Egypt Tours: Pros, zápory a odporúčania

Posted on

Egypt Tours: Pros, zápory a odporúčania

Ak plánujete výlet do Egypta , to môže byť ťažké sa rozhodnúť, či sa má skúmať nezávisle na sebe alebo sa prihlásiť k organizovanej prehliadky. K dispozícii sú výhody a nevýhody oboch prístupov, ako je uvedené nižšie. Máme tiež odporúčania týkajúce najlepších trás, v prípade, že sa rozhodnete, že prehliadka je tou pravou voľbou pre vás.

Sú Egypt Tours pre mňa tá pravá?

Pros:

 • Prehliadky sú často lacnejšie ako plánovať svoju vlastnú cestu. Často môžete nájsť balíček s letenku súčasťou, ktoré je lacnejšie ako len obyčajné samotné letenky.
 • Sa zmestí viac pamiatky do obmedzeného časového rámca na turné.
 • Byť súčasťou väčšej skupiny so sprievodcom, ktorému dôverujete môžete cítiť trochu bezpečnejšie , než keď ste na cestách sám, najmä ak je to vaša prvá cesta do Egypta.
 • Dobre informovaný sprievodca, ktorý hovorí vaším jazykom bude naozaj prínosom v mnohých starovekých pamiatok .

Zápory:

 • Prehliadka je menej flexibilné. Ak sa ocitnete nudiť chrámoch budete jednoducho musieť počkať na to na turné.
 • Miestni sprievodcovia obvykle zarábajú províziu tým, že skupinu do konkrétnych obchodoch v blízkosti hlavných pamiatok. Môžete ocitnúť v obchode parfumu, keď to nebude vás nezaujíma ani v najmenšom.
 • Cestovanie vo veľkej skupine sťažuje sa stretnúť s inými, než ktoré sú zapojené do snaží predať niečo miestnych ľudí.
 • Niektoré cestovné trasy zbaliť toľko, že je tu málo času na odpočinok.

Môžete samozrejme mať to najlepšie z oboch svetov. Prísť niekoľko dní pred turné nájdete budete mať viac času, aby si zvykli na časový posun nad a aklimatizovať egyptského života. Ubytovať sa môžete aj na po turné a robiť niektoré nezávislé prehliadky. Niektorí ľudia rozhodnú sa si niekoľko menších častí dovolenky s prehliadkou a potom premiešať to s nejakým nezávislým cestovaním.

Čo môžete očakávať na Overland Egypt Tour

Klasické Overland výlety patrí niekoľko dní v Káhire vidieť Egyptské múzeum, pyramídy v Gíze a ďalšie. Pretože väčšina prehliadky začínajú a končia v hlavnom meste, môžete rozdeliť pamiatky medzi dvoma návštevami. Ďalšou zastávkou na väčšine klasických trás je zvyčajne Luxor. Luxor je vstupnou bránou do niektorej z Egypta najpôsobivejších archeologických pamiatok. Patrí medzi ne chrám Luxor, Karnak a Údolie kráľov a kráľovien. Budete zvyčajne stráviť aspoň dva dni v Luxore vidieť všetky pamiatky.

Ako sa vám vaše tour dostane z Káhiry do Luxoru je dôležitý detail. Ak cestujete autobusom, uistite sa, že máte klimatizáciu. To môže dostať veľmi horúce a nepohodlné na tejto ceste. Niektoré zájazdy rozhodnú letieť z Káhiry do Luxoru; To vám ušetrí čas, ale pridať náklady. Jeden z lepších spôsobov, ako ho z horného do Dolného Egypta je cestovanie vlakom. Existuje niekoľko zájazdy, ktoré zahŕňajú cestovanie vlakom na ich trás. Jednodňové vlaky s lôžkami cestovať z Káhiry do Luxoru a Asuánu.

Čo môžete očakávať na Níle Cruise

Z Luxoru mnoho výlety patrí plavba po Níle do Asuánu, zastavenie na ceste u starovekých pamiatok Esna, Edfu a Kom Ombo. Niektoré zájazdy letieť priamo do Asuánu a potom pracovať svoju cestu na sever pozdĺž Nílu rovnakých pamätihodností. Či tak alebo onak, budete chcieť stráviť aspoň tri až štyri noci na plavbu. Najlepší čas ísť na Níl plavby je od októbra do apríla. Ak máte len krátky čas v Egypte, niektoré zájazdy ponúkajú krátke jednodňové plavbu z Luxoru do Qena so zastávkou pri chráme Dendera.

Existuje mnoho plavby na výber, v závislosti na svojej vkusu a rozpočtu. Luxusnejšie lode majú veľké klimatizované kabíny s vlastným sociálnym zariadením a najnovšie technológie. Väčšina výletných lodí bude mať nočnej zábavy na palube – nič z brušnej tanečnej šou vírivý dervišov výkony. Ak je plávajúci hotel nie je odvolanie k vám, rezervovať si plavbu na tradičnom Felucca miesto. Tieto staroveké plachtové lode nie sú tak pohodlné ako veľké výletné lode, ale určite poskytujú väčšie dobrodružstvo.

Voliteľné Egypt Tour Add-ons

K dispozícii je viac ako egyptskej Káhire a antických pamiatok medzi Luxore a Asuáne, však. Ak máte čas, zvážte pridanie návštevu viac off-the-vychodenej cesty upozorní krajiny rovnako. Naše obľúbené patria:

Abu Simbel

Nachádza sa na brehu jazera Nasser v južnom Egypte, chrámový komplex Abu Simbel bol pôvodne rez do skaly za vlády Ramzesa II. Keď bol Asuánska priehrada postavená, miesto bolo ohrozené zaplavením a chrám bol presunutý blok po bloku do vyšších polôh. Prehliadka zahŕňa dopravu z Asuánu a zvyčajne trvá celý deň.

Alexandria

Postavený Alexandrom Veľkým v roku 332 pred naším letopočtom, Alexandria bol kedysi významným centrom helénskej kultúry, s kultové pamiatok, ako je Veľké knižnice a Maják v Alexandrii. Tie majú od tej doby zmizla, ale to zostane skvelým miestom na relaxáciu, nasať atmosféru a ochutnať čerstvé plody mora na nábreží reštaurácií pozdĺž Corniche.

Červené more

Pre mnoho turistov, Červené more je vlastne egyptský Najväčším lákadlom. Hlava k letovisku, ako je Sharm el Sheikh, Hurghada alebo Marsa Alam a stráviť lenivé dni kúpanie v mori alebo leňošenie na pláži. Predovšetkým Červené more je hodnotený ako jeden z najlepších potápania destinácií v Afrike, s prospievajúce útesmi a historických vrakov.

mount Sinai

Sa nachádza dve hodiny jazdy od Dahabu na pobreží Červeného mora, Mount Sinai je miesto výnimočnej krásy. Organizované výlety dostanete na vrchol v čase sa pozerať na východ slnka z nadmorskej výške 7,497 stôp / 2,285 metrov. Hora je tiež duchovne dôležitý, ako miesto, kde Mojžiš údajne dostal Desatoro.

Odporúčané Egypt Tours

Ak sa rozhodnete, že prehliadka je pre vás to pravé, sa rozhodli, ktorý z nich knihy môže byť ťažké. Koniec koncov, tam sú doslova stovky možností. Nižšie máme uvedené niekoľko trás, ktoré ponúka renomovaných slúžiť ako užitočný štartové miesto. Avšak, je to vždy dobrý nápad, aby osobne komunikovať s firmou pred samotnou rezerváciou zistiť o skrytých nákladov, veľkosti skupiny, možnosť Add-ons a ďalšie.

klasické prehliadky

 • Egypt Skúsenosti by Intrepid Travel. Táto prehliadka trvá 12 dní a začína a končí v Káhire. To zahŕňa návštevu do Alexandrie a plavbu Nílu medzi Asuánu a Luxoru.
 • Kráľ Ramses od na cestách Tours. Cestovať po dobu 13 dní od Káhiry do Sakkáre, Asuán, Abu Simbel, Luxor a pobreží Červeného mora.
 • Premium Nile Cruise od Exodus Travels. Plachta z Luxoru do Asuánu v 5-hviezdičkový štýlu na tomto 9-dňový turné, s možnosťou pridať na návšteve na konci Abu Simbel.
 • Nubians a pláže od Encounters Travel. Tento 13-dňové výlet vás zavedie do Káhiry, potom na plavbu z Asuánu do Luxoru nasleduje niekoľko dní v pobrežných Hurghada.

rodinné výlety

 • Egypt Rodina Dovolenka pre Solo rodičov by Intrepid Travel. Osemdňová Prehliadka trvá stres z cestovania, ako jeden z rodičov a zahŕňa zastávky v Káhire, Asuáne a Luxore.
 • Family Egyptian Adventure od Preskúmať!. A 10-dňový cesty, je táto možnosť v sebe spája tradičné prehliadkovú trasu medzi Asuánu a Luxoru s časom na pobreží Červeného mora.
 • Egyptian rodinné dobrodružstvo  by na cestách Tours. Táto prehliadka trvá deväť dní a zahŕňa čas v Káhire, Giza, Asuán, Philae, Kom Ombo a Luxore.
 • Egypt: Káhira, Asuán a Luxor Thomson rodina sa odváža. Tento 10-dňové prehliadka zahŕňa ťavie jazda na pyramídy v Gíze, na Felucca plavbu po Níle a návštevou tradičnej Nubian dediny.

špecialista Tours

 • Ženy: bohyne, kráľovnej a Hrdinky Tour od Wild Women Expeditions. Discover Káhira, Alexandria, Luxor, Asuán a Abu Simbel na tejto 12-dňový turné pod vedením ženy egyptológ.
 • Seniori – Egypt – krajiny faraónov by ElderTreks. Tento 22-dňové trasa je určená výhradne pre cestujúcich vo veku 50 a viac rokov. Okrem štandardných turistických atrakcií, to vás zavedie do Siwa Oasis, Mount Sinai a Šarm aš-Šajchu.
 • Gap Year: Egypt a Níl by Contiki. Výhradne pre 18 až 35-ročných, tento 8-dňový prehliadka zahŕňa zastávky v Káhire a Hurghade a Felucca plavba po rieke Níl.
 • Prístupné: Alex do Abu Simbel bezbariérový Package od Memphis Tours. Cestovať po celej dĺžke údolia Nílu na tejto 10-dňový, bezbariérovým prístupom turné.