Skip to main content

Fransa’da Ekim: Hava, paketi ne ve ne görmek için

 Fransa'da Ekim: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Ekim Fransa’da büyülü bir aydır. sonbahar renkleri en iyi şekilde ve genellikle sıcak hava şanlı günler açık havada yürüyüş sağlar. üzüm hasat mevsimi Fransa’nın şarap bölgelerine etrafında tüm hızıyla olduğunu ve festival Fransız aşkı zevk olaylar ile bir dizi devam ediyor. turistik mekanlarının çoğu açık ancak yaz kalabalığından olmadan, ve oteller düşük omuz sezon fiyatlar teklif etmektedirler.

akşamları çizmek gibi, bir kadeh şarap yudumlarken ve sonbahar yaprakları üzerinde gün batımını izlerken, günün sonunda bir çatırtı açık ateş önünde oturabilir.

Ekim ayında Fransa Hava

Ekim sırasında Fransa’da hava çok değişken olabilir 50’li yıllarda her ne kadar sıcaklık ortalamaları. Çoğu gün güneşli, ama yaklaşık 12 gün bir ay (özellikle Paris’te) yağmur veya hafif yağmura olsun.

 Ortalama Düşük SıcaklıkOrtalama Yüksek SıcaklıkOrtalama Yağışlı Gün
Paris50 F64 F12
bordo şarabı46 F64 F14
Lyon45 F61 F12
Güzel63 F70 F11
Strasbourg43 F57 F13

Ne Paketi için

Ekim ayında Fransa’ya Paketleme zor bir iş. Eğer ayın başında Fransa’nın güneyindeki olmadıkça kesinlikle ziyaretiniz sırasında bir aşamada soğuk hava için hazırlamalıdır. Ama burada bile, soğuk günler olabilir. Kuzeyde, hava görkemli olabilir, ancak kararsız eşit bulunuyor. kazak veya hırka, su geçirmez bir rüzgarlık, akşam için sıcak bir ceket ve iyi yürüyüş ayakkabıları gibi katmanları paketleyin.

Yağmur tahmini ise, çizme ve rüzgar karşı koyabilir sağlam şemsiye getirmek.

Fransa’da Ekim Etkinlikleri

Ekim Fransa’ya festivallere bir dizi getiriyor.

  • Nuit Blanche  mekanlar, müzeler ve parklar bütün gece açık olduğu tarihlerde yıllık sanat festivalidir 6 Ekim 2018 tarihinde Fransa dört kutlanır. Sanatı hayran, cafe au lait dumanı tüten bir fincan ve bir tereyağlı kruvasan üzerinde bir kafede Ertesi sabah, sonra adam kültür severler için kahvaltı konuşun.
  • Lumiere Film Festivali  filmi Lumiere kardeşler ile başladı Lyon şehrine büyük tutulur. Ekim 13-21, 2018 itibaren, 400’den fazla gösterimleri 174 uluslararası film gösterilecek. Aktris ve yapımcı Jane Fonda da festivalin 10.Yıl Lumiere Ödülü verilecektir.
  • Amiens Rederie , ülkenin en büyük bit pazarlarında ve fuarından biri, bu ikinci büyüğüdür 7 Ekim 2018 tarihinde Amiens devraldı  brocante  Eylül ayının ilk hafta sonu olan Lille Braderie, sonra Fransa’da fuar.
  • İki Kule arasındadır Caz  Atlantik kıyısında La Rochelle şehir etrafında aşamalarına 100 civarında uluslararası müzisyenleri ağırlıyor. Bir hafta sürecek festivalde Ekim 1-7, 2018 için planlanmıştır.

You may also like