Skip to main content

Fajčenie vo Francúzsku Fakty

Fajčenie vo Francúzsku Fakty

Francúzsko zakázalo fajčenie na verejných miestach od roku 2006 v súlade so zvyškom Európy. Stále však existuje mýtus, že francúzsky môžu fajčiť vo všetkých možných miestach, ktorá pochádza prevažne aspoň pre cudzincov, zo sledovania francúzskych filmov. V britských filmov, postavy sú buď kúpou pinty piva alebo otvorenie ďalšiu fľašu Chardonnay, zatiaľ čo filmy o nastavení alebo vo Francúzsku vždy majú ich postavy rozsvietením šťastne.

Je to pravda, alebo nie? Bez ohľadu na dôvody, Francúzi stále sa zdá , aby  fajčiť ťažko. Odhaduje sa, že 13 miliónov fajčiarov vo Francúzsku od obyvateľov 66 miliónov a oni fajčí každý deň. Oficiálne štatistika pre študentov ukazuje 29% z nich pravidelne fajčí. Tam je jasne problémom mladých fajčiarov.

A prieskum v roku 2013 volebný spoločnosti IPSOS ukázal, že zhruba 1 milión francúzskych ľudí používa e-cigariet z 20 miliónov Európanov, ktorí robia. V Španielsku okolo 700.000 ľudí používa e-cigarety.

Prvé pokusy o zákaze

France obmedzené fajčenie už v roku 1991, v čom bol nazývaný zákon Evin, po Claude Evin, ktorý bol hlavným iniciátorom pri zavádzaní obmedzení. Zákon hovorí, že reštaurácie, kaviarne, bary a musel poskytovať fajčiarske a nefajčiarske časti. Tam bol veselý obdobie, kedy nefajčiarska časť bola zvyčajne v najhoršie možné časti zariadenia (vedľa záchodu napríklad, alebo v blízkosti kývne prevádzkových dverí do az kuchyne) a bol celkom maličké, zatiaľ čo zvyšok miesto bolo ponechané na fajčiarov.

Zákon bol nijako zvlášť dobre presadzované a výsledkom bola celkom neúčinná, s Francúzmi šťastne naďalej nafúknuť ďalej na bleskurýchlo.

Veci musel zmeniť

Do roku 2006, verejný tlak a meniace sa postoje boli jeho pôsobenia. Oveľa silnejší bol schválený zákon zakazujúci fajčenie na uzavretých verejných miestach, ako sú tie reštaurácií a barov, rovnako ako škôl a vládne budovy.

 A čo viac, minimálna pokuta bola tiež nastavená na 500 €. Právne výzva proti nemu bola podaná v roku 2007, ale odmietol.

Každý si myslel, že Francúzi s ich dobre-propagoval vzdoru orgánov, by sa riadiť zákonom. Ale oni robili, a zafajčené, páchnuce miesta minulosti stal bez dymu, nádherné miest k tráviť čas v.

Ďalšie obmedzenia

Mája 2013 a francúzsky minister zdravotníctva, Marisol Touraine, oznámil, že zákaz fajčenia by byť rozšírená, aby sa na elektronické cigarety.

V júni 2014 fajčenie zakázané v detských ihrísk ako protifajčiarske zákony vo Francúzsku stali prísnejšie. V júli, môžete dostať pokutu € 68 za trestný čin. Zákaz bol trialed po dobu jedného roka v Parc de Montsouris v Paríži. Marisol Touraine, že to bol navrhnutý tak, aby rešpektovala naše deti ‘. V rovnakej dobe, fajčenie v autách prepravujúcich deti bol tiež zakázaný.

V októbri 2015 pokutu nadobudla platnosť pre likvidáciu použitých cigariet na verejných miestach. V súčasnej dobe existuje zákon, ktorý zakazuje fajčenie v autách prepravujúcich deti a tam bude ten, ktorý vstúpi do platnosti v roku 2016, ktorý vyžaduje tabakové spoločnosti, aby sa odstránili značky na škatuľkách cigariet a zaviesť prostý, generické balenie.

naštvaný Protest

Nič z toho prešiel bez komentára, či skôr protest.

Máme čo do činenia s Francúzskom po všetkom. Keď bol prerokovaný zákon, nahnevaný dav zhromaždil zastrašiť zákonodarcu. Licencované trafiky boli hlavnými demonštranti a používajú taktiky, ktoré francúzski poľnohospodári používať k takým dobrým účinkom. Tieto trafiky dumpingové štyri tony mrkvy mimo parížskej ústredia Socialistickej strany. Francúzska dostal význam mrkvy; to je zrejme to, čo hovoria dlhý červený symbol, ktorý visí zvonka, tabacs ‘a bary niesť tabakových výrobkov vo Francúzsku.

Takže faktom je, nefajčím na verejnosti . Ale budete stále nájsť ľudí v čiastočne zakryť alebo pod holým nebom terasy stále zapaľuje ich café au lait alebo espresso, takže to ešte nie je koniec.

Mohli by sme ľutovať plynutie týchto kultový Gitanes, Gaulouise a Boyards (nádherne balené značku, vždy s kukuricou papiera, ktorý ide von, ak budete mať nafukovanie, ktorá bola značka, že všetci francúzski poľnohospodári Zdalo sa, že použitie), ale je to súčasť samotná nevyhnutné kampaň zastaviť ľudia fajčia.

You may also like