El Retiro: A Guide to Retiro Park Madrid, Hispaania

Posted on

El Retiro: A Guide to Retiro Park Madrid, Hispaania

Kümneid lopsakas pargid ja aiad punktiir kogu linna, Madrid on teeninud oma nõude kuulsus nagu Euroopa rohelisem kapitali. Ja meeldivat vahemereline kliima ja rikkalik päikest aastaringselt, see on alati lihtne nautida need ilusad ruumid.

Kahtlemata kõige tuntum kõik Madridi pargid on Parque del Buen Retiro, tavaliselt nimetatakse lihtsalt Retiro. Sarnased suurus Londoni Hyde Park, seal puudust asju näha ja teha ja selle ümber helde haljasalasid. Siin on, mida sa pead teadma Retiro, nii et saate nautida seda gorgeous park nagu kohalikud.

Ajalugu Parque del Buen Retiro

Täna, miljonid inimesed üle kogu maailma ning kõigi eluvaldkondade nautida Retiro loodus- ja kultuuriruumi. See ei olnud nii, kui park loodi 17. sajandi keskel, kuigi. Krahv-hertsog Olivares annetatud maad, mis moodustab pargi King Philip IV ja tema esimene paar sajandit kasutamise, park kuulus üksnes Hispaania kuninglik perekond.

19. sajandil, rahumeelse park muutunud käed monarhia Madridi linnavalitsus, ametlikult muutub munitsipaalvara. See avati ametlikult avalikkusele aastal 1868, ja külastajaid kogu maailmas on nautida seda tänini.

1663, mitte kaua pärast parki valmis, Mehhiko küpress istutatud lilleaed aed. See puu ikka seisab pikk täna, mistõttu on vanim Madridis. Teine Retiro kestva funktsioone on ikooniks tehisjärve, mis oli osa algsest Royal Park. Algselt oli kasutada etapis recreations kuulus merelahingutest (kus King Philip IV ise sageli osalesid!).

suur järv

Lähme tagasi kuulus järve hetkeks. Tuntud kui “suur järv” (see on tegelikult tema ametlik nimi!), Siis on üheks kõige tuntuma sümbolid Retiro Park samuti üks Madridi can not-miss fotovalikute.

Täna, saate rentida sõudepaadid ja veeta aega lõõgastav Madridi päikesepaiste kui nautida vaateid ajaloolise mälestusmärgi, mis asub ülaosas järve. Populaarne tegevus kohalike perede ja külastajate jaoks, see on suurepärane viis lõõgastuda keset Hispaania Tomera kapitali.

Palacio de Cristal

Kuigi ajatu sepistatud arhitektuuri võib teha tundub nagu Palacio de Cristal (Glass Palace) on umbes igavesti, see on tegelikult üks Retiro uusimate funktsioonide (suhteliselt, arvestades pargi ligi 400 aastase ajaloo).

See pärineb 1887. kui arhitekt Ricardo Velázquez Bosco ehitas selle, et aasta Filipiinide Näitus. Algselt mõeldud kasutamiseks kasvuhoone, täna on see koduks põnev kunstiliste ja kultuuriliste näituste – samuti hingematvad vaated, kuhu päikesevalgus tantsud ära klaasi.

Rosaleda Rose Garden

Kodu enam kui 4000 gorgeous, värviline roosid kogu Euroopas, Retiro on peen roosiaias on oma parima kuu mais ja juunis, kui lilled on täielikult õitega. Lummav purskkaev ja korralikult trimmitud hekid vooder omapärane radu teeb sind tunne, kui olete olnud langenud võluv muinasjutt aed. Ära jäta lähedal Fallen Angel kuju, kas – see on üks pargi kõige vastuolulisem vaatamisväärsuste tänu kirjeldus saatana.

sinnani

Asub vaid ida Madridi kesklinna vaikses eramajade piirkonnas, Retiro on kergesti ligipääsetav peaaegu kõikjal linnas. Tänu kompaktsele suurusele Madridi keskosas, sinnani jalgsi ole mingit probleemi üldse. Linna kuulsaim läbikäidavad, Gran Via, samuti keskne Puerta del Sol Plaza on iga meeldivat 20 minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Teiselt poolt, võibolla olete käinud kogu päeva ja ei tunne matkamine park jalgsi. Kui soovite, et kasutada ühistransporti lihtsalt võtta metrooliini 2 Retiro jaama, mis on otse ees pargis.

Asjad, mida teha Lähedal

Retiro Park on vaid üks Madridi hulgaliselt vaatamisväärsusi, mis teevad Hispaania pealinnas väärt külastamist. See on jalutuskäigu kaugusel mõned linna kõige ikooniks muuseumid: Prado, Thyssen ja Rahvuslik arheoloogiamuuseum.

Kui pigem eemale värskes õhus, väljumiseks park kaudu loode nurgas, kus näete Puerta de Alcalá võidukas 18. sajandi värava, et kui oli peamine linna sissepääsu. Jätka mööda Calle de Alcalá ja varsti leiad ennast Gran Via, Madrid kõige ikooniks tänaval ja kodus mõned linna kõige maaliline hooned.