Skip to main content

France v srpnu: Počasí, co sbalit, a Co je k vidění

France v srpnu: Počasí, co sbalit, a Co je k vidění
Francouzi tradičně vzít své letní dovolenou od 14. července (Bastille den) do poloviny srpna, takže si může najít některé obchody zavřené v první polovině měsíce, jak obyvatelé severní Francii migrují na jih, kde pobřežní plážové města zažít velké objemy turisty i občany namáčení do letního slunce.

Srpen je stále vysoká festivalová sezóna ve Francii, který slaví jídlo, hudbu (zejména jazz), pouliční divadlo, umění a filmy celý měsíc. Tam je zvláštní důraz na místních festivalech jako Francouzi jdou zpět ke svým kořenům a berou rekreační ubytování v mnoha malých obcích během časnější část měsíce.

Mnoho z měst jako Chartres a Amiens kladen na velkolepé světelné show v noci, když je zámek v Blois představuje dramatický obývací lekci historie po setmění, kdy se počasí zůstane dost teplá, aby zůstali venku pozdě. Kromě toho všechny muzea a památky jsou otevřeny s rozšířenou letních hodin po celé měsíce, a je to jeden z nejlepších časů zažít stolování pod širým nebem na chodnících a terasách po celé zemi.

Srpna Počasí ve Francii

Počasí ve Francii je obvykle slavná během měsíce srpna, ale to může být bouřlivý v některých regionech. Obecně platí, že můžete očekávat, modré nebe a teplé teploty, a to i v noci, ale podle toho, kde jste ve Francii, existují rozdíly v klimatu. Průměrné výšky po celé zemi dosáhnout více než 80 stupňů Celsia na nejteplejších dnech a průměrné minima dosahují až 55 stupňů Celsia na nejchladnějších nocí.

V Paříži a na severu Francie, August může být nepředvídatelné. To může být bouřlivá, takže očekávat, že lijáky kdykoliv, ale může to být také velmi horké. Mezitím se na jihu Francie, může být horké a vlhké, představovat několik vln veder v tomto měsíci s teplotami až do vysoké 90s. V závislosti na které město navštívíte, budete pravděpodobně docházet drasticky odlišný počasí.

 • Paris: Průměrné highs z 75 F, průměrné pády z 59 F a 13 dní deště
 • Bordeaux: Průměrné highs z 79 F, průměrné minima ve výši 57 F a 11 dní deště
 • Lyon: Průměrné highs z 79 F, průměrné pády z 56 F a 11 dní deště
 • Pěkné: Průměrné highs z 81 F, průměrné minima ve výši 64 F a 7 dní deště
 • Štrasburk: Průměrné highs z 75 F, průměrné minima ve výši 55 F a 14 dní deště

Co sbalit

Francie je velká země, takže to, co balení závisí na tom, kam jdete. V horkém a suchém jihu Francie, budete chtít lehké bavlněné oblečení, lehkou bundu, klobouk nebo clona, ​​dobré opalovací krém, plavky, dobrá polobotky a střevíčky. V smáčedla, severní část Francie, možná budete chtít přinést pláštěnku, deštník a nepromokavé boty a možná i lehkou bundu v případě, že jste dostat chladno v noci.

Srpen Události ve Francii

Z bohaté kulturní slavnosti na živých hudebních festivalů, tam není nouze o velké probíhajících a výroční akce přicházejících do Francie letos v srpnu. Zatímco mnozí obyvatelé se hrnou do jižních plážích ve Francii se ochladit, jiní zůstat ve městě zažít rozmanitost země prostřednictvím různých speciálních akcí.

 • Jazz Marciac: Tento jazzový festival se koná během tří týdnů od 27. července do 15. srpna v jihozápadní obci Marciac a nabízí místní i mezinárodní umělce.
 • Arelate Festival : Arles Roman aréna ožívá s válečníky, vozy a římských her pro oslavu středověké kultury od 18. srpna do 26 let.
 • Chaumont-sur-Loire Mezinárodní festival Zahrada: Francie odpověď na Chelsea Flower Show v Londýně se koná v údolí Loiry od dubna do listopadu každého roku.
 • Art Festival pyrotechnický : Ohňostroj předvedená každý rok v jiné zemi v zátoce Cannes. Francie bude prezentovat „Alpha Pyro“ v úterý 7. srpna, zatímco Finsko bude prezentovat „Joho Pyro“ ve středu 15. srpna, a Filipínách bude prezentovat „Dragon Firework“ v pátek 24. srpna.
 • Světové kultury Festival : mezinárodní lidový tanec a hudební festival v Montoire-sur-le-Loir dne 9. srpna do 15.

Srpna Cestovní tipy

 • Pokud si nejste fanoušek velkých davů, vyhnout se na jihu Francie v první polovině měsíce a zůstali daleko od měst během velkých oslav, jako pyrotechnického Art Festival.
 • Knižní ubytování, rezervace restaurací, koncerty a přehlídky vstupenky a letenku s dostatečným předstihem, aby se zabránilo přeprodané místa a předražené cestování.
 • Pokoje vyprodat rychle v jižní Francii, a to zejména ve městech, ale můžete mít trochu štěstí v severní Francii nebo nějaké menší pobřežní města. Nebo můžete vždy tábořit na jednom z veřejných kempů za malý poplatek.
 • I když nemusí nutné rezervovat vlakové jízdenky v předstihu (pokud máte v plánu cestovat mezi severní a jižní Francie), nákup dopředu vám může ušetřit peníze na vaše cestovní náklady.