Eiffelovka Light Show: Kompletný sprievodca

Posted on

 Eiffelovka Light Show: Kompletný sprievodca

Každý rok, asi sedem miliónov ľudí navštívi Eiffelovu vežu, čo je svetovo najobľúbenejšie pamiatkou pôsobí ako platené turistickú atrakciu. Zvlášť, keď je to vaša prvá návšteva, peniaze sú dobre stojí za názory a skúsenosti vystúpil na vežu.

Ale pre každého, kto sleduje svoje výdavky, sú tu aj ďalšie rozpočet príjemný spôsobov, ako si tento kultový pamiatkou. Jedným z nich je hodinovej večerné “light show”, ktorá vidí už jasný železo budova prepukol, čo vyzerá ako zlatá, šumivé iskrí po dobu niekoľkých minút.

Keď chytiť show? Ako dlho to trvá?

Každý večer od západu slnka až 1 hod, na začiatku každej hodiny, špeciálne osvetlenie vtrhli do pohľadu na obzore. To znamená, samozrejme, že svetelné šou sú častejšie v zimných mesiacoch ako v lete, keď slnko nespadá až po 9 hodín

Displej trvá celkom zakaždým päť minút, s výnimkou finále na 1 hod, čo ide na hypnotické 10 minút.

Je tu ešte jeden dôvod, prečo to stojí za to, aby zostali až na poslednú show v noci: normálne osvetlenie oranžovo žltej veže je vypnutý, ponúka úplne iný, oveľa dramatickejší displej.

Kde je najlepšie miesto pre Pozrite sa na svetelnú show?

Za jasnej noci, môžete si vziať na podívanou z mnohých miest v meste. Výhľad na rieku je zvýhodnený väčšina turistov: skoro kdekoľvek pozdĺž rieky Seiny v centre Paríža medzi Ile de la Cité a Pont d’Iena ponúka dobrý výhľad na šumivé železnou konštrukciou praská do fascinujúce iskrí.

Pont Neuf bridge:  Pont Neuf bridge (Metro: Pont Neuf) je dobré miesto pre ostriež na začiatku hodiny odpočinúť svoje nohy a teraz podívanou. Z tohto pohľadu si môžete plne oceniť rozsiahle, Maják podobné pohyby maják veže: Je to poetický pozerať. Maják vyšle dva výkonné, križovať svetelné lúče, ktorých dosah sa vzťahuje na zhruba 80 kilometrov / tesne pod 50 mil.

Place du Trocadéro: V opačnom prípade, mnoho turistov, cez hlavu na Place du Trocadéro  (Metro: Trocadéro) k oveľa dramatickejší, zblízka dojmy a fotografie ops veže v jej iskriace nočnej osobnosti.

Ak sa chystáte túlať na večernú prechádzku, ktorá by mohla trvať dve až tri hodiny celkom, prečo nezačať s vzdialenejšej Vantage svetelnej šou na 9 alebo 10 hodín ostrý, potom zamierte na Trocadéro na oveľa užšiu vyhliadka? Dve výstavy môže byť lepšie ako jeden – zvlášť keď si uvedomiť, z rôznych uhlov a perspektív.

Montmartre : Za jasnej noci, vzdialená veža trblietavé ďaleko na obzore môže byť poetický pohľad. Skutočný prínos? Si môžete vziať v niektorej z najlepších panoramatické výhľady v Paríži v rovnakom čase, keď vidí, ako niektoré z mestských najznámejších miest a pamiatok pripojiť na obzore. Nevýhoda? Prehliadka sa bude cítiť trochu príliš vzdialené pre niektoré z nich.

Robiť kúzla: Ako je Tower Všeobecne svieti?

prúd (obvyklé), osvetlenie Eiffelovej sú nápadom Pierre Bideau, francúzsky inžinier, ktorý vyvinul súčasný svetelný systém v roku 1985. Jeho nový systém bol slávnostne otvorený 31. decembra toho istého roku. Bideau produkovala teplo, intenzívne živého účinok uvedenie oranžovožltej sodíkové výbojky na 336 veľkých projektorov.

Špeciálne projektory umožňujú Tower má byť osvetlená zvnútra svojej štruktúre: lúče svetla strieľať smerom nahor z dna veže a vyžarovať von, čo znamená, že po celú dobu temna veža možno ľahko vidieť, dokonca až z severovýchodnej Paris a Montmartre.

A čo “prskavka” Žiarovky?

Pokiaľ ide o hodinovej efekty “Light Show”, ktorý robil ich prvé vzhľad v roku 1999, aby v novom tisícročí, sú produktom neuveriteľných 20,000 6 žiaroviek, ktorých kombinovaný výkon dosahuje približne 120 tisíc wattov. Každá strana veže má celkom 5000 týchto špeciálnych žiaroviek nad sebou umiestnených nad všeobecným osvetľovacieho systému, ktorý umožňuje nádherné, 360 ° šumivého efektu.

Napodiv, aj napriek svojej intenzitou žiarenia, ďalej len “prskavka” svetla spotrebujú len veľmi málo energie: vedenie mesta investovalo do žiaroviek s vysokou účinnosťou ako súčasť svojej snahe znížiť parížsku uhlíkovú stopu.

Eko-vedomé cestujúci nemusia báť podívaná je energeticky náročné.

Ako je to ohňostroj?

Za určitých ročných osláv, ako Bastille deň (14. júla) a na Silvestra, ohňostroje okolo veže boli spoločným prvkom v meste je oficiálnym kalendári. Avšak, v posledných rokoch zvýšené bezpečnostné obavy urobili tieto druhy displejov o niečo menej časté mimo štátnych sviatkov a špeciálnych spomienkových akcií. Ak budete mať šťastie dosť byť v meste v polovici júla, prípadne ku koncu roka, môžete dostať šancu, aby v ohňostroj.

Zvláštne Iluminácia v nedávnej histórii

Ako najviac uznávané symbolom francúzskeho hlavného mesta, Gustave Eiffel milovaná veža dostane pravidelné čestné miesto pre špeciálne occasions– ako radostné i smutné odrody.

Špeciálne pamätné svetelné inštalácie robili na veži ešte upozorniť na obzore Paríži, než je tomu u obvyklé noci. Niektoré zvlášť pamätné zobrazuje v nedávnej histórii zahŕňala:

Decembra 2015:  Ak chcete pri príležitosti COP21, globálne klimatické konferencii v Paríži v tomto roku, je veža ozdobená slovami “Žiadny plán B” vo všetkých veľkých písmenách. Neskôr na nadějnější nôtu, to oblečený do všetkých zelené svetlá ako symbol prísľubu mesta na udržateľnejšej budúcnosti.

November 2015: pripomínajúca viac ako 100 obetí v novembri 2015 teroristických útokov v Paríži Eiffelova veža svieti v červenej, modrej a bielej , farby francúzskej trikolóry vlajka.

2009: Pri príležitosti 120. výročia vežovú, svetelné šou sú k videniu každú noc po dobu dvoch mesiacov od októbra do decembra. U jedného z týchto prehliadok, Eiffelova je oblečený v rôznych žiarivých farbách, z fialovej do červenej a modrej, ktoré postupne lezú hore a dole veže v umeleckom, hypnotické vzory.

2008: Veža je opradený s modrými a žltými svetlami tvoria farby a motívy európskej vlajky, pri príležitosti Francúzsku za predpokladu predsedníctva v Európskej únii.

2004:  Veža svieti v celej červenej osláviť čínsky Nový rok, populárny každoročný festival v hlavnom meste.