Egypt Travel Guide: Všetko, čo potrebujete vedieť o návšteve Abu Simbel

Posted on

Postavený počas vlády Ramesse II v BC 13. storočí, chrámy Abu Simbel boli pôvodne vytesané do úbočia na druhej kataraktu Nílu, v blízkosti súčasného hranicu so Sudánom. Keď je výstavba Asuánskej priehrady a následné vytvorenie jazera Nasser hrozil ponoriť chrámy, boli presunuté sekcii-by-sekcia na ich aktuálny umiestnenie na západnom brehu jazera. Dnes, chrámy sú zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a patrí k najpôsobivejším a najnavštevovanejším egyptských starovekých pamiatok.

Stručná história chrámy

Komplex Abu Simbel sa skladá z dvoch chrámov: chrám veľký (zasvätený bohom Ra-Horakhty, Ptah, Amun, a zbožňovaný Ramesse II) a chrám Malou (zasvätený bohyni Hathor a najmilovanejšiu kráľovnou Ramesse II, Nefertari). Oba chrámy boli postavené počas 19. dynastie vlády Ramzesa II, či už v 1264 BC alebo 1244 pred naším letopočtom, v závislosti na odborný výklad sa prihlásiť k odberu. Či tak alebo onak, je dohodnuté, že chrámy trvalo približne 20 rokov až do konca a boli určené, aspoň čiastočne, na pamiatku víťazstva Ramesse II je nad Chetitov u bitky Kadesh v roku 1274 pred naším letopočtom.

V čase, chrámy vyšiel z užívania a boli pokryté púštny piesok, kým len vrcholky kolosálne sochy, ktoré strážia vstupy zostal viditeľný. Ležali zabudnutý okolitým svetom až do roku 1813, kedy švajčiarsky geograf Jean-Louis Burckhardt narazil na ne pri svojich cestách po južnej Egypt. Burckhardt je najznámejší ako prvý Európan objaviť zvyšky Petra v Jordánsku. Hovoril svoje poznatky s kolegami prieskumník Giovanni Belzoni, kto cestoval na miesto, ale bol neúspešný pri hľadaní cestu do chrámov.

Bolo Burckhardt, ktorý nakoniec vyhĺbený vchodov do chrámu, keď sa vrátil sám o štyri roky neskôr.

V roku 1954, plány boli oznámené pre výstavbu Asuánskej priehrady a vytvorenie jazera Nasser. Keď vyšlo najavo, že vo vodách pri jazere by ponoriť niekoľko slávnych antické pamiatky (vrátane Abu Simbel a Philae chrámový komplex), UNESCO začala kampaň na ich záchranu. Dary zaplavenej z celého sveta, a od roku 1964 do roku 1968, medzinárodný tím archeológov a inžinieri znížiť celý chrámový komplex do pohyblivých blokov. Tie potom boli namontované s úzkostlivou presnosťou na umelom kopci, ktorý dal chrámy bezpečne nad rastúcou povodňovej vody.

Snaha stáť viac ako $ 40 miliónov (300 miliónov $ dnes).

Čo možno vidieť

The Great Temple

Veľký chrám je známy pre svoje kolosálne sochy, ktoré lemujú vchod a stojí 66 stôp vysoký. Všetky štyri sochy sú Ramesse II, sediaci na tróne a nosia dvojitou korunou Horného a Dolného Egypta. K nohám kráľa je rad menších sôch, chcel reprezentovať svoju ženu, matku a osem z jeho najobľúbenejších detí. Pozrite sa hore vidieť Ramesse II v basreliéf forme, uctievať sochu Ra-Horakhty súpravy do výklenku nad dverami. Interiér chrámu sa skladá z radu miestností a sál, ktoré vedú do svätyne. Najpôsobivejšie z nich je hypostyle sála, ktorý je lemovaný ôsmich obrovských pilierov vyrezaných do tvaru zbožštenie faraón. Reliéfy na stenách zobrazujú Ramesse II vojenských víťazstvo, a to najmä tých, u Kadesh.

Vnútorná svätyne chrámu je obsadená štyri sochy Ra-Horakhty, Amon, Ptaha a zbožňovaná Ramesse II. Na dvoch dní v roku (22 októbra a 22. februára), slnečné lúče sa zoradia sa pri vchode do chrámu v takým spôsobom, že prenikajú až do vnútornej svätyne a rozsvieti tri tváre bohov. Jediný, kto zostal v tme je Ptah, ktorý bol spájaný s egyptskej podsvetia. Bádatelia sa domnievajú, že tieto dva termíny boli veľký význam pre Ramesse II a predpokladajú, že by mohli predstavovať jeho dátum narodenia a korunovácie. To však nebola preukázaná. Keď bol chrám premiestnená, veľká pozornosť bola venovaná tomu, aby sa solárna vyrovnanie zostala rovnaká.

malý chrám

Malý chrám sa nachádza asi 330 stôp na severovýchod od Veľkého chrámu a je v podstate jednoduchšiu verziu. Šesť sôch strážia vstup; Dvaja z Nefertari a štyri Ramesse II, z ktorých každý stojí 33 stôp vysoký. Skutočnosť, že Nefertari je predstavovaný ako bytia rovnakej veľkosti ako jej manžel je vzácny v egyptskej umenia a ukazuje veľkú úctu, v ktorom ju držal. Menšie sochy detí na paru stojí na oboch stranách nôh rodičov. Hypostyle hala tohto chrámu je podporená šiestich pilieroch, z ktorých každý zdobia vyobrazením kráľovnej a rôznych bohov a bohýň. Reliéfy v druhej predsiene a haly ukazujú, že kráľ a kráľovná robiť náboženské obete, zatiaľ čo výklenok vo vnútornej svätyne drží socha Hathor v podobe božskej kravy.

Ako k návšteve

Tieto Abú Simbel sa nachádza päť minút jazdy od obce Abu Simbel. Existuje niekoľko hotelov a reštaurácií v obci, a ak chcete zostať cez noc, Seti Abu Simbel Lake Resort je možnosť top-hodnotené na TripAdvisor. Avšak, väčšina návštevníkov si vybrať, aby si samy vytvoria základňu v najbližšie mesto, Asuánu. Existujú pre to dva dôvody: po prvé, že väčšina Níl plavby končí v Asuáne po ceste pozdĺž rieky od Luxoru. Po druhé, tam je oveľa širší výber v Asuáne, a veľa firiem, ktoré ponúkajú jednodňové výlety do Abu Simbel autobusom alebo autom. Najviac patrí hotel vyzdvihnutie a pokles-off, vstupné, a vhľad egyptológ sprievodca. Byť pripravený na dlhom dni, pretože jazdy od Asuánu do Abu Simbel trvá 3,5 hodiny jedna cesta.

Ak chcete ušetriť na dlhú cestu cez púšť, zvážte lietajúce z Asuánu do účelového letisko Abu Simbel je. EgyptAir a Air Cairo oba ponúkajú letov denne, čo skráti čas cestu dole na 45 minút. Lake Nasser plavby tiež typicky zastaví v Abu Simbel. Chrámy sú otvorené od 6 hodín do 5 hodín od októbra do apríla, a až do 6 hodín od mája do septembra. Vstup stojí 160 egyptských libier (10 dolárov) za dospelú osobu.

Najlepší čas na návštevu

Každý rok 22. októbra a februára, 22, Abu Simbel Sun Festival priťahuje tisíce miestnych obyvateľov i návštevníkov, ktorí sa zhromažďujú sledovať podívanou slnečného rozsvecovania veľký chrám je svätyne. Ak sa rozhodnete zúčastniť, byť pripravený na ceny platené prémiové ubytovanie a uistite sa, že si niekoľko mesiacov vopred. Weatherwise, najlepší čas roka na návšteve je medzi októbrom a aprílom, kedy denné teploty sú o niečo chladnejšie. Vo výške lete (jún až august), teploty v Abu Simbel často väčší ako 100 stupňov F.