Fransa ve Paris Restoran Bahşiş

Posted on

Fransa ve Paris Restoran Bahşiş
Paris’te bir kaldırım kafenin terasında otururken ve bir Perrier yudumlarken veya gelip geçenler izlerken bir kadeh şarap içme birçok yolcuları yaşamaya kendilerini söz bir zevk. ipucu veya ipucu değil, ve ne kadar: Ama sonra çek ve zorluklarla böylece dolu olabilir soru geliyor?

İşte izlenmesi gereken bazı basit kurallar.

lokanta faturası her şey dahil mi?

Amerika’da aksine, kafe ve restoranlar Paris’te ve Fransa’nın geri kalanı doğrudan kontrol altında bir yüzde 15 servis ücreti dahil. ipuçları matrah değerlendirilir gibi bu Fransız kanunla gereklidir.

Yüzde 15 servis ücreti açıkça TVA vergisi (satış vergisi bir Fransız versiyonu) üstüne, Çekinizde listelenmesidir. Kelimeler servis compris (ucu dahil) ucu zaten ödenmiş Gelince tasarı iyice bir bakmak üzere toplama dahil edildiğini göstermektedir.

İyi haber menülerdeki puan fiyatları her şey dahil olmasıdır: onlar yüzde 15 ipucu ve satış vergisi ikisini de içerir. Eğer onay verilmiştir hiçbir son dakika lanetli sürpriz vardır. Ne menüsünde gördüğümüz hiçbir gizli ekstralar, için ücret budur.

Sonra Yani hiçbir ekstra bir ipucu?

Eh, küçük bir ilave ucu daima elbette takdir edilmektedir. Bu size (sizin garson tarafından servis yolu memnun işareti var garçon ‘korna’ in gibiydi ‘açık’ ‘oğul’ gibi değil Fransız, telaffuz ‘Gar-oğul’ olarak). Bu bir ‘Teşekkür’ notu bir tür bu. Ama burada hiçbir yükümlülük altında olduğunu unutmayın.

genellikle günün sonunda kadar sayımı ve tüm garsonlar arasında bölünür yüzde 15 ipucu ücret aksine, Garson cebine doğrudan gitmek çünkü Küçük ekstra ipuçları da takdir edilmektedir. Bazı Barlarda, sahibi bile bütünlüğünü veya uç yükün bir bölümünü tutabilir ve bu durum buysa bunu bilemezsiniz.

Fransız hukuku servis ücretleri Garsonlar dağıtılacak gerektirmez. Yani garson bile bunun bir kuruş bile olabilir. Ama bir kez daha çekinizi ödeme yaparken size aidat ödediğini hatırlıyorum ve ekstra ucuna zorunluluğumuz yoktur.

Ekstra ipucu ne kadar olmalıdır?

Ekstra ipucu bir öğle veya akşam yemeği için 1 ila 5 milyon avroya bir kahve ya da alkolsüz içecek için sadece birkaç kuruş arasında değişebilir. Güzel ve çok cömert bu sıradışı olsa toplam çek 5 ila 10 yüzde “Teşekkür”. Ama bir kez daha, hiçbir yükümlülük ve bildiğim kadarıyla yüzde gider diye kararlı bir kural yoktur.

Nasıl fatura soruyoruz?

Fransızca tasarı soran hakkında utangaç olmayın. Bu var ‘ l’ilavesi, s’il vous plait ‘.

Başka hangi durumlarda devrilme hakkında?

Bir ipucu onların yararlanıcılar için değerli ekstra gelirdir.

: Nokta Case taksi sürücüleri . Bir taksi şirket tarafından istihdam ortalama sürücü büyük miktarda kazanmıyor. Bu günde çok çalışmanın 10 saat içindir. Birkaç yıl önce, taksiciler ped kadar maaşlarını için 14-15 saat, haftanın 6 günü çalışmak için kullanılır. Fransız hukuku şimdi bunu yasaklar. Bu nedenle, onlara ücret yüzde 5-10 devrilme cömerttir.

İpucu alışılmış Opera binasında usherette . Euro Birkaç (hedefteki da akşam programlarının satış ödeme) gayet iyi. Sinemada başlatmakta bir euro verin. Sinemalarda hedefteki tiyatro operatörleri tarafından hiç ödenmemiş bir zaman çok uzun zaman önce, vardı. Onlar sadece ipuçları yaşıyordu. Bu artık bugün olduğu ve maaş vardır, ama asgari ücretin genellikle fazla değil.

Sizin için torba başına iki ya da üç Euro otel porter onlar çok keyifli ve yararlı olup olmadığını daha normunu ve biraz olduğunu.

Bazı pahalı restoranlarda, klasik konser salonlarında veya diskolarda, lobide bayanlar genellikle kat ilgileneceğim. Eğer eşyalarını almaya döndüğümde Her büyük öğe için bir euro ucu adettendir.

Eğer bir alırsak rehberli tur müzede, size bilgisini kazandırmak için ona teşekkür etmek Kılavuzunuz birkaç Euro bırakabilir.

Eğer bir koç geziye konum ve kılavuz iyi olmuşsa, beş Euro bir gülümseme getirecektir.

Özetliyor

Bunlar özel ve deneyime dayalı kurallar vardır. Yine de kesinlikle Fransa’da takip edilmez. Bu tavsiye Paris’te olduğu kadar yüksek olmayan yere ipuçları yaşam standartları gibi sizin açınızdan cömertlik bir iz olarak kabul edilecektir Fransa, diğer bölgelerinde de Paris’te de geçerlidir.

cömertlik bir gösteri ve sadece sağlandı hizmet için memnuniyetini ifade etmek için bir yol: Bu devrilme gerçekten ne olduğunu.

Amerikalılar bu yüzden sadece birkaç sent veya Euro eklemek ve cömertliğinizden bir gülümseme alırsınız, iyi devrilme bir üne sahiptir.