tam je potenciál pre cestovné kancelárie, aby vám predať “de luxe” lístok, ale dať si na lacnejšie turistického autobusu miesto. Jeden spôsob, ako spoznať rozdiel je, že ste zvyčajne zodpovedné za dostať na autobusovej stanici Arcade pre prijatie luxusnými autobusmi. Turistické autobusy zahŕňajú vyzdvihnutie.

Deluxe autobusy zahŕňajú jedlo alebo desiatu v krabičke, malý drink, a často film – ale to môže byť k dispozícii bez titulkov iba v thajčine. Všetky autobusy majú polohovateľné sedadlá s nutnou dávkou priestorom pre nohy.

Deluxe autobusy z Chiang Mai do Bangkoku si môžete rezervovať na zhruba 750 bahtov a hore. Aj keď zistíte, autobusy, ktoré sa odkláňajú do Bangkoku po celú dobu od Arcade autobusovej stanice, najčastejšie doba pre nočné autobusy sú 7 hodín (prichádzajúce v 6 hodín ráno) a 9 hodín (prichádzajúce v 8 hodín ráno).

Tip: Ak je daná možnosť pri rezervácii vybrať si miesto, predné sedadlá na hornej palube autobusu majú väčšiu nohu a vrece priestor, než akýkoľvek iný sedadlo v autobuse. Majte na pamäti, že ak si vyberiete miesto v prednej časti jednej z vonkajších obrazovkách, nebudete mať možnosť uniknúť film bez ohľadu na to, ako hlasno alebo hrozné.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *