Festivaly v Thajsku – Kedy a kde

Posted on

7 Bláznivý festivalov, ktoré by mohli mať vplyv vášho výletu do Thajska

Festivaly v Thajsku - Kedy a kde
Festivaly v Thajsku sa oslavuje s chuťou a môže zlomiť, alebo si výlet v závislosti na načasovanie. Nie je nič horšie, než len chýbať veľkú udalosť, rokovania o tom, a vyrovnať sa s davmi, skôr než dostať sa teraz festival.

Hoci technicky dvoch samostatných dovoleniek, Loi Krathong a Yi Peng sú obvykle spojené do jedného vizuálne veľkolepé slávnosti ohňa a svetla.

Tisíce plameňa poháňané čínskymi lampášmi sa uvoľňujú do vzduchu a javí sa ako nové hviezdy na nočnej oblohe. Medzitým tisíce malých člnov s horiace sviečky sa uvoľní na rieke v meste Chiang Mai ako kontinuálne ohňostroj boom réžii. S oboma rieku a neba doslova v ohni, vizuálny efekt je ohromujúci!

Lucerny sú zavesené na celom území mesta, špeciálne obrady sa konajú v chrámoch a veľký sprievod sprievody ulicami Chiang Mai; Loi Krathong je jedným z najviac teší festivalov v Thajsku.

 • Kedy: Loi Krathong sa koná v novembri. Dátum zmeniť, pretože festival je založený na lunárnom kalendári.
 • Kde: Byť Lanna dovolenku, Loi Krathong a Yi Peng sú najlepšie skúsenosti v severnom Thajsku, a to buď v meste Chiang Mai, Chiang Rai, alebo v malých obciach mimo Chiang Mai, ako je Mae Cho.

Songkran, thajský nový rok a voda festival je oslavovaný hádzanie vedrá s vodou na priateľmi a cudzinci v dobrácky zábavy. Mnoho hodokvas kúpiť veľké vodné delá a bojovať v uliciach v mokrej, divoký, tanečné zmrzačenie.

V uliciach Chiang Mai vypnúť na niekoľko dní tanečných a vodné hádzanie; Voda je poskytovaná priekope okolo Starého mesta. Budete pravdepodobne zaliate v priebehu niekoľkých minút po opustení ubytovanie, tak vodotesný svoje veci a vyzbrojiť vedra; Nikto nemá právo zostať v suchu!

 • Kedy: 13 apríla do 15.
 • Kde: Songkran je oslavovaný do istej miery po celom Thajsku, ale epicentrum je Chiang Mai.

Jeden z najbizarnejších festivalov v Thajsku, si nemyslím, že na chvíľu, že Phuket Vegetariánske Festival sa chystá diskutovať o jemnejšie body tofu. Účastníci ochotne preraziť ich tváre s dýkami alebo špajdle, chodiť po žeravom uhlí, a leží na posteliach nožov.

Petardy, spievanie a tancovanie dav v uliciach pridať do chaosu ako dobrovoľníci úkony sebapoškodzovania. Napodiv, oddaní tvrdí, že sa cíti trochu bolesť a dokonca aj ich zranenia sa hoja rýchlo po skončení festivalu.

 • Kedy: V období od septembra do októbra; Dáta sa mení založený na čínskom lunárnom kalendári.
 • Kde: Na ostrove Phuket v Thajsku. Niektoré slávnosti sa konajú v Bangkoku.

Určite nemusíte ísť do Číny, aby si masívne Čínsky Nový rok oslava. S obyvateľmi a vplyvmi z celého, Thailand dostane, aby v novom roku s tromi rôznymi sviatkami: 1. január, thajský Nový rok počas Songkran, a čínsky Nový rok.

Čínsky Nový rok udrie veľký v čínskej štvrti Bangkoku, s ohňostrojom, sprievody, tanca leva a špeciálnych potravín.

 • Kedy: Dáta každoročne mení, ale čínsky Nový rok zvyčajne padá v januári alebo vo februári.
 • Kde: Čínsky Nový rok sa oslavuje po celom Thajsku, ale epicentrum je v bangkokskej čínskej štvrti.

To, čo začalo pred niekoľkými desiatkami rokov údajne ako malá strana medzi priateľmi sa premenili možno najväčší beach party na svete. Toľko ako 30.000 ľudí a viac zostúpiť na jednej pláži v thajských ostrovov každý mesiac tancovať, hrať sa s ohňom, a žiť pôžitkársky fantázie za splnu. Zmrzačenie je potrebné vidieť, aby ste uverili.

Šialený strany sa stali rituál pre batôžkára pohybujúce sa pozdĺž Banana Pancake chodníku cez juhovýchodnej Ázii. Full Moon strany stali tak populárne, že Haad Rin ani nemôže vyhovieť všetkým; Mnoho partygoers spať v piesku alebo zostať na okolité ostrovy. Teraz plocha zostane zaneprázdnený stranami oslavuje takmer každý fázy mesiaca.

 • Kedy: V noci splnu, každý mesiac v roku. Mnoho budhistických sviatkov zhodovať s splnu, takže dátum strana je upravená. Pozri termín Full Moon Party .
 • Kde: Haad Rin na ostrove Koh Phangan , v zálive Thajska.

Kráľ Bhumibol Adulyadej bol najdlhší-panujúcej monarcha na svete, pred jeho smrťou v roku 2016. Kráľ bol milovaný v Thajsku; Jeho smrť naštartoval národného smútku obdobie celoročné v Thajsku.

Jeho narodeniny zostal ako Deň otcov, medzitým kráľov Oslava narodenín sa sťahoval do 28. júla.

 • Kedy: 5.prosince
 • Kde: Bangkok

Kráľ Maha Vajiralongkorn nasledoval jeho otca ako nový kráľ Thajska. Jeho narodeniny vlastenecký akcie, ktoré sa majú každoročne slávi s ohňostroje, akty dobrých skutkov, a procesie.

 • Kedy: 28. júla
 • Kde: V celom Thajsku, ale najväčší oslavy sa nachádza v Bangkoku

8. narodenín kráľovnej

Kráľovná Thajska, Sirikit Kitiyakara, je rovnako milovaný Thajčanov. Ona je najdlhšie slúžiaci svetovým choť monarchu. Zvláštne slávnosti označiť každý rok jej narodeniny.

 • Kedy:  12.augusta
 • Kde:  Bangkok a Chiang Mai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *