Drog Zákony Bali a zvyšok Indonézia

Posted on

Indonesia ukladá tvrdých postihov na cudzincov chytený s nelegálnymi drogami

Drog Zákony Bali a zvyšok Indonézia
Drogová scéna v Indonézii je niečo ako rozpor. Indonézskej drogovej zákony sú jedny z najprísnejších v juhovýchodnej Ázii, ale užívanie nelegálnych drog je relatívne vysoká v niektorých častiach krajiny.

Indonézia je vojna proti drogám je trochu narušená veľkosti a ostrovné geografii krajiny. Indonézsky anti-narkotiká agentúra BNN nemá dostatok prostriedkov na sledovanie nekonečných míľ v krajine na pobreží, cez ktoré marihuana, extáza, meth, heroín a podarí prekĺznuť s pravidelnosťou.

To by nemalo byť brané ako zelenú pre oddávať, hoci. Indonézske úrady sú pripravené urobiť príklad cudzincov , ktorí užívajú nelegálne drogy v ich právomoci. Bali Kerobokan väzenia sídli veľa cudzincov, ktorí si mysleli, že by mohla oklamať systém a stratili stávku.

Postihy za užívanie drog v Indonézii

Pod indonézskeho zákona č 35/2009, kontrolovaný zoznam látok, krajina je rozdelená do troch rôznych skupín. Kapitola XV zákona 2009 stanovujú sankcie za každú skupinu, zatiaľ čo dodatok uvádza všetky lieky, ktoré spadajú do každej skupiny. Držanie a obchodovanie s ľuďmi zo všetkých drog uvedené v prílohe sú nezákonné, pokiaľ nie je vykonávaná ľuďmi alebo spoločnosťami schválenými vládou.

Súbor PDF zákona (v Bahasa Indonesia) si môžete stiahnuť tu: indonézskeho zákona č 35/2009 (mimo pracoviska). Môžete tiež odkazovať na tento dokument: anglická verzia indonézskej narkotík zákona – International Drug Policy Consortium .

Skupina 1 lieky sú videné indonézskej vlády ako terapeuticky nepoužiteľné s vysokým potenciálom spôsobiť závislosť. Skupina 1 lieky si zaslúži na najzávažnejšie tresty – doživotný trest za držanie a trest smrti pre odsúdených s drogami.

  • Držanie je možné uložiť 4 až 12 rokov odňatia slobody a pokuty vo výške IDR 800 miliónov na 8 miliárd (US $ 89.600 US $ 896.000). V prípade, že lieky prekročiť 1 kilogram (pre základné lieky, ako marihuana) alebo 5 gramov (spracovanými drog ako heroín a kokaín), možno uložiť maximálny trest doživotie.
  • Obchodovanie sa trestá 5 až 15 rokov väzenia a pokuty z IDR jednu miliardu do desať miliárd (US $ 112,000 k nám 1,2 milióna dolárov). V prípade, že objem liekov presahuje 1 kilogram (pre základné lieky), alebo 5 gramov (spracovanými drog), možno uložiť trest smrti.
  • Lieky v skupine 1, čiastočný zoznam: heroín, kokaín, marihuana, hašiš, meskalín, MDMA (extáza), psilocybín, meskalín, LSD, amfetamín, metamfetamín, ópium a jeho deriváty

Skupina 2 drogy sú vidieť zákonom ako na liečebné účely užitočné, ale nebezpečné vzhľadom k ich vysokej návykové potenciál.

  • Držanie je možné uložiť 3 až 10 rokov odňatia slobody a pokuta vo výške IDR 600 miliónov až 5 miliárd eur (US $ 67.200 US $ 560,000). V prípade, že objem liekov presahuje 5 gramov, 5 až 15 rokov odňatia slobody, môže dôjsť.
  • Obchodovanie je možné uložiť 4 až 12 rokov väzenia a pokuty z IDR 800 miliónov až osem miliárd (US $ 89,600 k nám $ 896.000). V prípade, že objem liekov presahuje 5 gramov, môže byť uložený trest smrti.
  • Lieky v skupine 2, čiastočný zoznam: morfín, metadón, oxykodón, petidín a hydromorfón

Skupina 3 lieky sú považované za terapeuticky užitočné a mierne návykové, ale v rovnakej miere ako liečiv v skupine 1 alebo 2.

  • Držanie je možné uložiť 2 až 7 rokov väzenia a pokuta vo výške IDR 400 miliónov až 3 miliardy (US $ 44,800 k nám $ 336,000). V prípade, že objem liekov presiahne 5 gramov, od 3 do 10 rokov uväznenie môže mať za následok.
  • Obchodovanie je možné uložiť 3 až 10 rokov väzenia a pokuty z IDR 600 miliónov na päť miliárd (US $ 67.200 až 560.000 USD). V prípade, že objem liekov presahuje 5 gramov, môže byť uložený trest odňatia slobody na 5 až 15 rokov.
  • Lieky v skupine 3, čiastočný zoznam: kodeín, dihydrokodeín a buprenorfín

Tieto sankcie sú tu uvedené nie sú absolútne – indonézske rozhodca môže trvať poľahčujúce okolnosti do úvahy a uložiť miernejší trest ako výsledok.

Rehabilitácia a odvolanie

Povolenie zákon obžalovaní užívatelia drog, ktoré majú byť odsúdený na rehabilitáciu namiesto času väzníc. Článok 128 indonézskeho zákona č 35/2009 umožňuje maloletých používateľov (tie mladšie ako 17 rokov), ktoré majú byť odsúdený na rehabilitáciu miesto. 2010 rozhodnutie (mimo pracoviska) vydané indonézskej Najvyššieho súdu stanovuje pravidlá, podľa ktorých môže byť rehabilitácia vybrané miesto väzenia, vrátane maximálne množstvo drog v každej skupine, ktoré potrebujú, aby boli nájdené na užívateľa v okamihu zatknutia ,

Mal by byť uložený trest smrti, väzni sa môžu odvolať do okresu Najvyššieho súdu, potom na Najvyšší súd. Ak to nie je možné, väzeň v cele smrti sa môže odvolať k predsedovi Indonézii o milosť.

Odvolanie je dvojsečný meč – vyššie súdy môžu zvýšiť tresty, ako tomu bolo u štyroch členov Bali deväť ktorého vety boli modernizované na Bali Najvyššieho súdu zo života vo väzení na smrť. (Tieto vety boli zrazil späť na doživotie indonézskym Najvyššieho súdu).

Dealeri drog v Kuta, Bali

Hoci zákony protidrogovej Bali sú veľmi prísne, drogoví díleri stále pracujú s nejakým beztrestne, obzvlášť okolo oblasti Kuta. Turisti hlásili stále šeptom správy oslovenie pre huby a marihuany z miestnych obyvateľov v okolí. Bola to jedna taká stimul, ktorá má tento austrálsky tínedžer v ťažkostiach. Mu bolo ponúknuté s drogami o 25 $ u predajcu ulice – prijal, a narkotiká polícia vrhol sa na neho neskôr.

Iste, môžete dostať kradmý ponuku drog z nejakého back-street drogový dealer v meste Kuta, ale povedal dealer drog je rovnako pravdepodobné, že bude pracovať s narkotikami policajtom v liekovej bodnutie. Byť vopred varovaní. Ak by ste niekedy nájsť sami na prijímacom konci jedného z týchto zašepkala predaja ihrisko, odísť.

Čo robiť, ak ste zatknutý v Indonézii

Pri cestovaní v Indonézii, tie sú predmetom indonézskej zákony. Pre americké občanov, americké veľvyslanectvo v Indonézii je viazaný povinnosťou rozšíriť svoju pomoc v prípade zatknutia, ale nemôže zabezpečiť ich prepustenie.

Americké veľvyslanectvo v Indonézii (jakarta.usembassy.gov ) by mal byť kontaktovaný v prípade zatknutia: môžu byť dosiahnuté na +62 21 3435 9050 až 9055 v pracovné dni. Po hodinách a cez sviatky volajte +62 21 3435 9000 a požiadať o dôstojníkom.

Americký konzulát Bali môže byť tiež dosiahnuté v prípade, že zatknutie tu prebieha: volajte +62 361 233 605 v bežných úradných hodinách. Po hodinách a cez sviatky, volajte +081 133 4183 a požiadať o dôstojníkom.

Zastupiteľský dôstojník vás bude informovať o právnom systéme indonézskej a poskytne vám zoznam advokátov. Kontrolór môže tiež upozorniť svoju rodinu alebo priateľov zatknutie, a uľahčiť prenos jedla, peňazí a oblečenie od rodiny alebo priateľmi doma.

Pozoruhodné drog Zatýkanie v Indonézii

Frank Amado , zatknutý v roku 2009 odsúdený na trest smrti v roku 2010, čaká na odvolanie. Amado, americký občan, bola nájdená s 11 libier metamfetamínu. ( Antaranews.com )

Schapelle Corby , zatknutý v roku 2005, vzhľadom na vydanie v roku 2024. 9 libier marihuany boli nájdené v jej boogie palube tašky na medzinárodnom letisku Ngurah Rai. ( Wikipedia )

Bali Nine , zatknutý v roku 2005 odsúdený na doživotie a smrti. Austrálski občania Andrew Chan, Si Yi Chen, Michael Czugaj, Renate Lawrence, Tach Duc Thanh Nguyen, Matthew Norman, Scott Rush, Martin Stephens a Myuran Sukumaran boli zapojení do programu prepašovať 18 libier heroínu do Austrálie. Chan a Sukumaran boli vodcovia Skupiny, a bol vymeraný trest smrti. Zvyšok bol odsúdený na doživotné väzenie. ( Wikipedia )

Unidentified austrálsky chlapec – 14-ročný bol chytený s štvrť unca marihuany 4. októbra 2011. Polícia ho zajali spolu s 13-ročný priateľa po tom, čo sa vynoril z masážneho salónu v blízkosti pláže Kuta. Maximálny trest v jeho prípade by to bolo šesť rokov, ale sudca rozhodol, že ho odsúdia do dvoch mesiacov, vrátane času, ktorú už obsluhujú. Odletel domov do Austrálie na 4. decembra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *