Egipt Tours: Plusy, minusy i zalecenia

Posted on

Egipt Tours: Plusy, minusy i zalecenia

Jeśli planujesz podróż do Egiptu , może być trudno zdecydować, czy należy zbadać niezależnie czy zapisać się na zorganizowaną wycieczkę. Są plusy i minusy obu podejść, jak wymienione poniżej. Mamy również zalecenia dotyczące najlepszych tras, w przypadku, gdy zdecydujesz, że trasa jest prawo pasuje do ciebie.

Czy Egypt Tours dla mnie odpowiedni?

Plusy:

 • Wycieczki są często tańsze niż planuje swoją podróż. można często znaleźć pakiet z przelot wliczone że jest tańszy niż tylko zwykłego sam przelot.
 • można zmieścić więcej zabytków w ograniczonym czasie na wycieczkę.
 • Będąc częścią większej grupy z przewodnikiem, że zaufanie może czuć się nieco bezpieczniej niż jeśli podróżują samodzielnie, szczególnie jeśli jest to twój pierwszy wyjazd do Egiptu.
 • Wiedzę przewodnika, który mówi język będzie naprawdę korzystać ci w licznych starożytnych zabytków .

Cons:

 • Trasa jest mniej elastyczna. Jeśli znajdziesz się znudzony skroniach będziesz po prostu musiał czekać go na wycieczkę.
 • Lokalni przewodnicy zazwyczaj prowizję poprzez grupę do konkretnych sklepów i domów w pobliżu głównych atrakcji turystycznych. może znaleźć się w sklepie perfum, gdy nie interesuje w co najmniej.
 • Podróżując w dużej grupie sprawia, że ​​trudno spotkać miejscowych ludzi innych niż udział w próbują ci coś sprzedać.
 • Niektóre trasy wycieczkowe pakować tyle, że nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek.

Można, oczywiście, mieć najlepsze z obu światów. Przyjechać na kilka dni przed wycieczkę i znajdziesz masz więcej czasu, aby uzyskać nad jetlag i zaaklimatyzować się do życia egipskiego. Można też zatrzymać się po trasie i zrobić kilka niezależnych zwiedzanie. Niektórzy ludzie wybierają do rezerwacji kilka mniejszych porcji wypoczynku ze zwiedzaniem i przeplatać to z jakiegoś niezależnego podróżowania.

Czego można się spodziewać na Overland Egypt Tour

Klasyczne Overland wycieczki obejmuje kilka dni w Kairze, aby zobaczyć Muzeum Egipskie, piramidy w Gizie i więcej. Ponieważ większość wycieczki zaczynają i kończą się w stolicy, można podzielić zabytków między obu wizyt. Następnym przystankiem na większości klasycznych tras jest zwykle Luxor. Luksor jest bramą do jednych z najbardziej imponujących zabytków archeologicznych w Egipcie. Należą do świątyni w Luksorze, Karnaku i Dolina Królów i Królowych. Będziesz zwykle spędzić co najmniej dwa dni w Luksorze, aby zobaczyć wszystkie zabytki.

Jak twoja wycieczka dostaje od Kairu do Luksoru to ważny szczegół. Jeśli podróżujesz autobusem, upewnij się, że masz klimatyzację. To może stać się bardzo gorący i niewygodny w tej podróży. Niektóre wycieczki wybrać się latać z Kairu do Luksoru; Pozwoli to zaoszczędzić czas, ale dodać wydatek. Jednym z lepszych sposobów, aby go od góry do dołu Egiptu jest podróż pociągiem. Istnieje kilka wycieczek, które obejmują podróży pociągiem na swoich trasach. Overnight pociągi z koi podróży z Kairu do Luksoru i Asuanu.

Czego można się spodziewać na Nile Cruise

Od Luksoru, wiele wycieczki obejmuje rejs po Nilu do Asuanu, zatrzymując się po drodze w starożytnych zabytków Esna, Edfu i Kom Ombo. Niektóre wycieczki latać bezpośrednio do Asuanu, a następnie sposób ich pracy na północ wzdłuż Nilu do tych samych miejsc. Tak czy inaczej, będziemy chcieli, aby spędzić co najmniej trzy do czterech dni na rejsie. Najlepszy czas, aby udać się na rejs Nilu jest między październikiem a kwietniem. Jeśli masz tylko krótki czas w Egipcie, niektóre wycieczki oferują krótki dniowy rejs z Luksoru do Qena z przystanku w świątyni Dendera.

Istnieje wiele rejsów do wyboru, w zależności od upodobań i budżetu. Bardziej luksusowe łodzie mają duże, klimatyzowane kabiny z łazienkami i najnowszych technologii. Większość statków wycieczkowych będzie miał nocnej rozrywki na pokładzie – wszystko od pokazów tańca brzucha do wirujących derwiszów występy. Jeśli pływający hotel nie przemawia do ciebie, zarezerwować rejs na tradycyjnej Felucca zamiast. Te starożytne statki żaglowe nie są tak wygodne, jak dużym statku, ale z pewnością zapewnić większą przygodę.

Opcjonalnie Egipt Tour Add-ons

Jest więcej niż w Egipcie Kair i starożytnych zabytków między Luksorze i Asuanie, jednak. Jeśli masz czas, należy rozważyć dodanie wizytę bardziej off-the-beaten najważniejszych torów w kraju, jak również. Nasze ulubione to:

Abu Simbel

Położony nad brzegiem Jeziora Nasera w Egipcie południowej, kompleks Abu Simbel Świątynia została pierwotnie pokroić w skale za panowania Ramzesa II. Gdy Wysoka Tama została zbudowana, w miejscu groziło zalanie, a świątynia została przeniesiona blok po bloku na wyższy poziom. Wycieczki obejmują transport z Asuanu i zwykle cały dzień.

Aleksandria

Zbudowany przez Aleksandra Wielkiego w 332 rpne, Aleksandria była kiedyś ważnym ośrodkiem kultury hellenistycznej, z kultowych miejsc jak Wielkiej Biblioteki i Latarnia morska na Faros. Mają one zniknęły, ale pozostaje ona doskonałym miejscem na relaks, chłonąć atmosferę i próbki świeżych owoców morza w restauracji wzdłuż nabrzeża Corniche.

Morze Czerwone

Dla wielu turystów, Morze Czerwone jest rzeczywiście Największą atrakcją Egiptu. Głowa do kurorcie jak Sharm el Sheikh, Hurghada i Marsa Alam i spędzać leniwe dni kąpiel w morzu lub wylegiwanie się na plaży. Przede wszystkim, Morze Czerwone jest oceniane jako jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Afryce, z kwitnącej raf i zabytkowych wraków.

Góra sinai

Znajduje się dwie godziny jazdy od Dahab na wybrzeżu Morza Czerwonego, Mount Sinai jest miejscem o wyjątkowej urodzie. Zorganizowane wycieczki cię na szczyt w czasie, aby zobaczyć wschód słońca z wysokości 7,497 stóp / 2.285 metrów. Góra jest również duchowo ważne, jako miejsce, gdzie Mojżesz rzekomo otrzymał Dziesięć Przykazań.

Zalecane Egypt Tours

Jeśli zdecydujesz, że trasa jest odpowiednia dla Ciebie, który z nich wybiera książki może być trudne. Po tym wszystkim, istnieją setki opcji. Poniżej mamy wymienione kilka tras oferowanych przez operatorów renomowanych służyć jako pomocne miejsce startu. Jednakże, jest to zawsze dobry pomysł, aby komunikować się osobiście z firmy przed dokonaniem rezerwacji, aby dowiedzieć się o ukrytych kosztów, wielkości grupy, możliwych dodatków i więcej.

Klasyczne Tours

 • Egipt Doświadczenie przez Intrepid Travel. Ta wycieczka trwa 12 dni i rozpoczyna się i kończy w Kairze. Obejmuje on wizytę w Aleksandrii i rejs Nilu między Asuanu i Luksoru.
 • Król Ramzes by On The Go Tours. Podróż przez 13 dni od Kairu Sakkarze, Asuan, Abu Simbel, Luxor i wybrzeża Morza Czerwonego.
 • Premium Nile Cruise przez Exodus Travels. Żagiel z Luksoru do Asuanu w 5-gwiazdkowego stylu na tej 9-dniowej wycieczki, z opcją dodawania na wizyty Abu Simbel na końcu.
 • Nubians i plaże by Encounters Travel. Ta wycieczka 13 dni zabierze cię do Kairu, a następnie na rejs z Asuanu do Luksoru, a następnie przez kilka dni w nadmorskiej Hurghady.

Wycieczki rodzinne

 • Egipt wakacje dla rodziny Solo Rodzice przez Intrepid Travel. Ta wycieczka trwa osiem dni stres podróżowania jako jeden z rodziców i obejmuje przystanki w Kairze, Asuanu i Luksoru.
 • Rodzina Egyptian Adventure przez Przeglądaj !. Trasa 10 dni, opcja ta łączy w sobie tradycyjną trasą zwiedzania między Asuanu i Luksoru z upływem czasu, na wybrzeżu Morza Czerwonego.
 • Egyptian Family Adventure  przez On the Go Tours. Ta wycieczka trwa dziewięć dni i obejmuje czas w Kairze, Giza, Asuan, File, Kom Ombo i Luxor.
 • Egipt: Kair, Luksor i Asuan przez Thomson Family Adventures. Ta wycieczka 10 dni obejmuje przejażdżkę na wielbłądzie do piramid w Gizie, rejs Felucca na Nilu i wizyty w tradycyjnej Nubian wsi.

Specjalista Tours

 • Kobiet: boginie, Queens i Bohaterki Tour Wild Women Expeditions. Odkryj Kair, Aleksandria, Luksor, Asuan i Abu Simbel na tej 12-dniowej wycieczki prowadzonej przez samicę egiptolog.
 • Seniorzy – Egipt – kraj faraonów przez ElderTreks. Ten 22-dniowa trasa jest wyłącznie dla osób podróżujących w wieku 50 i powyżej. Oprócz standardowych atrakcji turystycznych, to przejście do Siwa Oasis, Synaju i Sharm el-Sheikh.
 • Gap Year: Egipt i Nil przez Contiki. Wyłącznie przez 18 do 35-latków, w tym 8-dniowa wycieczka obejmuje przystanki w Kairze i Hurghady, a rejs Felucca w dół Nilu.
 • Dostępny: Alex do Abu Simbel Pakiet dla wózków przez Memphis Tours. Podróżować długość Doliny Nilu na tej 10-dniowej, wózkiem inwalidzkim trasę.