Egypt Travel Advisory – Je to bezpečné cestovať do Egypta?

Posted on

Egypt Travel Advisory - Je to bezpečné cestovať do Egypta?

Egypt je prekrásna krajina, ktorá priťahuje turistov po tisíce rokov. Je známy pre svoje starovekých pamiatok, ich Nílu plavby a jej Červeného mora stredísk. Bohužiaľ, to tiež stalo synonymom v posledných rokoch politickej vravy a zvýšenie teroristickej činnosti. Počet ľudí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Egypt na dovolenku klesla na historické minimum v roku 2015, kedy sa fotky objavili ikonických pamiatok, ako sú pyramídy v Gíze a Veľká sfinga ležiace opustené.

Avšak, cestovné kancelárie vykázala výrazný nárast rezervácií na jar roku 2018 a do konca tohto roka, 9 milióna turistov navštívil Egypt v porovnaní s 5,4 milióna v roku 2016 – čo naznačuje, že odvetvie cestovného ruchu je na dobrej ceste k uzdraveniu. V tomto článku sa pozrieme na bezpečnostnú situáciu v Egypte v posledných rokoch a poradiť o spôsoboch, ako zostať v bezpečí, ak sa rozhodnete cestovať tam v budúcnosti.

Poznámka: Uistite sa, najnovšie spravodajstvo a varovanie vláda cestovné pred rezervácii zájazdu. Bezpečnostná situácia v Egypte môže kedykoľvek zmeniť.

politické pozadie

Nedávne nepokoje v krajine začala v roku 2011, kedy séria násilných protestov a štrajkov nakoniec viedlo k odstráneniu prezidenta Husního Mubaraka. On bol nahradený egyptskej armády, ktorý vládol krajine do Mohammed Morsi (člen Moslimského bratstva) vyhral prezidentské voľby v roku 2012. V novembri 2012, strety zahŕňajúce vládu a anti-Moslimské bratstvo protestujúci prerástlo násilné scény v Káhire a Alexandria . V júli 2013, armáda zakročila a vyhnaný prezident Morsi, nahradí ho dočasný prezident Adly Mansour.

Na začiatku roka 2014, nová ústava bola schválená, a neskôr v tom istom roku súčasného prezidenta Abdel Fattah el-Sisi bol zvolený.

Súčasný stav vecí

Dnes, Egypt je politická a ekonomická stabilita je na vzostupe. Cestovné varovanie zo Spojeného kráľovstva a vlády Spojených štátov viac sa zamerať na hrozbu teroristických aktivít, čo sa tiež v posledných rokoch zvýšil. Niektoré teroristické skupiny operovať vnútri egyptských hraníc. Najaktívnejší je Daesh-Sinai, tiež známy ako islamského štátu v Iraku a Levant (Isil) alebo ISIS. Tam bolo niekoľko teroristických zverstvá v posledných piatich rokoch, vrátane útokov proti vládnym a bezpečnostných síl, druhoch verejnej dopravy, turistických miest a civilnom letectve.

Najmä útoky zdá sa zamerať egyptskej koptskej kresťanskej populácie.

26. mája 2017, Isil prihlásila k zodpovednosti za útok, v ktorom ozbrojenci začali paľbu na autobusovú dopravu koptských kresťanov, zabíjať 30 ľudí . Na Kvetnú nedeľu v rovnakom roku, explózie pri kostolov v Tanta a Alexandrie tvrdil ďalších 44 životov; a 24. novembra 2017, teroristi zabili vyše 300 civilistov pri modlitbe v mešite North Sinai. Najnovšie ozbrojenci zabili sedem ľudí na zbernici naplnené koptských kresťanov v novembri 2018. Avšak, egyptské bezpečnostné sily intenzívnejšie vojenskú ochranu v oblasti Sinajského vo februári 2018 pod záštitou operácie Sinai 2018 a útoky sa vyskytujú menej často ako dôsledok ,

Cestovné Varovanie

Vzhľadom na riziko terorizmu, cestovné varovanie od britskej vlády radia proti všetkým cestu do severného Sinajského polostrova. US poradný rozširuje túto výstrahu celej Sinajského polostrova s výnimkou kultové Červené more letovisko Šarm aš-Šajch. Obe vlády tiež varujú pred neesenciálna cestu do Západnej púšte. Avšak, nie sú tam žiadne konkrétne cestovné varovanie pred cestou do Káhiry alebo nílskej delty (hoci to je dôležité mať na pamäti, že aj napriek zvýšenej bezpečnostné opatrenia v týchto oblastiach, teroristická aktivita zostáva nepredvídateľný). Krajina je hlavné turistické pamiatky (vrátane Abu Simbel, Luxor , Philae , pyramídy v Gíze a pobreží Červeného mora), sú stále považované za bezpečné.

Všeobecné pravidlá pre Staying Safe

Kým predpovedajú útok teroristov je nemožné, existujú opatrenia, ktoré si návštevníci môžu podniknúť, aby zostali v bezpečí. Skontrolujte, či vládne cestovné varovanie pravidelne a uistite sa, dbať na ich rady. Bdelosť je dôležité, pretože je nasledujúce pokyny miestnych bezpečnostných úradníkov. Snažte sa vyhnúť preplnené oblasti (nepochybne náročná úloha v Káhire), a to najmä v náboženských či sviatkoch. Dbať na zvýšenú opatrnosť pri návšteve miesta bohoslužieb . Ak ste na návšteve Sharm El-Sheikh, zvážiť svoje možnosti, ako sa tam dostať opatrne. Britská vláda varuje pred lietajúce do kúpeľného mesta po tom, čo bomba explodovala v Šarm aš-Šajchu do Petrohradu letu v roku 2015, zabíjať všetkých na palube. Avšak, americká vláda uvádza, že po zemi cestovať cez Sinajský polostrov je oveľa nebezpečnejší.

Drobné krádeže, podvody a trestnej činnosti

Rovnako ako vo väčšine krajín s vysokou mierou chudoby, drobné krádeže sú bežné v Egypte. Vezmite základné bezpečnostné opatrenia, aby sa nestali obeťou – vrátane najmä byť vedomý svoje cennosti v preplnených miestach, ako sú stanice a trhoch. Nesú malé množstvo peňazí na vašej osobe v peňažnom pásu, so sebou veľké účty a iné cennosti (vrátane pasu) v uzamknutom trezore v hoteli. Násilnej trestnej činnosti je pomerne vzácna aj v Káhire, ale je to stále nie je dobrý nápad ísť sám v noci. Podvody sú bežné a zvyčajne zahŕňajú dômyselné spôsoby, ako sa dostanete k nákupu tovaru, ktoré nechcete, alebo patrón A “príbuzného” obchod, hotel alebo turistické spoločnosti. Väčšinu času, to sú nepríjemné, než nebezpečné.

Obavy o zdravie a očkovanie

Zdravotnícke zariadenia v Egypte väčších mestách sú veľmi dobré, ale menej tak vo vidieckych oblastiach. Hlavné zdravotné problémy cestujúci stretávajú, sú bežné problémy v rozmedzí od opálenie na podráždený žalúdok. Uistite sa, že zbaliť lekárničku , takže môžete sami liečiť ak je to nutné. Na rozdiel od subsaharských krajín, Egypt nevyžaduje viac očkovanie či profylaxia malárie . Avšak, to je dobrý nápad, aby sa ubezpečil, že všetky vaše rutinných vakcín sú aktuálne. Vakcíny pre týfusu a žltačke typu A sa odporúča, ale nie je povinné. Doklad o očkovaní proti žltej zimnici je podmienkou vstupu ak ste na cestách zo zeme s žltej zimnici.

Ženy Cestovanie do Egypta

Násilnej trestnej činnosti voči ženám je vzácny, ale nežiaduce pozornosť nie je. Egypt je moslimská krajina, a ak hľadáte uraziť (alebo kresliť nepríjemné pohľady), je to dobrý nápad, aby sa obliekli konzervatívne. Opt pre dlhé nohavice, sukne a dlhé rukávy košele, skôr než šortky, minisukne alebo tielka. Toto pravidlo je menej prísna v turistických mestách na pobreží Červeného mora, ale nahé opaľovanie je stále ne-ne. Vo verejnej doprave, a pokúsiť sa posadiť vedľa inou ženou alebo rodinou. Uistite sa, aby ostali v hoteloch renomovaných a nie chodiť v noci sám.