Francja w sierpniu: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Posted on

Francja w sierpniu: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć
Francuzi tradycyjnie wziąć swoje letnie wakacje od 14 lipca (Bastille Day) do połowy sierpnia, więc może się okazać, niektóre sklepy zamknięte w pierwszej połowie miesiąca, jak mieszkańcy północnej Francji migrują na południe, gdzie przybrzeżne miasta Beach Experience duże ilości turyści i mieszkańcy zarówno w promieniach letniego słońca.

Sierpień jest nadal wysoki festiwal sezon we Francji, która obchodzi jedzenie, muzyka (zwłaszcza jazz), teatr uliczny, sztuki i filmy przez cały miesiąc. Istnieje szczególny nacisk na lokalnych festiwalach jak Francuzi wracają do swoich korzeni i biorą domów wakacyjnych w wielu małych miejscowościach podczas wcześniejszej części miesiąca.

Wiele z takich miast jak Chartres i Amiens umieścić na spektakularne pokazy światła nocą, gdy zamek w Blois przedstawia dramatyczną historię życia lekcji po zmroku, kiedy pogoda pozostaje wystarczająco ciepło, aby zatrzymać się późno. Dodatkowo, wszystkie muzea i atrakcje są otwarte z wydłużonych godzin letnim w ciągu miesiąca, a to jeden z najlepszych czasów przeżyć świeżym powietrzu na chodnikach i tarasach w całym kraju.

Pogoda sierpnia we Francji

Pogoda we Francji jest zwykle chwalebny ciągu miesiąca sierpnia, ale może być burzliwy w niektórych regionach. Ogólnie, można oczekiwać, niebieskie niebo i wysokie temperatury, nawet w nocy, ale w zależności od tego, gdzie znajdują się we Francji, istnieją różnice w klimacie. Średnie tony wysokie w całym kraju osiągnięcia w górę z 80 stopni Celsjusza w najgorętsze dni i średnie upadki dotrzeć aż do 55 stopni Celsjusza na najchłodniejsze noce.

W Paryżu i na północy Francji, sierpień może być nieprzewidywalne. To może być burzliwy więc oczekiwać ciężkich prysznice w każdej chwili, ale może też być bardzo gorące. Tymczasem na południu Francji może być gorący i wilgotny, wyposażony w kilka upałów tym miesiącu z temperatur do wysokich 90s. W zależności od miasta odwiedzić, będzie prawdopodobnie doświadczyć drastycznie różną pogodę.

 • Paryż: Średnie wzloty od 75 F, średnia upadki z 59 F i 13 dni deszczu
 • Bordeaux: Średnie wzloty 79 F, średnia upadki z 57 F i 11 dni deszczu
 • Lyon: Średnie wzloty 79 F, średnia upadki z 56 F i 11 dni deszczu
 • Nicea: Średnie wzloty 81 F, średnia upadki z 64 F i 7 dni deszczu
 • Strasburg: Średnie wzloty od 75 F, średnia upadki z 55 F i 14 dni deszczu

Co do pakowania

Francja jest dużym krajem więc co pakować zależy gdzie idziesz. W gorącym, suchym południu Francji, będziemy chcieli, lekkie ubrania bawełniane, lekką kurtkę, kapelusz lub daszek, dobry krem ​​do opalania, kostium kąpielowy, dobre buty do chodzenia i Sandały. W zwilającego, północnej części Francji, może chcesz wnieść płaszcz, parasol, i wodoodporne buty, a może nawet lekką kurtkę w przypadku, gdy się chłodno w nocy.

Sierpień Wydarzenia we Francji

Od bogatych do tętniących życiem uroczystości kulturalnych festiwali muzycznych, nie brakuje wielkich wydarzeń bieżących i rocznych przybywających do Francji w sierpniu tego roku. Choć wielu mieszkańców stada do południowych plażach Francji, aby się ochłodzić, inni pobyt w mieście doświadczyć różnorodności kraju poprzez swoją różnorodność wydarzeń specjalnych.

 • Jazz Marciac: Ten festiwal jazzowy ma miejsce w okresie trzech tygodni od 27 lipca do 15 sierpnia w południowo-zachodniej miejscowości Marciac i oferuje lokalnych i międzynarodowych artystów.
 • Arelate Festival : Arles Roman Arena ożywa gladiatorów, rzymskich rydwanów i gier dla celebracją kultury średniowiecznej od 18 sierpnia do 26.
 • Chaumont-sur-Loire International Garden Festival: odpowiedź na Chelsea Flower Show w Londynie Francji odbywa się w Dolinie Loary od kwietnia do listopada każdego roku.
 • Pirotechniczny Art Festival : fajerwerków pokaz przedstawił innym kraju każdego roku w zatoce Cannes. Francja zaprezentuje „Alpha Pyro” we wtorek, 7 sierpnia, natomiast Finlandia zaprezentuje „joho Pyro” w środę, 15 sierpnia, a Filipin zaprezentuje Smoka „Firework” w piątek, 24 sierpnia.
 • World Cultures Festival : Międzynarodowy taniec ludowy i muzyka festiwal w Montoire-sur-le-Loir w dniu 9 sierpnia do 15.

Sierpień porady

 • Jeśli nie jesteś fanem wielkich tłumów uniknąć południu Francji w pierwszej połowie miesiąca i pobyt z dala od wielkich miast, podczas uroczystości, takich jak Festiwal Sztuki pirotechnicznych.
 • noclegi book, rezerwacje w restauracjach, bilety na koncerty i pokaz, a przelot dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć wyprzedania lokali i podróży zawyżone.
 • Pokoje sprzedają się szybko w południowej Francji, zwłaszcza w miastach, ale może masz trochę szczęścia w północnej Francji lub kilka mniejszych nadmorskich. Czy zawsze można obozować na jednym z kempingów publicznych za niewielką opłatą.
 • Chociaż może nie trzeba zarezerwować bilety na pociąg z góry (jeśli plan podróży między północnej i południowej Francji), zakup z wyprzedzeniem możesz zaoszczędzić na kosztach podróży.