Fajčenie vo Francúzsku Fakty

Posted on

Fajčenie vo Francúzsku Fakty

Francúzsko zakázalo fajčenie na verejných miestach od roku 2006 v súlade so zvyškom Európy. Stále však existuje mýtus, že francúzsky môžu fajčiť vo všetkých možných miestach, ktorá pochádza prevažne aspoň pre cudzincov, zo sledovania francúzskych filmov. V britských filmov, postavy sú buď kúpou pinty piva alebo otvorenie ďalšiu fľašu Chardonnay, zatiaľ čo filmy o nastavení alebo vo Francúzsku vždy majú ich postavy rozsvietením šťastne.

Je to pravda, alebo nie? Bez ohľadu na dôvody, Francúzi stále sa zdá , aby  fajčiť ťažko. Odhaduje sa, že 13 miliónov fajčiarov vo Francúzsku od obyvateľov 66 miliónov a oni fajčí každý deň. Oficiálne štatistika pre študentov ukazuje 29% z nich pravidelne fajčí. Tam je jasne problémom mladých fajčiarov.

A prieskum v roku 2013 volebný spoločnosti IPSOS ukázal, že zhruba 1 milión francúzskych ľudí používa e-cigariet z 20 miliónov Európanov, ktorí robia. V Španielsku okolo 700.000 ľudí používa e-cigarety.

Prvé pokusy o zákaze

France obmedzené fajčenie už v roku 1991, v čom bol nazývaný zákon Evin, po Claude Evin, ktorý bol hlavným iniciátorom pri zavádzaní obmedzení. Zákon hovorí, že reštaurácie, kaviarne, bary a musel poskytovať fajčiarske a nefajčiarske časti. Tam bol veselý obdobie, kedy nefajčiarska časť bola zvyčajne v najhoršie možné časti zariadenia (vedľa záchodu napríklad, alebo v blízkosti kývne prevádzkových dverí do az kuchyne) a bol celkom maličké, zatiaľ čo zvyšok miesto bolo ponechané na fajčiarov.

Zákon bol nijako zvlášť dobre presadzované a výsledkom bola celkom neúčinná, s Francúzmi šťastne naďalej nafúknuť ďalej na bleskurýchlo.

Veci musel zmeniť

Do roku 2006, verejný tlak a meniace sa postoje boli jeho pôsobenia. Oveľa silnejší bol schválený zákon zakazujúci fajčenie na uzavretých verejných miestach, ako sú tie reštaurácií a barov, rovnako ako škôl a vládne budovy.

 A čo viac, minimálna pokuta bola tiež nastavená na 500 €. Právne výzva proti nemu bola podaná v roku 2007, ale odmietol.

Každý si myslel, že Francúzi s ich dobre-propagoval vzdoru orgánov, by sa riadiť zákonom. Ale oni robili, a zafajčené, páchnuce miesta minulosti stal bez dymu, nádherné miest k tráviť čas v.

Ďalšie obmedzenia

Mája 2013 a francúzsky minister zdravotníctva, Marisol Touraine, oznámil, že zákaz fajčenia by byť rozšírená, aby sa na elektronické cigarety.

V júni 2014 fajčenie zakázané v detských ihrísk ako protifajčiarske zákony vo Francúzsku stali prísnejšie. V júli, môžete dostať pokutu € 68 za trestný čin. Zákaz bol trialed po dobu jedného roka v Parc de Montsouris v Paríži. Marisol Touraine, že to bol navrhnutý tak, aby rešpektovala naše deti ‘. V rovnakej dobe, fajčenie v autách prepravujúcich deti bol tiež zakázaný.

V októbri 2015 pokutu nadobudla platnosť pre likvidáciu použitých cigariet na verejných miestach. V súčasnej dobe existuje zákon, ktorý zakazuje fajčenie v autách prepravujúcich deti a tam bude ten, ktorý vstúpi do platnosti v roku 2016, ktorý vyžaduje tabakové spoločnosti, aby sa odstránili značky na škatuľkách cigariet a zaviesť prostý, generické balenie.

naštvaný Protest

Nič z toho prešiel bez komentára, či skôr protest.

Máme čo do činenia s Francúzskom po všetkom. Keď bol prerokovaný zákon, nahnevaný dav zhromaždil zastrašiť zákonodarcu. Licencované trafiky boli hlavnými demonštranti a používajú taktiky, ktoré francúzski poľnohospodári používať k takým dobrým účinkom. Tieto trafiky dumpingové štyri tony mrkvy mimo parížskej ústredia Socialistickej strany. Francúzska dostal význam mrkvy; to je zrejme to, čo hovoria dlhý červený symbol, ktorý visí zvonka, tabacs ‘a bary niesť tabakových výrobkov vo Francúzsku.

Takže faktom je, nefajčím na verejnosti . Ale budete stále nájsť ľudí v čiastočne zakryť alebo pod holým nebom terasy stále zapaľuje ich café au lait alebo espresso, takže to ešte nie je koniec.

Mohli by sme ľutovať plynutie týchto kultový Gitanes, Gaulouise a Boyards (nádherne balené značku, vždy s kukuricou papiera, ktorý ide von, ak budete mať nafukovanie, ktorá bola značka, že všetci francúzski poľnohospodári Zdalo sa, že použitie), ale je to súčasť samotná nevyhnutné kampaň zastaviť ľudia fajčia.