En iyi 11 şeyler Phuket, Tayland Yapılacak

Posted on

 En iyi 11 şeyler Phuket, Tayland Yapılacak

Eğer Phuket Tay adaya never been (telaffuz “Poo-get”), bunun sizin anlayışı muhtemelen oldukça belirsiz. Birçok insan için, Phuket ile eş anlamlıdır 2004 tsunami diğerleri tropik olarak, daha genel olarak öngörülüyor ama bayağı plaj cenneti iken, (aslında çeşitli ülkeleri ve Hint Okyanusu’nun ağız çevresinde milyonlarca insanı etkilemiştir) .

Phuket gerçekliği daha karmaşıktır. Adanın Parçaları yoğun metropolü ve diğerleri rahatlatıcı tatil destinasyonu benziyorsun benzerler.

1. Get Kişisel James Bond On

Eğer 1974 James Bond filmi görmemiştim bile “Altın Silahlı ile Man” (halk dilinde “James Bond Island” olarak bilinir) bu filmden ada dünyanın en ikonik doğal yerlerinden biridir. Ayrıca Phuket’ten günlük gezi kolayca erişilebilir olması umulur. Sadece Koh Khao Phing Kan tekne turları hakkında otelinizi sormak (เกาะ เขา พิง กัน Tay komut dosyası) üzerinde James Bond olsun!

Bir Huge Buda Üssü’nde 2. Bliss Out

Budist miras uzağa Tayland olursa olsun asla ve Phuket istisna değildir. Ada sayısız sıradan Budist tapınakları ev sahipliği yaparken, en etkileyici anıt şeklinde, adanın güneybatı köşesinde bir tepe oturur uygun bir şekilde adı “Big Buddha.” Mermer heykel kendisine ek olarak, Phuket’te 150 metrelik Big Buddha gün boyunca gelip veya gün batımına kadar kalmak ister, adanın en şaşırtıcı manzaraları birini sunmaktadır.

3. Jungle Through Fly

Hiç korkunç uzak Phuket plaj (ve bir dakika içinde olanlara alırsınız) dan, ama büyük ada da kaçırmak istemeyeceğiniz bir dağlık, yeşil bir iç vardır. Zip line turlar aracılığıyla Phuket yeşilliği keşfetmek için en maceracı yollarından biri olan Uçan Hanuman şirket teklifleri.

Adaları civarında 4. Yelken

Tayland’ın sahne zamansız olduğunu ve bu nedenle film yapımcıları için çekiciliğini olduğunu. Emin olmak için, (aynı zamanda Maya Koyu olarak da bilinir), Koh Phi Phi Le (Leonardo DiCaprio’nun oynadığı “Plaj” 2000’li içinde) son zamanlarda Koh Khao Phing Kan daha ünlü olmak, ancak bunu gördükten tıpkı heyecan bir deneyimdir olabilirdi. İPUCU: Daha ziyade bir günlük gezi oluyor ve ada uzun kuyruk tekneler ile kalabalık görmekten daha cruise gemisinde uyku-a kitap size tüm ama terk ada görmenizi sağlar ve size ünlü biyolüminesans plankton görmek için bir şans verir!

5. Tayland’ın En Çılgın Tarafların biri Üyelik

Bildiğim kadarıyla anakara Phuket plajları ile ilgili olarak, Patong keşke nedeniyle uluslararası medyada dolaşan yukarıda belirtilen tsunami sonrasında bunun ne ölçüde görüntüleri, muhtemelen en iyi bilinir. Patong Beach mükemmel swimmable iken Öte yandan, Patong kendisi özellikle Bangla Caddesi üzerinde Gece hayatıyla daha ünlüdür. parti gibi değil mi? Patong Ayrıca gün boyunca canlı ve birkaç üst düzey restoranlar ve alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

6. Bir Tarih Dersi atın

Tayland yabancı gücün egemenliği altında gelmek asla Güneydoğu Asya’da tek ülke olarak ünlüdür. Öte yandan, yabancı etkisi Tayland’da doludur. Phuket kısmı için, sözde “Phuket Town” (adada birçok kentsel alanlarda bugün biridir) müzeler, butikler ve kafeler arasında traipsing yaparken keyfini Portekizli-sömürge yetenek vardır. Phuket Town (Koh Phi Phi gezileri yola edeceğiz) adanın Rassada İskelesi’ne yakındır, bu nedenle özel bir gezi için zaman yok olsa bile, bir kaç saat için buraya takılmak.

7. Git Chasing Şelale

Phuket göreli büyüklüğü ve yoğun orman iç başka güzel bir yan etkisi şelaleler olduğunu. Puket sayılamayacak kadar fazla şelaleler ev, ama onun en ünlü Bang Pae Ton Sai ve Kathu arasındadır. Sen Uçan Hanuman zip line macera ile bu şelaleler birleştirmek veya denemek ve mümkün olduğunca çok görmek için bir gün için bir taksi şoförü işe verebilir!

8. Kendini Hasta yiyin

Tay gıda şaşırtıcı bir sır değil, ama Phuket kendi başına bir mutfak başkentidir. Pad Tay ve yeşil köri Tavuk, Yengeç (Bu Pad Pong Kuree) ile Sarı Curry gibi güney uzmanlık ya da benzeri pan-Tay sık örnek olsun congee domuz lapası ve Hainanese tavuk pilav gibi Asya klasikleri alır Phuket esintili, Puket kadar olan sizin damak tadınızı için bir cennet gibi iç plaj serseri içindir. Özellikle, Banzaan Fresh Market ve Puket Weekend Market gibi Phuket pazarları sizin mutfak maceraya başlamak için harika yerlerdir.

9. bakınız Hayvanlar (Sorumlu)

Tayland’da birçok diğer hedeflere gibi, Puket adaşı uyuşturulmuş olan inanıyoruz birçok critters tartışmalı “Kaplan Krallık,” ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte, Phuket vahşi bir karşılaşma olması için hayvanları istismar gerekmez. sualtı gitmeden bir tüplü deneyime sahip veya soyu tükenmiş tür yırtıcı ile up-yakın ve kişisel olsun Dino Park Mini Golf bir turun oynamak için adanın popüler akvaryum ziyaret edin.

10. tut bir Surf Kurulu (veya Sahil Sandalye)

Phuket durumda, bazı kartpostal mükemmel plajları bulacaksınız. sahilde daha aktif zaman tercih edin (sörf ek olarak, Phuket stand-up kürek yatılı bir merkez haline gelmiştir) ya da sadece bir Chang bira veya bir meyveli içecek ile tembellik istiyorum, tercih yapmakta zorlanacaksınız olacak. Popüler Phuket plajları Karon ve Kamala, dahil Surin Bang Tao ve Mai Khao (eğer şanslıysanız, nerede, deniz kaplumbağası bebekler serbest bırakabilirsiniz) daha alternatif seçenekler ise.

11. Tecrübe Kültür

Phuket Siam olarak bazı inanılmaz kültürel deneyimler vardır  Niramit , bir izlemek için Tayland kültürünü ve mirasını veya Bangla Boks Stadyumu yer aldığı performans  Muay Thai  eşleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *