En iyi şeyler Sukhothai Yapılacak

Posted on

En iyi şeyler Sukhothai Yapılacak
Sukhothai bölgesinde yapılacak en iyi şeylerden Birçok kendinden güdümlü bir kaç gün span üzerinden yiyebilirsiniz; Tıpkı bisiklet kapmak ve gidin! Bangkok ve Chiang Mai, 13. yüzyıldan Tayland’ın antik başkenti arasına kabaca yarım alan 1991 yılında UNESCO Dünya Mirası statüsü kazanmıştır.

Ayutthaya, Tayland’ın eski başkentlerinden başka aksine, Sukhothai daha kompakt bir havası vardır ve genellikle daha az kalabalık. Bangkok arasındaki mesafe yerine Ayutthaya en kalıntıları keşfetmek için daha kısa, iki saatlik bir yolculuk yapmak için tercih, bazı gezginler, ancak her iki şehirler görülmeye değer engeller.

Sukhothai orada daha da etkileyici hayatta kalan kalıntılar hale Ayutthaya daha eski. yazma Tay sistemi, modern alfabe hala parkın etrafında kalıntıları bulunan orijinal taş yazıtlar gibi çok görünüyor 1283. yılında Sukhothai Krallık’ta geliştirildi!

Ramkhamhaeng Ulusal Müzesi’ni ziyaret

Pek çok arkeolojik davranır Sukhothai Tarih Parkı bekleyen, ancak büyük ölçüde orada deneyiminizi artıracak Sukhothai tarihinin biraz öğreniyoruz Evet, flüoresan ışığı altında kapalı vakit geçirmek için gözle değil kolaydır. anlayış biraz olmadan, bütün Buda heykelleri ve restore siteleri tek büyük arkeolojik pisliğe bulanıklaştırır.

Yakında Sukhothai geldikten sonra müzeye almalısınız. Zaman kısa ise, belki (zaten bunu yapmak için en iyi zaman) sabah Tarihsel Park dolgu kalıntıları daha sonra müzede günün sıcaktan gizlemek keşfetmek düşünün. Müzede harcanan zaman sen o sabah gördüğüm anlamalarına yardımcı olacaktır. Geç öğleden sonra kapanır sonra geri keşfetmek tapınaklar gidip günbatımı için iyi bir yer seçin.

16:00 giriş ücreti 150 baht ve bir dolap içinde sırt çantası bırakmak gerekir dek Ramkhamhaen Ulusal Müzesi açıktır.

Bir Bisiklet Kiralama ve Keşfetme başlayın

kesinlikle yürüyerek tarihi bölgeleri keşfedebilir rağmen, bisiklete sahip olan büyük ölçüde aralığını arttırır. Birçok pansiyonlar ücretsiz misafirler için bisiklet borç verecek. Değilse, Sukhothai Tarih Parkı ana girişine yakın dükkanlardan kira bir.

Bisiklet iyi günler görmüş olabilirsiniz ama kiralama (günde 40-50 baht) ucuzdur. Bir bisiklet Eğer sürüş ve bir scooter park ile geliyor eklenen sorumluluk olmadan saçak siteleri görmek sağlayacaktır.

Eğer yıllarda bir bisiklet basmış, ya sıcakta tembel olmak gibi hissetmiyorum varsa, parkı dolaşan elektrik tramvay atlamak. Rehberli turlar sadece 60 baht vardır.

Sangkhalok Müzesi’ni ziyaret

iyice Ramkhamhaen Ulusal Müze zevk, ya da belki yağmur mevsiminde içeride ördek bir yere ihtiyacı varsa, Sangkhalok Müzesi başka iyi bir seçimdir.

Ramkhamhaen Ulusal Müzesi olduğu gibi, Sangkhalok Müzesine gezi alanında birçok kalıntıları anlayışınızı genişleyecektir. çömlek ilgilenen herkes için bir zorunluluk – Müzesi, antik seramik geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapar. Kabul 100 baht başındadır.

Wat Mahathat keşfedin

Sukhothai en önemli tapınak olarak kabul edilen “Great Relic Tapınağı” Buda dan emanetler barındırdığı sanılan. WAT Mahathat 1292 ve 1347 yılları arasında inşa edilmiştir; o Sukhothai Krallığı için birincil tapınağı olarak görev yaptı.

WAT Mahathat en büyük ve en Sukhothai tüm tapınak kalıntıları ziyaret olduğunu. Günün erken ya da geç gelmesi – Bunu yaparken sen tapınak üzerine iner tur gruplarının çoğunu önlemeye yardımcı olacaktır. Yemekte gittiğinizde de bir mola yakalayabilir.

Not: Adı “WAT Mahathat” Ayutthaya popüler bir tapınak olmak üzere Tayland genelinde birçok tapınak, için kullanılır.

Wat Si Chum Magic yaşayın

Wat Si Chum çok Angkor Wat, Kamboçya asma karışmış tapınaklar bazıları gibi, iç Indiana Jones ortaya çıkaran bu sitelerin biridir. İkincisi sadece popülerlik Wat Mahathat, Wat Si Chum çok fotojenik.

Wat Si Chum gerçek cazibesini girişinde eşit uzun yarık içinden 50 metrelik Buda heykel glimpsing edilir. aşağıyı parmaklar altınla ovuşturdu edilmiştir. bir koridor boyunca oyulmuş arduazlar Buda yaşamını resmeden. Bu eserler Tay çizim eski örnekleri olarak kabul edilir.

Wat Mahathat olduğu gibi, erken ziyaret ve tur grupları yenerek büyüsünü yakalamaya için gerekli olan – ve iyi fotoğrafları – Wat Si Chum.

Wat Chang Lom Elephants at gör

Chang Tay dilinde “fil” anlamına gelir ve bu bu güzel restore tapınakta göreceksiniz tam olarak budur. Hazırolda çan şeklindeki stupa standı çevreleyecek 32 taş filler.

Wat Chang Lom zamanki tapınak devre dışında küçük olduğunu. Efsanevi geride bul Sukhothai Otel ve tapınağın dolgu döndüklerinde yakın bol yemek ve alışveriş olanakları ordasın.

Not: bir saat kuzeyinde Sukhothai başka Wat Chang Lom yoktur. Eğer bir sürücü tuttum, bunlar ziyaret etmek istediğiniz hangisinin anladığınızdan emin olun!

Wat Si Sawai de Khmer Architecture görün

başlangıçta bir Hindu tapınağı olduğu için Wat Si Sawai Sukhothai tapınaklar geri kalanından farklıdır. Ayrıca orada en eski tapınaklarından biri.

Zaten Angkor Wat ziyaret etti herkes hemen hendek içine ayırt edici, Kmer mimarisini göreceksiniz. Hindu tanrılarının sayısız heykelleri bölgede bulunan ve ulusal müzede sergileniyor edilmiştir. Wat Si Sawai 14. yüzyılda bir Budist tapınağı bazen dönüştürüldü.

Wat Sa Si Sunset at İzle

Tarihsel parkın etrafındaki diğer tapınaklar karşılaştırıldığında Wat Sa Si küçük ama sakin ayar boyutu için yapar. Tapınak su ile çevrili ve güzel gün batımı fotoğrafları için yapar. Biraz şans ve iyi aydınlatma ile, tapınak gölde yansıyan kırmızı, portakal ile fotoğraf elde edebilirsiniz.

Wat Sa Si de stupa üst, Sri Lanka boyunca görülen aynı tarzda bir nokta ile yuvarlaktır. chedi Sukhothai eski kralının külleri evine söylenir.

Unutmayın: tapınak kalıntıları kutsal yerleri olarak kabul edilir ve genellikle rahipler tarafından ziyaret edilmektedir. tapınaklar uygulamak olağan yolları saygı göstermek.

Si Satchanalai bir Day Trip atın

Si Satchanalai Historical Park kuzey Sukhothai bir saatlik mesafededir. 1250 yılında kurulan “İyi İnsan City” nin kalıntıları minyatür Sukhothai Tarih Parkı gibidir. Sen etkileyici tapınaklar, Buda heykelleri ve Birmanya istilacıları dışarıda tutmak anlamına şehir savunma kalıntılarını göreceksiniz. Tapınak kalıntıları Sukhothai Tarihsel Park olanlar olarak her bit etkileyici.

Si Satchanalai yürüyerek araştırdı ve ziyaret etmek için layık UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır edilir.

Thuriang Fırınları Bkz git

Zaten yaşamaya yeterli tapınaklar araştırdı ettiyseniz “wat tükenmişlik,” Thuriang Fırınları kalıntılarına kuzey sürüş düşünün. Antik seramik fırınlarda onlarca 20. yüzyılın sonuna kadar tespit edilememiştir.

Fırınların çoğunda sitesi kısa bir süre için güneş veya yağmur çıkıyorum için iyi bir seçenek haline çatılı elementlerden korunur. Yaklaşık 15 metrelik fırınlar kez Sukhothai Krallığı zirvede seramik tuğla ve çömlek krank.

Thuriang Fırınlar Si Satchanalai sadece küçük bir kuzey bulun. Bir şoför kiralamak veya bir scooter kiralama gerekir.

Pazarlarda yiyin

Herhangi bir yeni yerin nabzını bulmanın en iyi yolu piyasalarında vakit geçirmek etmektir. Sukhothai birkaç vardır; gece pazarı ya da erken sabah taze pazarda ya otantik, ucuz yemek keyfini deneyin.

Sukhothai gece pazarı heyecanlı olacak kadar sadece meşgul. Genellikle turist daha otlayan Thais ve sosyalleşme göreceksiniz. (Ortaya) merkezi oturma yolcuları sosyalleşme ve lezzetli davranır zevk verir.

Sukhothai sabah pazarı izliyor ve yerel havası örnekleme insanlar için mükemmeldir. tezgahları birçok yerel hane ve restoranlar için ham maddeler konusunda uzman olmakla birlikte, yerel yemekleri denemek için bazı fırsatlar vardır. tipik olarak parmaklar yenen bir yapışkan pirinç, al; nazik olmak için sağ elinizi kullanın.

taze meyve (zaman sezonunda mangost arayın) ve muz yapraklarına sarılı kızarmış etler için dikkat edin.

Sukhothai Noodles deneyin

Sukhothai Güneydoğu Asya’nın en her yerde kendi varyantını vardır kuay Tiew şehriye çorbası. Sukhothai versiyonu başka yerde bulmak zor olabilir.

Bir asırlık tarifi takiben, pirinç eriştesi ince dilimlenmiş domuz, zemin fıstık, soya filizi ve dilimlenmiş sebze ile kemik et suyu eklenir. Bazı geliştirmeler et suyu hafif tatlılık kireç suyu ve tuzlu dahil dengelemek için nam pla (balık sosu).

Sukhothai kuay Tiew bul ( “kway tee-ow” gibi sesler; çevirilir yazımlar menülerde farklı) yerel restoranlar ve gece piyasada. erişteler bir çorba ya da yiyebilirsiniz “kuru”.