Festivaloch v Taliansku

Posted on

 Festivaloch v Taliansku

Filmový festival v Benátkach je v Taliansku najdôležitejším filmovým festivalom, ale niekoľko ďalších medzinárodných filmových festivalov sa konajú v Taliansku, taky. Tu sú Talianske významné medzinárodné filmové festivaly. Dokonca aj keď si nebudeme filmového festivalu, je to veľká šanca pre celebrity špinenie.

La Biennale di Venezia – Medzinárodný filmový festival v Benátkach

Benátky Medzinárodný filmový festival, La Biennale di Venezia , začína na začiatku septembra na ostrove Lido di Venezia. Filmový festival v Benátkach je najstarším filmovým festivalom v Taliansku a 2018 označené jeho 75. ročník. Každý rok top tvorcovia súperia o prestížne Zlatého leva ocenenie. Projekcie sú obmedzené na tie vo veku 18 rokov a viac zľava priechody sú k dispozícii pre tých, ktorí do 26 rokov alebo viac ako 60 rokov Zisťovanie informácií legitimácie a jednotlivých cestovných lístkov na internetových stránkach festivalu.

Vaporetto alebo vodné autobusy vziať cestujúcich medzi Benátkami a Lido. Ak chcete získať na Lido od námestia Piazza San Marco, môžete si vziať číslo 1 vaporettom.

Medzinárodný filmový festival Salento

Film Festival Salento, ktorá sa konala na začiatku septembra, je najvyšší v južnom Taliansku Film Fest a rieši aktuálne témy ako sú mier a multi-kultúrnych otázkach. Kategórie zahŕňajú svetového filmu, nezávislé talianskej kinematografie a špeciálne profily. Film fest Salento sa odohráva v Tricase v provincii Lecce Apúlia, na päte topánky. V júni, oni držia Salento Fear Fest pre tých, ktorí majú radi horory.

Milano Film Fest

Milano Film Fest, v nadväznosti na festivale v Benátkach, sa koná po dobu 10 dní v mesiaci september. Súťaže zahŕňajú krátke filmy a hrané filmy a tam sú špeciálne fólie kategórie každý rok. Úspešné dobré pre všetky festivalové akcie možno zakúpiť na webových stránkach.

Festival Internazionale del Film di Roma – Rome International Film Fest

Ďalší v rade je Rím Film Fest, relatívne nový festival, ktorý začína v polovici októbra. Súčasťou festivalu je medzinárodná filmové premiéry, najlepší nezávislý film a film pre a mladými ľuďmi.

Film Festival Torino

Torino, alebo Turín, filmový festival sa koná na konci novembra. Filmový festival Torino slúži ako miesto stretnutia pre súčasnú medzinárodnú kinematografiu a poskytnúť príležitosť diskutovať najnovšie umelecké trendy. Skladá sa zo 4 pretekov a niekoľkých sekcií nesúťažných a venuje zvláštnu pozornosť vznikajúcim kina a mladých tvorcov.

Film Festival Bolzano Short

Bolzano, v blízkosti Álp v severnom Taliansku, usporadúva medzinárodný festival krátkych filmov v novembri. Súčasťou je tiež žiadne slová Fest predstavovať filmy, ktoré komunikujú bez použitia akýchkoľvek slov.

River River – Florencia indického filmového festivalu

River na rieke je prvý filmový festival na svete venovaná filmom z ao Indie. Odohráva sa vo Florencii v decembri.