Francúzsko a Paríž v júli: Sviatok, letné výpredaje, stolovanie, a Great Počasie

Posted on

Francúzsko a Paríž v júli: Sviatok, letné výpredaje, stolovanie, a Great Počasie

Júla vo Francúzsku je festival čas. Holým nebom a street aktivita je rušný. Parky a záhrady sú nádherné s krásnymi farbami a vôňami. V závislosti na tom, kde ste vo Francúzsku, váš počasie vo veľkých mestách môže kolísať divoko z jednej oblasti do druhej.

počasie

Počasie vo Francúzsku je väčšinou krásny v júli aj keď to môže dostať veľmi horúce, vyšplhať na 90 F, a môže dôjsť k vlny horúčav. Takže sa uistite, rezervovať hotelová izba s klimatizáciou.

Paris nesleduje žiadnu predvídateľné; to môže byť nádherné vonkajšie počasie, alebo to môže pršať celkom ťažko.

Na juhu Francúzska a stred krajiny môže dostať v júli veľmi horúce. Paris a severnú časť krajiny môže dostať veľa dažďa, medzitým nice pozdĺž francúzskej riviéry v priemere asi dva dni dažďa v júli.

Až do konca júla, tam je šanca, že by mistral, suchý vietor, ktorý udržuje počasie v Provence neobvykle slnečno, ale môže šíriť aj lesné požiare.

veľkomesto priemernej teploty
Paríž 66 F, s vysokou 75 F a nízke 59 F
Bordeaux 59 F, s vysokým pri 66 F a nízka 50 F
Lyon 70 F, s vysokou 81 F a nízke 59 F
Pekný 73 F, s vysokou 81 F a nízka 68 F
Strasbourg 66 F, s vysokou 77 F a nízke pri 55 F

čo zbaliť

Vzhľadom k tomu, že počasie môže byť nepredvídateľné, to dáva zmysel, aby boli pripravené. Buď to, alebo v pláne urobiť veľa oblečenia obchodov, ktoré nemusia byť zlý nápad, a to buď od July má jedny z najlepších obchodov v okolí s predajcami vyliatiu do ulíc.

Vzhľadom k tomu, že je leto, môžete očakávať, že nosiť ľahké, bavlnené oblečenie, tričká, šortky a sandále. Aj keď, ak máte v pláne navštíviť mestá a obce, možno budete chcieť, aby pohodlné poltopánky. Zbaliť slnečné okuliare, slnečnú clonu alebo klobúk a opaľovací krém pre slnečné dni. Ak máte v pláne na biť na pláži, aby vaše plavky.

Možno budete chcieť priniesť ľahkú bundu, dlhé nohavice a uzavretou špičkou topánky pre chladnejšie noci. Zbaliť dáždnik, najmä ak bude v Paríži, ktorý má vysokú pravdepodobnosť zrážok ako v iných častiach krajiny, v júli.

Cestovať v júli: Klady a zápory

Francúzsko oslavuje všetko od potravín k hudbe a môže sa pochváliť, že má jedny z najlepších, svetových jazzových festivalov v júli. Budete tiež objavovať nádherné pouličné divadlo, umenia a remesiel, a horné vážnej i populárnej hudby. Rovnako tak môžete sledovať svetový najslávnejšie cyklistické preteky, Tour de France (to je ako pre a proti, pretože ak máte v pláne jazdiť vo Francúzsku, tam môže byť ulica uzávery).

Všetky múzeá a pamiatky sú otvorené. A v lete, väčšina atrakcií predĺženie letného času hodiny s niekoľkými nočných otvorov.

Nakupovanie dostane lepšie v júli. Trhy, najmä na juhu Francúzska, zaplavia ulice s lákavých stánkov. Masívny predaja prebiehajú celý mesiac júl. Je to obdobie z oficiálnych, vládne regulované predajov vo Francúzsku. Pozrite sa na obchody s ” zostatky ” znamenie v oknách. A ak ste v prírode, nezabudnite tieto slávne celodenné predaj tzv  Vides greniers (vyprázdňovanie podkrovie).

Ak existuje jedna blízkosti pokuse o prechod; dostanete skvelé obchodov a zábavný deň von.

Vonkajšie stolovanie je na svojom vrchole. Júl je najlepším mesiacom pre dlažbu a terasou stolovanie. Vonkajších kaviarní robia svižnú prácu.

Keďže sa jedná o populárnej čas, môže dôjsť k vyššej tarify pre vzduch a ubytovanie. Rovnako tak môžete uviaznu v dave návštevníkov, ktorí sú na dovolenke od zvyšku Európy, najmä v populárnych miestach, ako Azúrovom pobreží a údolia Loiry

Hoci počasie väčšinou spolupracuje, je vlna horúčav môže nastať v júli, takže to je ďalší podvod, aj keď, ak si plánujete cestu do južného Francúzska, vody Stredozemného mora bude vás udrží v chlade.

Festivaly a Vyvrcholenie

  • Festival d’Avignon je každoročný festival umenia sa konala v Avignone, Francúzsku, každý júla na nádvorí Palais des Papes od roku 1947. Ide o najstarší dochovanou festival vo Francúzsku.
  • Deň Bastily je zvyčajne oslavovaný s ohňostroje po celom Francúzsku. Deň Bastily v Paríži zvyčajne zahŕňa vojenská prehliadka na Champs-Elysées, tanečné párty, a mnoho ďalšieho.
  • Chaumont-sur-Loire Medzinárodný festival Záhrada v údolí rieky Loiry je francúzska odpoveď na Chelsea Flower Show v Londýne.