Eyfel Kulesi Işık Şov: A Complete Guide

Posted on

 Eyfel Kulesi Işık Şov: A Complete Guide

Her yıl yaklaşık yedi milyon kişi ücretli turistik olarak faaliyet gösteren dünyanın en popüler anıt yapma, Eiffel Kulesi’ni ziyaret edin. Bu sizin ilk ziyaretiniz var Özellikle, para görüş ve kuleyi artan deneyimi değer.

Ama herkes harcamalarını izlemek için bu sembolik anıt keyfini daha bütçe dostu yolları da vardır. Bir Zaten parlak demir yapı birkaç dakika boyunca altın, efervesan parıldıyor olarak göründükleri boğuldu görür saatlik akşam “ışık gösterisi” dir.

Ne zaman göster Catch? Bu ne kadar sürer?

1 am için batımında gelen Her gece her saat başında, özel aydınlatmalar ufukta görünüme boğuldu. Bu ışık gösterileri yaz aylarında daha kış aylarında daha sık olduğunu, tabii ki, anlamı, ne zaman batımında 9 pm kadar sonra düşmez

Ekran hipnotik 10 dakika devam ediyor 1 am finali hariç, beş dakika her seferinde toplam sürer.

gecenin son gösterisi için kalmak buna değer başka nedeni var: Kulenin her zamanki turuncu-sarı ışıklandırma sistemi tamamen farklı, çok daha dramatik ekranı sunan kapatılır.

Nerede Işık göster görmek için en iyi yer değil mi?

Açık bir gecede, şehirde çok sayıda yerlerden gösteride alabilir. Riverside görünümleri en çok turist tarafından tercih edilmektedir: hemen hemen her yerde arasında Paris’in merkezindeki Seine Nehri boyunca Île de la Cité ve Pont d’Iena büyüleyici pırıltılar içine patlama köpüklü demir yapısının iyi manzarasına sahiptir.

Pont Neuf, köprü:  Pont Neuf, köprü (Metro: Pont Neuf,) ayak dinlenme ve gösterinin keyfini saat başında levrek için iyi bir yerdir. Bu açıdan, tam kulenin fenerinin süpürme, deniz feneri benzeri hareketlerini takdir edebilirsiniz: Bu gerçekten görülmeye şiirsel bir manzara. Fener kimin ulaşmak sadece 50 mile altında yaklaşık 80 kilometre / uzanmaktadır iki güçlü, çaprazlama geçiş ışık huzmeleri gönderir.

Place du Trocadéro: Aksi takdirde, birçok turist sından Place du Trocadéro  , çok daha dramatik için: (Trocadero Metro) yakın mesafeden onun kamaştırıcı gece kişiliğinde izlenimler ve kulenin fotoğraf ops.

toplamda iki ila üç saat sürebileceği bir akşam yürüyüşe etrafında dolaşmak planlıyorsanız, neden sonra, keskin 9 veya 10 pm ışık gösterisi daha uzak vantage ile başlamak çok daha yakın için Trocadero üzerinde kafa görünüm? İki gösterileri biri daha iyi olabilir – farklı açılardan ve perspektiflerden takdir özellikle.

Montmartre : Açık bir gecede, ufukta uzak ışıltılı uzak kule şiirsel bir manzara olabilir. Gerçek fayda? Sen şehrin en tanınabilir yerler ve anıtlar bazı ufukta bağlamak nasıl durduklarını aynı anda Paris’te en güzel panoramik manzarası bazı alabilir. Olumsuz? Gösteri bazıları için biraz fazla uzak hissedeceksiniz.

Sihirli yapma: Nasıl Kule Genellikle Lit mı?

Eiffel’in akım (olağan) aydınlatmalar Pierre Bideau, O’nun yeni sistem aynı yılın 31 Aralık tarihinde açıldı 1985 yılında çağdaş aydınlık sistemi geliştirdik bir Fransız mühendis buluşudur vardır. Bideau 336 büyük projektörler üzerine portakal rengi-sarı bir sodyum lambaları yerleştirerek sıcak, yoğun canlı etki üretmiştir.

özel projektörler Kule yapısı içinden yaktı izin: Işık huzmeleri kulenin dibinden yukarı doğru ateş ve dışarı yayar, hatta kadarıyla kuzeydoğu olarak gelen, karanlığın her zaman, Kule kolayca görülebilir anlamı Paris ve Montmartre.

Ne “Maytap” Ampuller hakkında mı?

Yeni bin getirmek amacıyla 1999 yılında ilk görünüm getirmişti saatlik “ışık gösterisi” efektleri, gelince, onlar kombine güç yaklaşık 120.000 watt ulaşır şaşırtıcı bir 20,000 6 watt ampul, ürünü konum. Kulenin her iki tarafı muhteşem, 360 derece parlak etki sağlayan, genel aydınlatma sistemi üzerinden üste bu özel ampuller 5000 sahiptir.

Şaşırtıcı ve onların görsel yoğunluğuna rağmen, “maytap” ışıklar çok az enerji tüketen: şehir hükümeti Paris’in karbon ayak izini azaltma hedefinin bir parçası olarak yüksek verimli ampuller yatırım yaptı.

Eko-bilinçli gezginler gösteri enerji aç olma konusunda endişelenmesine gerek yok.

Ne Fireworks hakkında?

Gibi belirli yıllık kutlamaları için Bastille Günü (14 Temmuz) ve yılbaşı, kulenin etrafında havai fişek gösterileri şehrin resmi takvimde ortak bir unsur olmuştur. Ancak, son yıllarda artan güvenlik kaygıları görüntüler biraz daha az yaygın ulusal bayram ve özel anma etkinlikleri dışında bu çeşit yaptık. Eğer şanslıysanız yeterince Temmuz ayı ortasında şehirde olmak ya da muhtemelen yıl sonunda, bir havai fişek gösterisinde almak için bir şans olabilir.

Yakın Tarih Özel Aydınlatmalar

Fransa başkentinin en tanınan sembolü olarak, Gustave Eiffel’in sevgili kule hem neşeli ve üzgün çeşitli özel occasions– için yerin düzenli gurur alır.

Özel hatıra ışık tesisatı kulesine bir olağan gecesi olandan Paris ufuk daha da vurgulamak yaptık. yakın tarihte bazı özellikle unutulmaz görüntüler dahil ettik:

Aralık 2015:  COP21, o yıl Paris’te düzenlenen küresel iklim konferansı vesilesiyle işaretlemek için, kule tamamı büyük kelime “Hayır B Planı” görmek mümkün:. Daha sonra bir daha umutlu bir not, bir daha sürdürülebilir bir gelecek için şehrin rehin sembolü olarak tüm yeşil ışıklar giyinmiş.

Kasım 2015: Paris’te Kasım 2015 terör saldırılarının 100’den fazla kurbanları anmasında Eyfel Kulesi yanar, kırmızı, mavi ve beyaz , Fransız üç renkli bayrağının renkleri.

2009: Kulenin 120, yıldönümü dolayısıyla ışık gösterileri ekranda Aralık Ekim tarihleri arasında iki ay boyunca her gece. Bu programlardan biri için, Eyfel giderek sürünme mor kırmızı ve maviye canlı renkler, çeşitli ve gösterişli, hipnotik desenlerde kulenin aşağı giyinmiş.

2008: Kule Avrupa Birliği’nin dönem başkanlığını üstlenmesinden Fransa’nın fırsat için, Avrupa bayrağının renkleri ve motifleri oluşturmak için mavi ve sarı ışıklar görmek mümkün:.

2004:  Kule Çin Yeni Yıl, başkentte popüler bir festivalini kutlama hepsi kırmızı yanar.