Skip to main content

Dostať sa z Chiang Mai do Laosu

Možnosti Ako sa dostať do Laosu z Chiang Mai

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať z Chiang Mai do Laosu; všetci majú svoje výhody a nevýhody. Nižšie sú najobľúbenejšie možnosti pomôžu vybrať podľa toho, koľko máte času a kde chcete začať Vašu návštevu do Laosu.

Dostať sa z Chiang Mai do Laosu lietadlom

Tie v podstate majú dve možnosti lietania do Laosu: Vientiane (letiskové kód: VTE) alebo Luang Prabang (letiskové kód: LPQ). Lietanie do hlavného mesta Vientiane je zvyčajne lacnejšie, ale budete mať dlhý, hornatý jazdou autobusom vydržať, ak vaše Konečným cieľom je zistiť, Luang Prabang.

Môžete tiež nájsť lacné lety do Udon Thani v Thajsku, potom sa kyvadlovú dopravu priamo z letiska do Nong Khai a cez most priateľstva do Laosu.

Visa na príjazde zariadenia sú k dispozícii na letiskách v Vientiane a Luang Prabang.

Chiang Mai do Laosu autobusom

Pokiaľ pri dvojdňovej loď nevyhovuje, minivany bežať cez noc z Chiang Mai do Vientiane v Laose; cesta trvá asi 14 hodín. Ceny sa veľmi líšia medzi cestovnými kanceláriami a penziónov v Chiang Mai; nakupovať za najlepšie riešenie.

Budete odchýliť Chiang Mai okolo 7 hodín a dorazí na hranici okolo 6 hodín ráno Niektoré cestovné kancelárie vám poslúži veľmi jednoduchú raňajkách v dopoludňajších hodinách, zatiaľ čo dokončenie Laos imigračné formuláre, aby urýchlili prechod hraníc.

prekračovanie hraníc

Po potvrdení z Thajska, budete nalodiť na vaše minivan byť riadený cez most priateľstva na Laos imigráciu. Budete požiadaní o jednu fotografiu pasového a poplatok pre spracovanie víza pri príchode. Ceny Visa sú uvedené v amerických dolároch, však poplatok môže byť vyplatená v thajskej baht alebo eur. Ak je to možné, platiť v amerických dolároch, aby podával optimálnej rýchlosti; pravdepodobne budete dostávať žiadnu zmenu v thajský baht.

Vízové ​​poplatky a obmedzenia sa často mení. Americkí občania môžu zistiť stránkou Laos amerického ministerstva zahraničia pre potreby vstupu up-to-date.

Alert podvod: Ignorujte akúkoľvek agentúru alebo jednotlivca žiadať o peniaze, ktoré vám pomôžu s Laose víz po príchode papierovanie. Tieto formy môžu byť dokončená na hranici bez pomoci ľahko dosť. Nebojte sa príliš veľa o konkrétne informácie, ako je adresa vášho prvého penziónu alebo kontakt v Laose. Tak dlho, ako budete platiť poplatok za spracovanie, budete s najväčšou pravdepodobnosťou nebude odmietnutý vstup založený na papierovanie nezrovnalostí.

Môžete platiť vodiči v thajský baht, kým budete mať možnosť vziať Laos kipy – miestnu menu – z bankomatu. Ak máte možnosť, pozrite sa na bizarné, ale zaujímavá-Buddha Park vo Vientiane hneď po prekročení hranice.

Chystáte sa do thajského veľvyslanectva

Ako mnoho ľudí sa minivan z Chiang Mai do Laosu na víza beží požiadať o dlhší pobyt v Thajsku, bude vaša jazda v skutočnosti končí v prednej časti thajského veľvyslanectva.

Ak máte v úmysle sa vrátiť do Thajska po Laosu, pamätajte, že budete dostávať iba dvojtýždňové vízum pri prekračovaní po súši, pokiaľ neletí alebo požiadať o dlhší vízum na thajskej veľvyslanectvo v Vientiane.

Tip: Ignorovať niekoho nastaviť v prednej časti thajského veľvyslanectva ponukami spracovať víza, pomáhať vám s formulármi, alebo zhotovovať fotokópie; všetko možno vykonať sami, akonáhle ste vnútri veľvyslanectva.

Dostať sa z thajského veľvyslanectva Vientian

Budete musieť zabezpečiť ďalšiu prepravu z thajského veľvyslanectva do mesta. Ignorovať predražené ponuky od vodičov čaká mimo veľvyslanectva. Vyjednávať s vodičom, než sa dostane dovnútra: Môžete si taxík za menej ako 100 thajský baht na Rue Francois ngin – cestujúceho oblasti v Vientiane.

Chiang Mai do Laosu lodí

Máte tri možnosti na získanie od Chiang Mai Luang Prabang lodí: pomalý lodí, rýchly čln, alebo luxusné výletné. Lode odchýliť od hraničného mesta Huayi Xai v Laose a cestovať pozdĺž rieky Mekong do Luang Prabang.

Ak chcete mať jednu z lodí do Luang Prabang, budete najprv musieť dostať do Chiang Khong v severnom Thajsku, jasné thajskej imigrácia, potom cez rieku Huayi Xai kde budete vyrazené do Laosu. Lode odchádzajú skoro ráno, takže budete s najväčšou pravdepodobnosťou musieť urobiť cez noc v Chiang Khong potom odísť do Laosu nasledujúce ráno. Cestovné kancelárie v Chiang Mai bude kombinovať všetky potrebné dopravu do jedného balíka pri rezervácii.

Pomalé Lode do Laosu

Najpopulárnejší a lacná varianta, pomalé lode z Chiang Mai do Luang Prabang trvať dva dni a cez noc v nie-tak-príjemné dedine Pak Beng. Aj keď sa dostanete do vychutnať rieky a obec scenérie, ako si ply pozdĺž rieky Mekong, pomalé lode sú menšie ako luxusné. Budete prilepené s rovnakou skupinou cestujúcich napchaté na preťažené lodi, takže pri troche šťastia je nevyhnutné pre dobré skúsenosti. Mnoho cestovateľov – ako miestni obyvatelia a cudzinci – nechoėte ako výhovorku na party po dobu dvoch dní.

Dorazí čoskoro na zabezpečenie lepšie miesto na lodi – najlepšie od hlasných motorov. Mať dostatok občerstvenie so sebou; jedlo na lodi je nižšej kvality a pomerne drahé. Môžete si kúpiť jedlo so sebou obedy v Potom Beng pre druhú polovicu cesty.

Rýchle lode do Laosu

Neslávny, rýchly čln ‘z Thajska do Luang Prabang je hlasný, kosť chrastenie, potenciálne nebezpečné skúsenosti, ktoré ste možno nikdy nezabudnem. Kým neuveriteľne chaotické a nepríjemné, rev motorové člny znížiť dvojdňovej cestu dole na iba šesť až osem hodín, v závislosti na hladine! Vodiči odborne vyhnúť skaly a vírivky však viditeľné trosky ďalších rýchlych člnov pozdĺž cesty je menšia ako zaistenie.

Budete byť poskytnutá s plávacie vesty a prilby, ako sedí na drevenej lavici v úzkom kanoe. Vodotesné kufre a cennosti ako dažďom a sprej od rieky typicky namočil všetko. Budete potrebovať ochranu proti slnečnému žiareniu – lode sa nevzťahuje – a štuple do uší, aby chrániť vaše uši ohlušujúci motor.

luxusné Cruises

Niekoľko nových spoločnosti teraz ponúkajú luxusné alternatívu k typické pomalé lode. Kým cesta stále vyžaduje dva dni a cez noc v Potom Beng, budete sa tešiť oveľa pohodlnejšie jazdu a lepšie jedlo. Luxusné lode sú najdrahšie možností na získanie z Chiang Mai do Laosu.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *