Skip to main content

Etniczne enklawy Singapuru – domem dla Malay Singapore, chińskim i indyjskim Wspólnot

Etniczne enklawy Singapuru - domem dla Malay Singapore, chińskim i indyjskim Wspólnot
Żadna podróż do Singapuru jest zawsze pełna, dopóki nie odwiedzić jednego (lub wszystkich) enklaw etnicznych w kraju .

Wyobraź sobie pełny zakres kulturowe Azji, skompresowany w garstki dzielnicach rozsianych po całym Singapurze – który podsumowuje doświadczenia odwiedzając etnicznych dzielnic, które służą Malajskiego, chińskie, indyjskie i społeczności, które wywołują Singapore domu.

Oprócz kulturowego wysoka, można także dostać się do syta i więcej sklepów i restauracji na każdym przystanku etnicznej!

Chinatown: chiński imigrant Doświadczenie

Chinatown urodził się z polityką Sir Stamford Raffles’ alokacji dzielnicę do każdej grupy etnicznej w Singapurze – jego 1828 plan miasta przeznaczono obszar na południe od rzeki Singapur do imigranta wyspy chińskiego, który zbudował wąskie uliczki i shophouses Chinatown.

Kreta Ayer jest pierwszą częścią Chinatown odwiedzającym zobaczyć, jak Chinatown MRT zatrzymać wyjścia w prawo w ul Pagoda w tej okolicy. Pasy dla ruchu kołowego w Kreta Ayer są wyłożone sklepów sprzedających towary tradycyjne i nowoczesne, sklepów aparat i Hawker żywności.

Smith Street jest miejscem Chinatown Żywności ul. Chinatown Food Street oraz Night Market to trzeba zobaczyć dla użytkowników, którzy chcą spróbować podejmuje okręgowego na tradycyjnej chińskiej.

Na Sago ulicy , można znaleźć Buddha Tooth Relic Temple, kolejny ważny cel religijny dla chińskich społeczności buddyjskiej Singapurze.

Telok Ayer i Ann Siang Hill połączeniu tworzą jedną z najstarszych dzielnic Chinatown, były wypełnione świątyń sięga 19 wieku, ten ostatni szybko gentrifying sąsiedztwo wypełnione otwory podlewania biodro i kawiarniach.

Odwiedzić najstarszą taoistycznej świątyni w Singapurze, Świątynia Thian Hock Keng, aby przyjrzeć się działalności religijnej Starego czasie chińskich mieszkańców Singapuru.

Singapore Parki narodowe Zarząd proponuje wziąć tę pieszą wycieczkę Ann Siang Hill i Telok Ayer Greena aby uzyskać zrozumienie lokalnej kultury.

Zakupy w Chinatown. Jako wykładnik kultury chińskiej w Singapurze, Chinatown korzysta z historycznych budynków do sprzedania doświadczenie kulturowe etnicznej do rękojeści: odtworzonej shophouses schronisko dla sklepów tradycyjnych chińskich sztuk i rzemiosła, ubrania, żywność, biżuterię i medycyny tradycyjnej.

Gdzie się zatrzymać. Noclegi budżetowych w okolicy, przejrzeć tej listy Singapur Chinatown tanie hotele.

Jedzenie w Chinatown może być przygodą – wszystko czego potrzebujesz, to odwaga, aby wprowadzić Singapuru Hawker stoisko i próbować cokolwiek nie rozpoznają. (Start z tych dziesięciu dań należy spróbować w Singapurze). Singapur centra Hawker jak Maxwell Food Centre Drogowego i Chinatown Complex posiada wszystko, aby początek, czy jesteś początkującym lub stopień nieustraszony smakosz.

Można również spróbować streetside stołować na Pagoda, Temple, Serangoon i Smith Streets – Smith Street w szczególności jest miejscem „Chinatown Food Street”, pierwszy w kraju al-fresco ulica jadalnia miejsce w zabytkowej dzielnicy.

Za najlepszy czas na wizytę Chinatown , zaplanować swoją podróż w czasie z chińskiego Nowego Roku w Singapurze i głodnych święto duchów; Była dla streetside bazarach i przydrożnych straganów sprzedających szczęście pokarmy, lampy i pamiątki; ten ostatni dla spektakli ulicznych chińskiej operze na rzecz duchów roamingu ziemię.

Kampong Glam: Old-time Malay Tradycje

Islamski DNA Kampong Glam powinny być natychmiast widoczne dla zwiedzających po raz pierwszy.

Sultan Mosque i jego masywna złota kopuła rzuca długi cień nad sąsiedztwie. Nazwy ulic znieść odrębną Arab wpływ, został nazwany na cześć znanych miast na Bliskim Wschodzie (Kandahar w Afganistanie, Muscat w Omanie, Bussorah – Basra – w Iraku), a sklepy odzwierciedlają różnorodne kultur muzułmańskich, którzy dokonali tej części Singapurze ich dom.

Stare budynki Kampong Glam za zdradzi jego historię jako byłego domu na starej fotografii Malajskiego Singapuru. Były Istana, czy pałac królewski, obecnie mieści się Centrum Dziedzictwa malajski i jego ośmiu galerii prezentujących historię i kulturę Malajów Singapuru.

Sultan Mosque, znalazł się na rogu ulicy arabskiej i North Bridge Road, to największy meczet w Singapurze. Sułtan Meczet został zbudowany w 1920 roku, a jego złota kopuła jest trudny do pominięcia.

Scena zakupy na Kampong Glam jest kopalnią złota dla azjatyckich miłośników kultury – perskie dywany, jedwabie, batikach, mosiądz, perfumy na bazie oleju, biżuterii i Malay kapelusze mogą być zakupione wraz sklepów bazar-Styl na Arab Street, North Bridge droga, Kandahar Street, Muscat i ul.

Haji Lane i Bali Lane, dwie równoległe ulice na końcu południowo Kampong Glam, zapewniają zupełnie inną scenę usługowy – taki, który jest młodszy, bardziej biodra i bardziej żywe niż cokolwiek innego, co Singapur ma do zaoferowania.

Wieki arabskiej, indyjskiej, malajski i indonezyjskiego imigracji dokonały Kampong Glam za scenę żywności , co jest dzisiaj – pikantna smorgasbord muzułmańskiej w obsłudze taryfy, która waha się od teh Tarik (ciągniętych herbata) do tureckiej kawy do baraniny Biryani do murtabak .

Gdzie się zatrzymać. Najbardziej wysunięty na zachód od Kampong Glam narożnik zajmuje Golden Landmark centrum handlowego i hotelu rośnie z niego, Village Hotel Bugis, biznes-klasy hotel z basenem. Niektóre shophouses w Kampong Glam zrobić idealne zwyczajów hoteli butikowych i hosteli.

Kiedy odwiedzić. Kampong Glam naprawdę ożywa podczas Ramadanu, jak odkryte żywności stragany i bazary pojawić się karmić głodnych Malajów po zachodzie słońca.

Katong / Joo Chiat: Peranakan Kultura Central

Singapur Katong okolica – z których Joo Chiat jest jego najbardziej znanym ulicy – był długo znany jako Heartland dla Peranakan wspólnocie narodu. Peranakan (znany również jako Straits chiński) stanowią fuzję Malajski i kulturę chińską, która żyje na rocznika architektury Katong użytkownika.

W ostatnich latach Joo Chiat uciekł z szybkiej modernizacji, która towarzyszy marsz Singapuru w 21 wieku, z ponad 900 shophouses i budynków zachowanych przez lokalnymi przepisami ochrony.

Obrót tymi shophouses zaspokaja więcej mieszkańców niż turystów, chociaż w pewnym stopniu gentryfikacji spętał. Bubble tea-sklepy i piekarnie boutique współistnieć suchych towarów, sklepów tradycyjnych sal medycyny chińskiej i malajskim sklepów odzieżowych.

Niektóre shophouses zostały twórczo repurposed do hoteli i hosteli budżetowych; turyści przebywający tu można brodzić w szyje do lokalnej kultury, przy koszcie pobytu w Usuń z bardziej popularnych w Singapurze.

Koon Seng Road and East Coast Road jeszcze asortyment shophouses i taras domów z wyjątkowo Peranakan spryt. Miłośnicy historii mogą zwiedzić Peranakan przeszłość Katong w bardziej szczegółowo poprzez muzeów takich jak Katong Antique House i butików jak Rumah Bebe .

Obszar Katong jest również znany ze swojej wielkiej żywności etnicznej, głównie koncentruje się wzdłuż straganów hawker wschodnim wybrzeżu jezdni.

Little India: powiew subkontynentu

Little India ma najbardziej unikalny aromat wszystkich etnicznych enklaw Singapuru – kreda go do przypraw i zapachów sprzedawanych i wykorzystywanych przez wielu ulicach. Little India jest domem dla 24-godzinnym centrum znanego jako Mustafa Centre, gdzie detaliczny nigdy dosłownie śpi. Inne przystanki zakupy pamiątek należą Little India Arcade, Tekka rynku, a stragany Powyżej na Campbell Lane, gdzie tradycyjne sari mogą być montowane kupił.

Odwiedź Little India podczas tradycyjnych festiwali Deepavali i Thaipusam zobaczyć Little India w najlepszym wydaniu – świeci się tysiącami świateł i ruchliwy z jeszcze większą aktywnością niż zwykle.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *