France v auguste: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

France v auguste: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu
Francúzi tradične vziať svoje letnú dovolenku od 14. júla (Bastille deň) do polovice augusta, takže si môže nájsť niektoré obchody zatvorené v prvej polovici mesiaca, ako obyvatelia severnom Francúzsku migrujú na juh, kde pobrežné plážové mesta zažiť veľké objemy turistov i občanov namáčanie do letného slnka.

August je stále vysoká festivalová sezóna vo Francúzsku, ktorý oslavuje jedlo, hudbu (najmä jazz), pouličné divadlo, umenie a filmy celý mesiac. Tam je osobitný dôraz na miestnych festivaloch ako Francúzi idú späť ku svojim koreňom a berú rekreačné ubytovanie v mnohých malých obciach počas skorší časť mesiaca.

Mnoho z miest ako Chartres a Amiens kladený na veľkolepé svetelné šou v noci, keď je zámok v Blois predstavuje dramatický obývacia lekciu histórie po zotmení, kedy sa počasie zostane dosť teplá, aby zostali vonku neskoro. Okrem toho všetky múzeá a pamiatky sú otvorené s rozšírenou letných hodín po celé mesiace, a je to jeden z najlepších časov zažiť stolovanie pod šírym nebom na chodníkoch a terasách po celej krajine.

Augusta Počasie vo Francúzsku

Počasie vo Francúzsku je zvyčajne slávna počas mesiaca augusta, ale to môže byť búrlivý v niektorých regiónoch. Všeobecne platí, že môžete očakávať, modré nebo a teplé teploty, a to aj v noci, ale podľa toho, kde ste vo Francúzsku, existujú rozdiely v klíme. Priemerné výšky po celej krajine dosiahnuť viac ako 80 stupňov Celzia na najteplejších dňoch a priemernej minimá dosahujú až 55 stupňov Celzia na najchladnejších nocí.

V Paríži a na severe Francúzska, August môže byť nepredvídateľné. To môže byť búrlivá, takže očakávať, že lejaky kedykoľvek, ale môže to byť tiež veľmi horúce. Medzitým sa na juhu Francúzska, môže byť horúce a vlhké, predstavovať niekoľko vĺn horúčav v tomto mesiaci s teplotami až do vysokej 90s. V závislosti na ktoré mesto navštívite, budete pravdepodobne dochádzať drasticky odlišný počasie.

 • Paris: Priemerné highs z 75 F, priemerné pády z 59 F a 13 dní dažďa
 • Bordeaux: Priemerné highs z 79 F, priemerné minima vo výške 57 F a 11 dní dažďa
 • Lyon: Priemerné highs z 79 F, priemerné pády z 56 F a 11 dní dažďa
 • Pekné: Priemerné highs z 81 F, priemerné minima vo výške 64 F a 7 dní dažďa
 • Štrasburg: Priemerné highs z 75 F, priemerné minima vo výške 55 F a 14 dní dažďa

čo zbaliť

Francúzsko je veľká krajina, takže to, čo balenia závisí na tom, kam idete. V horúcom a suchom juhu Francúzska, budete chcieť ľahké bavlnené oblečenie, ľahkú bundu, klobúk alebo clona, ​​dobré opaľovací krém, plavky, dobrá poltopánky a črievičky. V zmáčadla, severnú časť Francúzska, možno budete chcieť priniesť pláštenku, dáždnik a nepremokavé topánky a možno aj ľahkú bundu v prípade, že ste dostať chladno v noci.

August Udalosti vo Francúzsku

Z bohaté kultúrne slávnosti na živých hudobných festivalov, tam nie je núdza o veľké prebiehajúcich a výročné akcie prichádzajúcich do Francúzska tento rok v auguste. Zatiaľ čo mnohí obyvatelia sa hrnú do južných plážach vo Francúzsku sa ochladiť, iní zostať v meste zažiť rozmanitosť krajiny prostredníctvom rôznych špeciálnych akcií.

 • Jazz Marciac: Tento jazzový festival sa koná počas troch týždňov od 27. júla do 15. augusta v juhozápadnej obci Marciac a ponúka miestne i medzinárodné umelcov.
 • Arelate Festival : Arles Roman aréna ožíva s bojovníkmi, vozy a rímskych hier pre oslavu stredovekej kultúry od 18. augusta do 26 rokov.
 • Chaumont-sur-Loire Medzinárodný festival Záhrada: Francúzsko odpoveď na Chelsea Flower Show v Londýne sa koná v údolí Loiry od apríla do novembra každého roku.
 • Art Festival pyrotechnický : Ohňostroj predvedená každý rok v inej krajine v zátoke Cannes. Francúzsko bude prezentovať “Alpha Pyro” v utorok 7. augusta, zatiaľ čo Fínsko bude prezentovať “Joho Pyro” v stredu 15. augusta, a Filipínach bude prezentovať “Dragon Firework” v piatok 24. augusta.
 • Svetovej kultúry Festival : medzinárodná ľudový tanec a hudobný festival v Montoire-sur-le-Loir 9. augusta do 15.

Augusta Cestovné tipy

 • Ak si nie ste fanúšik veľkých davov, vyhnúť sa na juhu Francúzska v prvej polovici mesiaca a zostali ďaleko od miest počas veľkých osláv, ako pyrotechnického Art Festival.
 • Knižná ubytovanie, rezervácie reštaurácií, koncerty a prehliadky vstupenky a letenku s dostatočným predstihom, aby sa zabránilo prepredané miesta a predražené cestovanie.
 • Izby vypredať rýchlo v južnom Francúzsku, a to najmä v mestách, ale môžete mať trochu šťastia v severnom Francúzsku alebo nejaké menšie pobrežné mestá. Alebo môžete vždy táboriť na jednom z verejných kempov za malý poplatok.
 • Aj keď nemusí nutné rezervovať vlakové lístky v predstihu (ak máte v pláne cestovať medzi severnou a južné Francúzsko), nákup dopredu vám môže ušetriť peniaze na vaše cestovné náklady.