En İyi Şeyler Pattaya, Tayland Yapılacak

Posted on

Top 14 Things Pattaya, Tayland Yapılacak

Pattaya, yaklaşık 90 dakika güneyinde Bangkok bir plaj kenti, tüm yanlış nedenlerle ünlüdür. Bu yabancı ziyaretçiler arasında ancak Thais kendileri arasında değil sadece doğrudur. Herkes Pattaya, Las Vegas erdemli görünmesini sağlar bir yere geleceğini neden – çok kelime insanlar yüksek sesle yaltaklanmak yapabilirsiniz. Aşağıda, size şehir hakkında sahip tüm yanlış anlamaları gidermek gereken, Pattaya içinde yapılacak en iyi 14 şey bulacaksınız.

Pattaya Sokak-Ya Walking yapmayın Ziyaret

Pattaya Walking Street zararsız adıyla aldanmayın: Çoğu insan yürümek ama bir şey yapmak için buraya geliyorlar. Eğer teorik sadece fotoğraf çekmek, ya da barlardan birinde oturup bir kokteyl için buraya gezinmeye ki doğru olsa, bu Pattaya tanınıyor şeylerin çoğu gerçekleşir yerdir. ve sizi uyarabilir vermedi deme – Eğer Walking Street Pattaya ziyaret ederseniz uyanık ol!

Ko Lan kapalı Kristal Sularında Şnorkel

Pattaya sahilinde oturur rağmen, evde değil Tayland’ın en iyi plajlarından birine – değil anakarada, en azından. Ancak, güzelliği çarpıcı adalara götürecek Pattaya iskelesinden tekneyle kolay günlük geziler alabilir. Bunlardan en popüler ismi Tay dilinde “Mercan Adası” anlamına Ko Lan vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, Ko Lan snorkelers için cennetidir.

Pattaya günlük gezi mesafesinde Diğer adalar Ko Phai ve Ko Sak arasındadır.

Cennette Art Marvel

Güzel plajları ilk yolu Pattaya dolar ününü vardır – sanat ikincisidir. Ya Ve sadece herhangi bir sanat. Gerçek adının, cennet Sanat müzesi, tropikal hayvanlar tasvir sizden önce köpüklü sanki neredeyse kadar güzel palmiye ağaçları ve su yükselen birçok cennet sahneleri özellikleri. Ama sadece güzel bir yüz değil. Cennette Sanat derece etkileşimli üç boyutlu sanat sahiptir ve serginin bir parçası haline sağlar. Eğer Pattaya iyi Instagram noktalar arıyorsanız, Söylemeye gerek yok, bu listenin en yakın olmalı. Bilet Taylandlılara için yabancıların yaklaşık 500 baht, 160 baht maliyet ve giriş 2 yaşın altındaki çocuklar için ücretsizdir.

Pattaya Floating Market alışveriş yapın

Eğer Tayland pazarlar yüzen düşündüğümüz zaman, genellikle böyle Samut Songkhram eyaletinde Amphawa ve Damnoen Saduak olarak Bangkok’un kuzey ve batısında, boated kanallar düşünün. Eğer Bangkok yakınındaki herhangi yüzen pazarları ziyaret etmek için bir şans alamadım Ancak, Pattaya birini ziyaret etmek emin olun. Bang Lamung taksi ile şehir yaklaşık 20 dakika bulunan Pattaya yüzen market aracılığıyla gezintiye çıkabilir ve belki hatta bazı ürünler satın.

Nong Nuch Botanik Bahçesi’nde lüksün

Pattaya bölgenin yemyeşil doğası bazılarını tecrübe ister, fakat bir sahil tarzı havasında duygu değildir ve uzun kuyruk teknede pişirilmiş ped Tay yemek istemiyor musunuz? Nong Nuch Botanik Bahçesi, taksi ile yaklaşık 30 dakika batı Pattaya Baş. orkide etkileyici bir çeşitlilik içeren, Tayland yerli bitkilerin ışık tutuyor, bu ustalıkla düzenlenmiş bahçe Avrupa veya ABD’de yersiz olmaz. Eh, onun manzara ve önceki yapılardan hayaletler ikamet “ruh evleri” dot süslü Budist heykeller hariç.

Jomtien’deki için Pattaya’nın Ana Plajı atla

Bazı insanlar kentin ana plaj batımını izledikten sonra Pattaya’nın yukarıda belirtilen Walking Street rastlıyorlar. Böyle bir yanlış adım kaçınmanın bir yolu, ana sahile saygısızlık, Jomtien Beach’te vitamini Denizi’nin dozunu elde etmektir. lüks kınamak, yüksek katlı otel ve lüks atılmış sürekli artan çeşitli güney ana şerit ve ev bulunan Jomtien gün uzakta salonda için ideal bir yerdir.

Ramayana Su Park’ta Isı Beat

Sonra tekrar, mutlaka ısı yenmek için sahile vurdu gerekmez. Ramayana’dan, şehir merkezinin yaklaşık 30 dakika güney bulunan: Pattaya, sonuçta, Asya’nın en büyük su parkı ev sahipliği yapmaktadır. dalga havuzu, yapay nehir ve su kaydırağı onlarca sahip bu su harikalar gevşek Ramayana’dan kendisi, Hinduizm, Tayland’ın ulusal Budist din öncünün merkezi ilkelerini içeren eski bir Hint epik şiirin mitolojisine temalı. (Hala Bangkok’un Erawan Shrine’da dahil Tayland genelinde temsil ediyor Ve bir.)

Tayland’ın Şarap Sahne keşfedin

Tayland’da birçok bar olduğu gibi, Pattaya servis alkolün kalitesi önemli ölçüde değişebilir. Temiz, lezzetli vızıltı almak için bir yolu ziyaret etmektir Silverlake Vineyard , sadece Pattaya merkezine kısa taksi yolculuğu bir şarap. Tayland’da burada üretilen lezzetli beyaz şarap içmek için fırsat yanı sıra (onlar da kırmızı hale, ama o kadar zevk için çok sıcak olacak), daha fazla yakışır görünüyor sarmaşıklar şaraphane gerekçesiyle, bir tur alabilir Avrupa ve Kaliforniya Tayland’ın kesinlikle tropikal manzaraları arasında bulunmaktadır.

Sanctuary of Truth adım

İnsanlık tarihinin efsanevi, izlenimci vizyonunu sundu karmaşık, 300 metrelik uzun boylu tik ahşap yapı son derece Budizm met etkilemiş, Hakikat Sanctuary gerçekten bir mimari şaheserdir. Hemen kuzeyinde uzak olmayan Art Cennette Pattaya plajının yer alan Hakikat Sanctuary bir öğleden sonra geçirmek için ya da fotoğrafçılık becerilerini için harika bir yoldur.

Sukhawadee evinde Cennete git

Pattaya Walking Street tartışmalara şehrin en tanınmış kaynaktır, ancak yalnızca bir tane değil. Adını kelimenin tam anlamıyla çevirir Baan Sukhawadee, “Cennetin House,” birçok kişi düzeysiz olduğuna inanıyoruz bile, bu fenomenin sağlıklı bir örnektir.

Özel mimar tarafından 2000 yılında inşa edilen bu yer çok eski olduğunu ve tartışmasız mimari bütünlüğünü (veya geçmiş ile bağlarını) Eğer Hakikat yukarıda belirtilen Sanctuary’nin bulmak yoksundur. Öte yandan, (geç itibariyle özellikle Çin olanlar) pek çok turist onun over-the-top renkleri bulmak ve burada çekilen resimler için sosyal medyayı ararsanız bulabileceğiniz gibi tasarım ilginç gelişir. Eğer hissedeceksiniz öğrenmek için tek yol, tabii ki, burada kendi ziyaret planlamaktır.

Bir Değişmez Sualtı Dünyası keşfedin

sualtı yaşamının Pattaya’nın geniş dünyayı keşfetmeye ister ancak SCUBA lisansı olmayan veya şnorkel umurumda değil? Tayland’ın en iyi akvaryumlar biri adını kadar hayatımızda daha Sualtı Dünyası fazlası. balina ve yunuslar gibi balık ve deniz memelileri, onlarca çeşit ile Sualtı Dünyası sadece Pattaya şehrinin kıyıları oturur renkli, değerli manzara ile yukarı-yakın ve kişisel ulaşmasını sağlar. Bu aileler ve suda yaşayan hayvanların sevenler için harika Pattaya yer.

Replika Formunda Antik Siam gör

Tüm Tayland’ın en önemli turistik merkezlerini görmek ister ama bir zaman crunch nelerdir? Pattaya buna bir panzehir var! Olarak bilinen Mini Siam , şehir merkezi Chiang Mai, Doi Suthep tapınağa Bangkok’un Büyük Saray’a Tayland’ın en ünlü turistik küçültülmüş modeli, ev hemen dışında bu çoğaltma parkı. Biraz puzzlingly, ayrıca Pisa İtalya’nın Pisa Kulesi dahil burada olmayan Tay şeylerin kopyaları bulacaksınız. Mini Siam de kopyaları çoğu maalesef Godzilla gibi Phuket’in Big Buddha yukarıda başgösteren çekilmiş bir resim çekmek mümkün olmayacaktır, yani kapalı duvarlı unutmayın.

Bir biçilmez Panorama atın

(Çoğu halk basitçe “View Point,” diyoruz gerçi) Teknik Pratumnak olarak bilinen sadece Pattaya’nın ana plaja güneyindeki tepe özellikle günbatımında ve hatta akşama sonra, şehrin kuşbakışı görünüm elde etmek için en iyi yerdir. o düşmüş Tay donanma askerleri için bir anıt burada bulunur, çünkü aynı zamanda Thais için ciddi bir yerdir. (Kıyı Pattaya, şaşırtıcı olmayan, genellikle Tayland’ın askeri denizcilik birliklerinin önemli bir rol oynamıştır.)

Güneydoğu Tayland geri kalanını keşfetmek

Pattaya sıklıkla sakinleri (ve ziyaretçilere) Bangkok için bir hafta sonu gezisi, ama çok daha fazla olabilir. Aslında, kolayca Pattaya ülkenin en küçümsenen bölgelerden biridir güneydoğu Tayland, açılan kapıdır iddia olabilir.

Pattaya en yakın hedef otobüs ile Pattaya’ya saat civarında sadece aynı adı taşıyan ilinin Rayong şehir kıyılarında bulunan Koh Samet adası, vardır. daha aşağı sahil Seyahat Koh Chang (Fil Adası) kendisi Koh Mak, Koh Wai, Koh Kood ve elbette adalar içeren Trat ili ve Koh Chang adalar, götürür.