Etiketa tipy pre kočovníkov v Bali, Indonézia – kultúrne Dos a Nenechajte sa pri návšteve Bali

Posted on

Etiketa tipy pre kočovníkov v Bali, Indonézia - kultúrne Dos a Nenechajte sa pri návšteve Bali

Ako “západné” a moderné toľko Bali prezentuje, natívne kultúry Bali poskytuje pevné a hmatateľné podložie, na ktorom sú v balijskom správanie a vzťahy postavené.

Takže ak sa chystáte navštíviť Bali so zreteľom na návštevu chrámov na ostrove a stretnutia s miestnou ľudí, budete musieť na mysli vaše správanie, aby zostali v dobrom vzťahu s miestnymi obyvateľmi. Postupujte podľa týchto tipov pre udržanie hladké medziľudské vzťahy na Bali, nech ste kdekoľvek na ostrove.

  • Pri ostatných DOS a robiť nie v Bali, prečítajte si naše články o bezpečnostné tipy na Bali Beach Bezpečnostné tipy na Bali a zdravie tipy na Bali.

Obliekať a skromne konať. Balijskej miestni obyvatelia sú oveľa konzervatívnejšie než väčšina západných; oni mračiť na verejné prejavy náklonnosti. Takže keď alebo v jej blízkosti balijskej chrámy a vidieckych sídiel, udržať popudliví-feel veci na minimum.

To isté platí o oblečenie: pri návšteve chrámov obliekať, ako skromne ako je to možné, a to najmä. Pri platbe návštevu v balijskej chráme, a to ako muži a ženy sa očakáva, že nosia košele, ktoré pokrývajú ramená a časť hornej časti paže. Flip-flopy sú úplne prijateľné, ak celkový vzhľad je skromný.

Nasledujúce krytiny nôh sú povinné pre mužov aj ženy pripravujú k vstupu balijské chrámu:

  • Sarong (tiež známy miestne ako Kain Kamben ) okolo nohy
  • Temple šatku (známy ako selendang ) okolo pása

Tieto položky sú obvykle prenajíma na väčšine chrámu vchody, ale máte úplnú zatiaľ priniesť vlastné.

  • Prečítajte si viac o balijských svätých miest: Pura Luhur Uluwatu, Pura Besakih a Goa Gajah.

Nepoužívajte ľavou rukou dotýkať alebo dať. Toto opatrenie má čo do činenia s ľavou rukou sa používa predovšetkým na hygienické účely. Balijskej tradične nepoužívajú toaletný papier, za použitia vody umyť miesto; ľavá ruka “robí business” a umývanie riadu podsvetia.

Tak ľavá ruka je trochu znečistené a nikdy by nemali byť používané na dotyk iných ľudí alebo do ruky niečo cez. Výnimkou je prípad, kedy budete používať obe ruky k ruke niečo cez niekoho; To je považované za vysoké kompliment.

Nepoužívajte ukazovák na bod alebo lákajú. Ak potrebujete upozorniť na niekoho, lákajú ho / ju, aby sa tým, že rozširuje svoju ruku, s dlaňou obrátenou dole, takže klesajúci vlny.

Ak potrebujete upozorniť na niečo, voľne uchopenie / pohár prstami a bod palcom miesto váš ukazovák.

Nestrácajte trpezlivosť. The Balinese sa domnievajú, že zvyšovanie niečí hlas je vulgárny, že konfrontačný je urážlivé, a stráca svoju povahu, je jednoducho hanebné. Bali obyvatelia nikdy ukázať hnev a nadšenie otvorene a nájsť západnej tendenciu k hlasitosti a otvorené emócie trochu urážlivé.

Nedotýkajte sa hlavy ľudí. Duša má sídliť v niečí hlave, čo je mimo limity pre ľudí na dotyk. Ani deti (balijskej deti, to je), je potrebné sa dotkol na hlavách, takže žiadne noogies.

Nezadávajte žiadny chrám, ak ste menštruovať. To môže byť k hnevu každej žene, ale máte kultúru celok ostrova pred vami na tento jeden. Každá žena, u ktorej došlo, alebo niekto (bez rozdielu pohlavia) s bežiacim boľavou alebo krvácajúcu ranu na to príde, je považovaný za nečistý a nesmie byť dovolené vstúpiť do akéhokoľvek balijskej chrámu.

Cananga Sari

Nestúpajte na emisiách (Cananga sárí) na ulici. Cananga sárí sú ponúkané k Stvoriteľovi miestnymi prvá vec ráno. Keď vystúpil, nájdete tieto malé balíky tkaných palmových listov, kvetov a bylín na celom svete, a to aj na chodníkoch a schodoch.

Šliapania na jednom môže byť hlboko urážlivé akýmkoľvek balijskej, kto je svedkom svoj chybný krok. Takže pozor, kam vyjdete okolo Bali, a to najmä v predchádzajúcej časti dňa, takže sa vyhnúť šliapať na Cananga sárí.

Neprerušujú žiadne náboženské procesie. Náboženské procesia na Bali sa vyskytujú pomerne pravidelne, a to najmä pri vysokej sviatky ako Galungan a Nyepi. Tieto balijskej náboženské procesie prednosť pred vašej cesty, nie je pochýb.

Takže ak ste prilepené za sprievodu na úzkej ceste, nie trúbia váš roh alebo inak spôsobiť rozruch.

Vnútri balijskej chrámu, existuje niekoľko pravidiel, by ste mali dodržiavať pre udržanie správneho správania pri akejkoľvek náboženskej udalosti. Úroveň vašej hlavy by nikdy nemala byť vyššia ako kňaza, napríklad. Vyhnúť sa používaniu bleskom v chráme. A v žiadnom prípade by ste mali ísť pred modlí balijské!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *