Fransa’da Dükkanı, Restoran ve Müzesi Saatleri

Posted on

Fransa’da Times, Programları ve Tipik Saatleri

Fransa'da Dükkanı, Restoran ve Müzesi Saatleri

o zamanlama geldiğinde Fransa’da gelmeden, sen jet lag daha baş etmek kendiniz sahip olabilir. Ayrıca bu yemek, alışveriş keşfedeceksiniz ve gezi Fransız programa eğmek zorundadır. Bunun yerine onu mücadele, Fransa’da tipik saate teslim. ayarlamasını kolaylaştırmak için bu kılavuzu kullanın.

Fransız hayatın ritmine girmek için birkaç gün sürer. İlk başta kendinizi alışveriş yapabilir ya da kapatıldığı bir müzeyi ziyaret çalışıyor … ve geç öğle imkânsız bir gerçek yürüttüğünü bulacaksınız; En restoranlar 2 de kapatın.

Fransız Mağazalar

Fransız mağazalar öğlene kadar sabahları açık ve birçok (olmasa bile en) Öğle yemeği için üç saate kadar herhangi bir şey için yakın olma eğilimindedir. Bunlar genellikle yeniden açmak 2.30 veya 3 de. Güney Fransa, hayat sıcak ülkenin ritim üzerinde sürer. Yani özellikle açılış gıda mağazaları erken ve geç açık kalma bulacaksınız. Bunlar (özellikle küçük kasabalarda ve köylerde) öğle yemeği için yakın olabilir, ama ana tatil çok uzun saatler aç.

Hemen hemen her eşya olup Pazar günleri kapalı onlar dinlenmeye çünkü böylece, her zaman dinlenme gününde görme Hayalini kurduğunuz bir şehre bir ziyaret planı yok, hem de. Bu kanundur. Sayısız butikler düzenlemeleri gösteriş yapmak her ne kadar yiyecek satan Sadece dükkanlar yasal, Fransa’da açık kalmasına izin verilir. Eğer bir Pazar sırasında ziyaret ediyor ve bir mağazadan hiç bir şey gerekiyorsa, Cumartesi günü satın!

Fransız Müzeleri

Sen müzeler tüm gün açık kalacak diye düşünüyor.

Evet, bazı, ancak ne yakalanmak olabilir bu yüzden bazı, yapma. Eğer görmek istediğiniz mekanlar tekrar açılana kadar 3 saat boyunca beklemek zorunda bulmak için öğle saatlerinde dönüm daha sinir bozucu bir şey yoktur.

Fransız Restoranlar ve Kafeler

Bu saatler, restoranlar ve kafeler canlanıyor. öğle vakti öğle tutmazsan, birkaç saat boyunca (özellikle küçük kasabalarda ve hatta orta ölçekli şehirlerde) Aç gidebiliriz.

Fransız Yemek saati 8 civarında, geç tipik olduğunu.

Nasıl başa çıkılır

Baş etmenin en iyi yolu sadece vermektir. Harika pastaneler (Sabah, kahvaltının alın boulangeries ) açıktır ve kruvasan taze. Bir café au lait ve germe Sipariş (ve kafe hiçbir kruvasan varsa, evet kendi sürebilir). Alışveriş veya öğle yemeğine kadar konumlar ziyaret edin ve sonra güzel, uzun, keyifli Fransız öğle yemeği alın. Daha sonra, akşam yemeği ardından, gezi, devam edebilirsiniz.

olacak Fransız zamanlama için bükme gibi hissetmiyorum eğer kurallara birkaç boşluklar olsa da, vardır. İşte Fransız şekilde ulaşım için bazı ipuçları:

  • dükkan ve pencerede ifade “durmadan” sahip restoranlar arayın. Bu, bu her zaman açık olan bir yer olduğu anlamına gelmez. Gerçekten de, hatta olanları gerekiyordu 24h / 24 7j / 7, günde 24 saat, haftada yedi gün demek ki o, tahmin edilemeyecek kapatabilirsiniz. Ne “non-stop” demek ETMEZ o kapatılmasını olmayacak bir günlük açılış ortasındadır. Örneğin, öğle ve akşam yemeği, ya bir dükkan arasında kapanmaz bir restoran öğle yemeği için kapanmaz.
  • kocam ve ben Fransız gümrük başa bulundu Tek yönlü aşağı zaman olarak öğle tatili saymaktır. Biz hızlı bir durağı cafe, şarap belki bir şişe hızlı sandviç kapmak ve bir kaç saat için otelimize dönmek ve gevşemek olacaktır. Yemekten sonra: şeyler gerçekten Fransa’da gerçekleştiğini Bu yolla, her zaman enerji olacaktır.
  • dükkanlar kapalı olsa bile, o size pencere mağazası olamaz anlamına gelmez. müzeler kilitli olsa bile, yine de onları ziyaret edebilirsiniz. Hayır, içeri gidemez ama dış görebilirsiniz. Çoğu katedraller ve dışında, çarpıcı. Birçok müze, tarihi özelliklerinin muhafaza edilir ve yalnız mimarisi görülmeye değerdir.

sezon dışında ziyaret ederken de benzer sorunlarla çalıştırabilir. Oteller, dükkanlar, turistik, küçücük köylerde hatta bazen turizm ofisleri, tamamen kapatılacak veya saat azalttık. Bu Ocak veya Şubat aracılığıyla genellikle Noel değil. Önümüzdeki mutlaka kontrol edin.