Egipt Przewodnik: podstawowe fakty i informacje

Posted on

Egipt Przewodnik: podstawowe fakty i informacje

Domu do jednego z najstarszych i najbardziej wpływowych cywilizacji na planecie, Egipt jest skarbnicą historii i kultury. Ze stolicy Kairu do delty Nilu, kraj jest domem dla znanych starożytnych zabytków, w tym Piramidy w Gizie i świątyń w Abu Simbel. Dodatkowo, Egipt Wybrzeże Morza Czerwonego oferuje szerokie możliwości wypoczynku, pływania i nurkowania na jednych z najbardziej dziewiczych raf koralowych na świecie.

Uwaga: bezpieczeństwo turystyczny w Egipcie może być problemem. Proszę dokładnie sprawdzić ostrzeżenia podróży przed zarezerwowaniem wycieczki.

Podstawowe informacje o Egipcie

Egipt zajmuje północno-wschodniej części kontynentu afrykańskiego. Graniczy z Morzem Śródziemnym na północy i Morze Czerwone na wschodzie. Dzieli ona granice lądowe ze Strefy Gazy, Izraela, Libii i Sudanie, i obejmuje Półwysep Synaj. Ten ostatni stanowi pomost między Afryką a Azją.

O łącznej powierzchni ponad 386,600 mil kwadratowych (1 miliona kilometrów kwadratowych), Egipt jest około dwukrotnie większy od Hiszpanii i trzy razy większy od Nowego Meksyku.

W kraju ma klimat pustynny, i jako taki egipski pogoda jest zwykle ciepło i słonecznie przez cały rok. Zimą (listopad stycznia) temperatury są znacznie łagodniejsze, podczas lata można smażyć w temperaturach powyżej 104 regularnie F / 40 ° C rzadką opadów na pustyni, chociaż Cairo i delta Nilu patrz częściowe wytrącanie w zimie.

Pogoda mądry, najlepszy czas na podróż do Egiptu jest od października do kwietnia, kiedy temperatury są najbardziej przyjemny. Jednakże, czerwiec i wrzesień są dobre czasy podróżować do out-of-sezonu okazje w podróży i zakwaterowania-ale przygotuj się na wysokie temperatury i wilgotności. Jeśli podróżujesz do Morza Czerwonego, bryzy przybrzeżne uczynić znośnym ciepła nawet w okresie letnim (lipiec-sierpień).

Według szacunków opublikowanych lipca 2016 przez CIA World Factbook, Egipt liczy nieco ponad 94,6 milionów ludzi. Językiem urzędowym w Egipcie jest Modern Standard Arabic. Egipski arabski jest językiem, podczas gdy wykształconych często mówią języku angielskim lub francuskim, jak również. Islam jest religią dominującą w Egipcie, co stanowi 90% populacji. Sunnicki jest najbardziej popularna nazwa wśród muzułmanów. Chrześcijanie stanowią pozostałe 10% populacji, z koptyjski prawosławny jest podstawowym nominał.

dojazd

Główną bramą Egiptu jest Kair International Airport (CAI). Istnieją również międzynarodowych ośrodków w głównych atrakcji turystycznych, takich jak Sharm el-Sheikh, Aleksandrii i Asuanu. Większość podróżnych będą potrzebować wizy na wjazd do Egiptu, który może być zastosowany w góry od najbliższego egipskiej ambasady. Goście z USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej mają prawo do wizy po przybyciu na egipskich lotnisk i portu w Aleksandrii. Upewnij się, aby sprawdzić przepisy wizowe up-to-date przed zarezerwowaniem biletu.

Walutą Egiptu jest funt egipski. Sprawdź, kursów up-to-date.

Wymagania medyczne

Wszyscy podróżujący do Egiptu powinny zapewnić, że ich rutynowe szczepionki są up-to-date. Inne zalecane szczepionki obejmują wirusa zapalenia wątroby typu A, dur brzuszny i wścieklizny. Żółta gorączka nie jest problemem w Egipcie, ale te wizyty z żółtą febrę endemicznych kraju musi dostarczyć dowód szczepienia po przyjeździe. Aby uzyskać pełną listę zalecanych szczepionek, sprawdzić na stronie internetowej CDC.

Piramidy w Gizie

Położony na obrzeżach Kairu, piramid w Gizie są prawdopodobnie najbardziej znany wśród starożytnych zabytków Egiptu. Strona zawiera ikony sfinks piramidy trzy oddzielne zespoły, z których każdy mieści się pochówku komory innym faraona. Największy z całej trójki, Wielkiej Piramidy, jest najstarszym z siedem cudów świata. Jest to również jedyny wciąż stoi.

Luxor

Często określane jako największego skansenu, miasto Luksor jest zbudowany na miejscu dawnej stolicy Teb. Jest domem dla dwóch najbardziej imponujących kompleksów świątynnych w Egipcie – Karnaku i Luksorze. Na przeciwległym brzegu Nilu leży Dolina Królów i Doliny Królowych, gdzie starożytni monarchowie są pochowani. Najbardziej znany, nekropolia zawiera grób Tutanchamona.

Kair

Chaotyczna, kolorowe Kair jest stolicą Egiptu i na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest pełna atrakcji kulturalnych, z Wiszący Kościół (jeden z najstarszych miejsc kultu chrześcijańskiego w Egipcie) do meczetu Al-Azhar (drugi najstarszy uniwersytet prowadzony w sposób ciągły na całym świecie). Muzeum Egipskiego domy ponad 120.000 artefaktów, w tym mumie, sarkofagi i skarbów Tutanchamona.

Red Sea Coast

Wybrzeże Morza Czerwonego w Egipcie jest znany jako jeden z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Z jasnymi, ciepłymi wodami i obfitość zdrowych raf koralowych, jest to idealne miejsce do nauki nurkowania. Nawet zaprawiony nurkowie będą zadowoleni z tego regionu wojny światowej wraków i gatunków morskich goni (myślę rekiny, delfiny i manty). Najważniejsze ośrodki należą Sharm El-Sheikh, Hurghada i Marsa Alam.