Drogy v Thajsku: Sú to legálne?

Posted on

Drogy v Thajsku: Sú to legálne?
Nenechajte sa mýliť: drogy v Thajsku nie sú legálne!

V skutočnosti, thajský zákon počíta s trestom smrti pre každého uloveného prenášanie, preprave, alebo užívanie drog. Áno, čítate správne – trest smrti !

Hoci toto maximum veta nie je často aplikovaný na Západu, je to možné. Početné cestujúci sedí za mrežami v Thajsku čaká na vykonanie skúšok pre držanie drog. Niekedy čakajú leta. Môžete ich navštíviť a počuť ich príbehy počas vybrané hodiny otvorených pre zahraničných návštevníkov.

Ale ako marihuany dym veje okolo seba v niektorých batohom ubytovne, alebo počujete o barov na ostrovoch, ktoré sú známe pre predajné magické hubové koktaily, užívanie drog sa zdá neformálne a veľmi rozšírené. S ľahkým prístupom. Niekedy psychedelické huby produkty objaví v tlači, laminovaná na barové menu!

Tento dvojaký meter, spolu s rastúca korupcii polície a sporadické vymáhanie, viesť k niekoľkým cestovateľov každý rok sa zachytili v právnom systéme, kde nemôžu ani čítať, čo podpisujú.

Užívanie drog v Thajsku

Odhaduje sa, že 50 skupín organizovaného zločinu sa podieľajú na pohybujúce sa drog, najmä metamfetamínu do Thajska zo susedného Mjanmarska. “Zlatý trojuholník”, kde Thajsko, Laos, Mjanmarsko a plní je na druhom mieste v Afganistane na výrobu ópia maku. Pestovanie maku poskytuje výnos z etnických menšín žijúcich v chudobe.

Hoci kokaín, heroín a iné “tvrdé” drogy možno stále nájsť, tam bol všeobecný posun na “životný štýl” a drog strán, ako je MDMA / extázy a pervitínu, príťažlivé pre mnoho cestovateľov na dovolenke, ktorí prišli na večierok v Thajsku.

Prírodné produkty, ako marihuany a halucinogénnych húb boli k dispozícii a populárne s cestujúcimi v Thajsku po celé desaťročia. Oba poskytujú potrebné prostriedky príjmov bonus v ochudobnených vidieckych miestach.

Marihuana rastie divoko a pestuje v trópoch, takže je ľahké nájsť v juhovýchodnej Ázii. Cestovatelia často využívajú jeho lacné dostupnosti. Niektoré bary a penzióny umožniť otvorenú fajčiť, ale pritom je technicky nezákonné.

Čo sa stane, keď vás chytí?

V závislosti na množstve ilegálne látky, ktorá sa nesie (teda viac, ako môžete spotrebovať v jednom sedení), Thajsko má právo vás odsúdiť na smrť. Tieto vety často dostať “zaokrúhli nadol” k životu vo väzení.

V roku 2001, Thailand robil svetové titulky pre verejne vykonávanie päť ľudí, štyria boli pašeráci drog, zastrelením.

Hoci v Thajsku Posledný poprava trest smrti došlo v roku 2009, thajskej väznice obsahujú veľa cestovateľov odsúdených na doživotie, ktorí čakajú buď pomoc od svojich vlád alebo kráľovskú milosť.

Ak ste zatkli obchodovanie s drogami v Thajsku, neexistuje žiadna záruka, že veľvyslanectvo bude prihovárať, alebo byť schopný pomôcť. Budete na vlastnú päsť, prípadne po celé roky, čaká na byrokratické – a často skorumpovanej – procesu, ktorý nakoniec vám dátum súdu. Príjem kráľovskú milosť alebo zaistenia vydanie môže trvať veľmi dlhú dobu.

Drogy v thajských ostrovov

Lieky ako lysohlávky a marihuany sú relatívne lacné a ľahko kúpiť v thajských ostrovov.

Napriek tomu, že je nezákonné, lieky možno zakúpiť otvorene v niekoľkých baroch na ostrove Koh Phangan. Haad Rin, polostrov Koh Phangan, je známy pre mesačné Full Moon Party, kde mnohí návštevníci vyskúšať psychedelický hubový trasie zlepšiť zážitok. Elektronická hudba strany na Haad Yuan sú tiež niekedy obohatený o zakázaných látok.

Hoci špecifické pruhy pozdĺž pláže v Haad Rin sa smelo predávať magické otrasy by platiť mesačné “pokuty”, niekedy polícia sledovať pre cestujúcich, ktorí opúšťajú týchto zariadení. Nenoste nič von!

Undercover, plain-oblečení polícia – niektoré reálne, niektoré nie – robiť potulujú splne strany zachytávajú ľudí a snaží sa im predávať drogy. Tieto situácie často vyžadujú “dôstojník” žiada o veľkú úplatok.

Je Marijuana Právne v Thajsku?

Nie. Ale viac než pár backpackers stali obeťou jednoduché, ale efektívne podvod nájsť po celej juhovýchodnej Ázii.

Keď cestujúci požiada v bare kúpiť marihuanu, barman predáva im to otvorene, čo mnoho ľudí myslí, že to nie je veľký problém. On potom okamžite telefón kolegu, ktorý môže alebo nemusí byť legitímne policajt.

Policajt potom otriasa dole cestovateľ, busty je s burinou proste kúpili, a vyžaduje nákladnú úplatok. Burina je zabavený a vrátený na barmana, ktorý zdieľa v úplatok. Rovnaký produkt neskôr predané na ďalšie nič netušiaci cestujúci!

Kupovať lieky na predpis v Thajsku

Na rozdiel od Spojených štátov, kde je vyžadovaná predpis získať kontrolovanej lieky, môžete jednoducho ísť do mnohých lekárňach po celom Thajsku a kúpiť lieky na predpis. Pilulky zvyčajne stojí zlomok ceny, ktoré vidíte v Spojených štátoch.

Hoci jednoduchý prístup môže byť užitočné pre získanie antibiotiká alebo nevyhnutné lieky na cestách, niektorí turisti zneužívajú otvorený systém a zakúpiť veľké množstvo Valium (diazepam), prášky na spanie, lieky proti bolesti, Ritalin, Viagra, Adderall, a ďalšie populárne lieky vziať domov ,

Nesúci tieto tabletky bez lekárskeho predpisu alebo lekárskeho pasu je nezákonné. Pás Valium zabavený úrady by vás mohli dostať “ne-ne” srandista prsta, ale príliš veľa môže mať ste koktanie o vysvetlenie na letisku back office.

Ďalším problémom je šírenie falzifikátov v lekárňach v Thajsku. Generic, nekvalitné pásky piluliek vyrobených v Indii sú niekedy nahradí populárne voľby, ako je Valium a predával v lekárňach v oblasti Khao San Road v Bangkoku.

Mágia Shakes a Šťastný pizze v Thajsku

Skrz juhovýchodnej Ázii, budete niekedy stretnúť známky alebo menu reklamou “kúzlo” alebo “šťastné” potravín a nápojov. “Kúzlo” zvyčajne znamená, že chvenie alebo nápoj obsahuje psychedelickej huby a “šťastná” označuje marihuanu.

Čarovné koktaily sú najviac široko dostupné v Pai, obľúbenej turistickej zastávke v severnom Thajsku a ostrovoch.

Drogy v iných častiach juhovýchodnej Ázie

Thajsko je postoj k drogám sa môže zdať extrémne, ale ich susedia sú ešte prísnejšie!

Získanie zatkli v Singapure nie je nič na smiech; ukladajú povinný trest smrti pre obchodníkov s drogami a realizovali niekoľko cudzincov v priebehu rokov. Vietnam vykonaný 85 osôb v roku 2007, za trestné činy súvisiace s drogami.

Prebiehajúce “vojna proti drogám” na Filipínach bol zodpovedný za smrť viac ako 20.000 ľudí, od roku 2016.

Cez hrozbu trestov smrti alebo ťažkým tresty odňatia slobody na väčšine územia juhovýchodnej Ázii, niekoľko cestovateľ hotspotov pozdĺž batohom Banana Pancake Trail stále otvorene inzerovať lieky bez obáv z repercussion.

Vang Vieng v Laose, ktorá je známa pre svoje hadičky na rieke a raz hlučný scény strany, je jedno také miesto. Gili ostrovoch v Indonézii, najmä Gili Trawangan, majú tiež lysohlávky uvedené otvorene na bar a reštaurácia menu.