Fransa Gerçekler Sigara

Posted on

Fransa Gerçekler Sigara

Fransa Avrupa’nın geri kalanına doğrultusunda 2006 yılından bu yana halka açık yerlerde sigara içilmesini yasakladı. Ama Fransız Fransız filmleri izlerken, en azından yabancılara, başta gelir yerlerin her türlü duman bir efsane hala vardır. İngiliz filmlerinde, karakterler ya ilgili filmler ise bira veya Chardonnay bir şişe açılış pint satın alıyor veya Fransa’da belirlenen zaman kendi karakterleri mutlu aydınlatıyor var.

Bu doğru mu değil mi? Nedeni ne olursa olsun, Fransız hala görünmek için  yoğun duman. Orada 66 milyon nüfusu Fransa’da tahminen 13 milyon sigara içen ve her gün sigara içiyor. Öğrenciler için resmi istatistik bunların% 29 düzenli sigara gösterir. Genç sigara içenler ile ilgili bir sorun olduğu açıktır.

Ve yoklama şirketi IPSOS tarafından 2013 yılında bir anket yaklaşık 1 milyon Fransız insanların yaptığı 20 milyon Avrupalının dışarı e-sigaraların kullandığını gösterdi. İspanya’da yaklaşık 700.000 kişi e-sigaraların kullanırlar.

Bir Ban İlk girişimleri

Fransa sınırları getiren ana taşıyıcı olan Claude Évin sonra, geri dönüş yolu 1991 yılında Evin yasası diye adlandırılan akımda sigarayı kısıtlı. Yasa restoran, kafe ve barlar sigara ve sigara içilmeyen bölümler sağlamak zorunda olduğunu belirtti. sigara içilmeyen bölüm ve (sonraki örneğin, ya da içine mutfağa girip sallanan servis kapıları yakınında tuvalete) kurulması mümkün olan en kötü kısmında genellikle olduğu bir komik dönemi oldukça küçük Orada edildi iken geri kalanı yer sigara içenler için bırakıldı.

Yasa özellikle zorlanan ve Fransız mutlu bir şapka açılır uzağa puf devam ile sonuç oldukça etkisiz ödendi.

Yapılacaklar değiştirme zorunda kaldı

2006 olarak, kamu baskısı ve değişen tutumlar etki yapıyorduk. Bir daha güçlü yasa böyle bu restoran ve barların yanı sıra okul ve hükümet binaları gibi kamuya açık kapalı alanlarda yasaklanması sigara geçirildi.

 Dahası, minimum ince de € 500 olarak ayarlandı. buna karşı yasal meydan, 2007 yılında açılan fakat reddedilmiştir.

Herkes Fransızca, yetkililerin onların iyi duyurulmuş karşı çıkarak, yasanın takip düşündük. Ama yaptılar ve geçmişin duman dolu, kötü kokulu yerlerde vakit geçirmek için dumansız, enfes yerleri haline geldi.

Daha Kısıtlamalar

May 2013 ve Fransa’nın Sağlık Bakanı Marisol Touraine, sigara yasağı elektronik sigara almak uzatılacağını açıkladı.

Fransa’nın sigara karşıtı yasaları daha sıkı hale Haziran 2014 sigara çocuk oyun alanlarında yasaklandı. Temmuz ayında Eğer suç için € 68 para cezası olabilir. yasak Paris Parc de Montsouris’daki bir yıl boyunca trialed edilmişti. Marisol Touraine o çocuklarımızı saygı ‘dizayn edilmiştir söyledi. Aynı zamanda, çocuklarının içinde bulunduğu arabalarda sigara da yasaklandı.

2015 Ekim ayında bir ince halka açık yerlerde kullanılan sigaraları silinmesine yönelik yürürlüğe girmiştir. çocukları taşıyan araçlarda sigara içilmesini yasaklayan ve sigara paketlerinin üzerinde marka çıkarmak ve sade, jenerik ambalaj tanıtmak tütün şirketleri gerektirir 2016 yılında yürürlüğe girecek bir tane olacak bir yasa şimdi var.

Bir Kızgın Protesto

Bunların hiçbiri yorum yapmadan geçti, daha doğrusu protesto.

Hepimiz sonra Fransa ile ilgileniyor. Yasa görüşülürken, öfkeli kalabalıklar milletvekillerine sindirmeye toplandı. Lisanslı tobacconists ana protestocular ve Fransız çiftçiler böyle iyi etkisine kullanmak kullanılan taktikti. Tütün Sosyalist Parti’nin Paris merkezinin dışında havuç dört ton bırakmıştı. Fransız havuç önemini var; bunların Fransa’da tütün ürünleri taşıyan dış ‘TABACS’ ve barlar asılı uzun kızıl sembol dediğimiz görünüşte bu.

Yani alt çizgi, kamuda sigara içmiyorum edilir . Ama yine de insanları bulacaksınız kısmen örtülü ya da açık hava terasları hala ile aydınlatan cafe au lait veya espresso, bu nedenle tüm henüz bitmedi.

Biz (tüm Fransız çiftçiler kullanmak gibiydi marka oldu şişirme tutmak sürece söner hep mısır kağıdı ile harika paketlenmiş marka) bu ikonik Gitanes, Gaulouise geçmesini ve Boyards pişman olabilir, ama çok parçası gerekli kampanya insanların sigara durdurmak için.